×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
آنا کارنینا

دانلود کتاب آنا کارنینا

آنا کارنینا
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست
نقد و بررسی

نام کتاب : آنا کارنینا

نویسنده : لئو تولستوی

ناشر : اردیبهشت

مترجم : محمد علی شیرازی

تعداد صفحات : 346 صفحه

شابک : 978-964-7727-68-6

تاریخ انتشار : 1397

رده بندی دیویی : 891/733

دسته بندی : رمان های خارجی, داستان های آموزنده

نوع کتاب : PDF

قیمت نسخه الکترونیک : 38000 تومان


معرفی کتاب

" آنا کارنینا "
کتاب حاضر با عنوان اصلی (Anna Karenina) اثری از لئون تولستوی (Lev nikolaevich Tolstoi)  می باشد که با ترجمه ای از محمد علی شیرازی توسط انتشارات اردیبهشت منتشر شده است.
لئون تولستوی از نویسندگان مشهور روسی و فعال در زمینه ی سیاسی-اجتماعی به شمار می آید. تولستوی در کشور روسیه بسیار محبوب و مشهور است، این محبویت به حدی است که به یادبود تولستوی، سکه طلا ضرب شده است. از وی آثار ارزشمند و جاودانه ای همچون رمان جنگ و صلح و آنا کارنینا به یادگار مانده است. در نیمه ی اول قرن بیستم بی شک تمامی صاحب نظران تولستوی را بزرگترین نویسنده روسیه می دانستند و رمان آناکارنینا یکی از شاهکارهای لئون می باشد. این رمان در واقع ادامه ی  کتاب جنگ و صلح است و نویسنده در هر دو رمان از یک شیوه جهت نگارش کتاب استفاده کرده است و کاملا به حق است که منتقدان این دو اثر را مترادف می آورند. رمان آناکارنینا دارای یک شخصیت اصلی نیست. با توجه به عنوان کتاب یعنی آناکارنینا به نظر می رسد که کتاب در مورد او باشد، اما اینطور نیست. شاید بیش از نیمی از کتاب را شامل بشود، اما بقیه کتاب دارای شخصیت اصلی دیگری به نام لوین می باشد. روایت داستان اینگونه است که یک زوج به نام های استپان آرکادیچ و داریا الکساندرونا با هم اختلاف دارند، آناکارنینا خواهر استپان است و از شهر خود سن پترزیورگ به منزل برادر خود در مسکو می آید. حضور آنا در مسکو باعث ایجاد روایت اصلی داستان می شود.

در بخشی از این رمان می خوانیم :
" لیفین ، وقتی به میدان یخ بازی نزدیک شد، فریادهای شادمانه بازیکنان و تماشاگران را شنید. یخ بازان را از نظر گذراند و کاترین را دید از این دیدار در جای خود خشکش زد و نفسش بند آمد، گویی قلبش از حرکت می ایستد. لیفین مجذوب زیبایی و گیرایی کاترین شده بود که به سوی او آمد. "


 

فهرست مطالب

این کتاب فهرست ندارد.

نقد و بررسی رمان آناکارنینا

چکیده رمان

داستان از یک خیانت شروع می شود مردی که به معلم سرخانه فرزند خویش علاقه مند می شود و به همسر خود خیانت می کند و رابطه آنها دچار اختلال می شود.خواهر مرد که از داستان مطلع می شود برای برطرف کردن مشکل وارد می شود که نا کتاب نیز از نام این خواهر گرفته شده است. مشکل بین این زوج توسط خواهر مرد برطرف می شود اما مشکل جدیدی آغاز می شود و آن اینکه طبیب خود گرفتار درد می شود یعنی خواهری که خودش برای مصالحه آمده بود خود عاشق مردی می شود، مردیکه او نیز دارای همسر است، خیانتی در خیانتی رخ می دهد و...

ترجمه های فراوانی بر این کتاب به فارسی رفته است مانند:

   ترجمه مشفق همدانی (۱۳۴۲) . انتشارات امیرکبیر

 ترجمه سیدمحمدعلی شیرازی (۱۳۴۸)، انتشارات ساحل

   ترجمه قازار سیمونیان، انتشارات سمیر و گوتنبرگ

   ترجمه سروش حبیبی (۱۳۷۸). انتشارات نیلوفر

ترجمه محمد مجلسی (۱۳۸۲)، انتشارات دنیای نو

ترجمه ای که ما در اینجا آنرا بررسی میکنیم توسط محمد علی شیرازی انجام شده و انتشارات اردیبهشت انرا به چاپ رسانده است.این کتاب را می توانید به صورت دیجیتالی و الکترونیک در کتابچین مطالعه نمائید.

 

رمان آناکارنینا

 

 

آشنایی با نویسنده

لئو تولستوی، نویسنده ی روسی است که در سال 1828 میلادی در یاسنایا پالیانا از توابع نولا متولد شد. لئو فعالی سیاسی و اجتماعی بوده است. بیشترین شهرت او با کتاب های جنگ و صلح و آناکارنینا می باشد. کتاب های دیگری همچون رستاخیز، حرص باعث هلاکت است و طبل میان تهی از آثار دیگر او بوده است. او از محبوبیت بالایی برخوردار بوده به طوری که سکه ی طلایی از چهره او برای بزرگداشتش ضرب شده بود. تولستوی سال 1910 در سن 82 سالگی از دنیا رفت و او را در یاسنایا پالیانا دفن کردند.

از آثار تولستوی که می توانید در کتابچین مطالعه کنید :

  1. ارباب و بنده
  2. سه پرسش
  3. مرگ ایوان ایلیچ
  4. War and Peace
  5. آنا کارنینا
  6. اعتراف
  7. سونات کرویتسر

 

بررسی کتاب

آناکارنینا را می توان از دو نظر سبک نوشتاری و محتوا مورد بررسی قرار داد. منتهی قبل از شروع بحث اصلی بهتر است این نکته را ذکر کنیم که آناکارنینا در سالهایی از زندگی تولستوی نوشته شده است که او به شدت نیاز مالی داشته است. به نظر می آید این اتفاق به نوعی هم نکته مثبت و هم نکته منفی در کتاب مذکور محسوب می شود که نکته منفی آن نیز با دیدی دیگر تبدیل به قوت آن می شود. نکته مثبت این اتفاق این است که سختی و مرارتی که تولستوی کشیده است که در آناکارنینا متبلور شده است و باعث شده است که سختی هایی که شخصیت های داستان می کشند واقعی تر به چشم بیاید؛ اما مورد منفی در این اتفاق این است که هر چیزی که برای پول و کسب درآمد اتفاق بیافتد ناگزیر به جلب توجه مخاطب است بنابراین در این موارد بجای توجه به واقعیات باید دانست مخاطب چه می خواهد که همین ویژگی باعث شده است کتاب بسیار جذاب و داستان آناکارنینا یک داستان جذاب و قابل اعتنایی باشد. ظاهرا تولستوی در آناکارنینا توانسته از یک تهدید فرصتی عالی بسازد از این رو می توان این کتاب را در جای خود ارزشمند دانست و با دیدی بهتر آن را خواند.

اصولا تولستوی یک نویسنده توصیف گراست و دوست دارد نوشته خود را وصف فراوان دهد و داستان را با جزئیات بسیار برای خواننده شرح دهد. او در جنگ و صلح که شاهکار وی می باشد، حدود 580 شخصیت و کاراکتر ساخته است که این خود یک رکورد محسوب می شود. این نشان می دهد که تولستوی چه قدر به واقعی تر کردن داستان اهمیت می دهد و دوست دارد داستان زنده ای داشته باشد و تنها روی کاغذ نباشد که این ویژگی را می توان ستایش کرد.

آناکارنیا نیز از این ویژگی نویسنده مستثنی نمی باشد. کتاب به شکل جالبی توصیفی می باشد. البته این که شما توصیفی دوست داشته باشید یا نه بستگی به خودتان دارد؛ زیرا کسانی نیز مانند من هستند که حافظه چندان مناسبی ندارند و نمی توانند توصیفات را کنار یکدیگر بگذارند بنابراین ناچارا از خیر خوبی های بیشمار آن می گذرند. توصیفی بودن این داستان باعث شده که شخصیت های آناکارنینا بسیار زنده به نظر بیایند و این باعث همراهی خواننده با اثر می شود.

ویژگی دیگر در نوع نوشتار آناکارنینا را می توان در این یافت که این کتاب فضای خشک جنگ و صلح را ندارد و در فضایی رمانتیک و خانوادگی نوشته شده است که عامل اصلی انتخاب چنین سبکی را می توان در نوع محتوا و موضوع داستان دانست. از این رو زبان نوشتاری کتاب فوق یک زبان نرم و لطیف می باشد که خواننده به نوعی در آن غرق می شود. به نظر می آید تولستوی با استفاده از این سبک که کمتر در نویسندگان روس از آن سراغ داریم سعی در جلب مخاطب داشته است که بسیار هم موفق بوده است. در کل از نظر سبک شناسی آناکارنیئا از لفظی قوی بهره می برد که توانسته مخاطبان خود را نه تنها در دوران خودش که در دوران حاضر نیز حفظ کند.

یکی از ایراداتی که معمولا می توان به این کتاب وارد کرد این است که وحدت موضوع خاصی را نمی توان در آن یافت. منظورمان این است که این کتاب هدف خاصی را چه در زمینه اجتماعی و چه در زمینه شخصی دنبال نمی کند. استفاده از موضوعات پراکنده ای مانند کشاورزی و سیاست و اجتماع و روابط خانوادگی و... موید این نکته است؛ اما نیز به نظر بنده نمی تواند چندان نکته منفی باشد. چرا که تولستوی ما را با نوشته اش، درون یک خانواده می برد و ما از ابتدا تا انتهای کتاب با آن خانواده زندگی می کنیم. در زندگی عادی و روزمره ما کمتر اتفاق می افتد تمام اتفاقات خانواده برای هدف خاصی یا دلیل خاصی باشد. در حقیقت تولستوی در این کتاب بجای دادن هدف خاص، واقعیت را به مخاطبان خود هدیه می دهد. توصیفی بودن زبان نیز او را در این مسیر توانسته یاری کند.

شاید بتوان گفت آنا کارنینا یک رمان حماسی درباره نابودی یک کشور و مرگ یک فرهنگ می باشد. در آن زمان شاه زاده هایی که در هر صورت مورد تمجید نوکران و چاکران خود قرار می گرفتند، زبان خود را به سخره میگرفتند، با هم به زبان فرانسوی صحبت می کردند و برای فرزندان خود معلم زبان های خارجی استخدام می کردند.

تولستوی در ادبیات و حتی زندگی ای که در پیش گرفت همیشه به دنبال این بود که مسیری برای رویارویی با این نزول پیدا کند. او فقط مقداری موفق شد و به یک هنجارشکن مسیحی مبدل شد که انتقاد از جامعه روسیه را آغاز کرد.

تروتسکی، از رهبران انقلاب روسیه بعداز مرگ تولستوی اینگونه گفت: "تولستوی نتوانست مسیری برای خروج از جهنم فرهنگ بورژوازی پیدا کند. اما او سوالی را مطرح کرد که تنها سوسیالیسم علمی می تواند به آن جواب بدهد." آنا کارنینا این مساله را به وضوح نمایش می دهد. آنا سمبل جامعه ای است که نمی تواند مقاومت کند. شاید چیزی کمتر از نیم قرن نپائید که، این بخش از جامعه به طور کلی حذف شد.

بنابراین در کل می توان کتاب آناکارنینا را کتابی ارزشمند و جذاب دانست که می تواند برای مدتی ما را در خانواده ای جدید پرورش دهد و مانند یک آهنگ زیبای بی کلام، تصورات و اهداف را بر عهده خودمان بگذارد. اگر خواستید این کتاب را مطالعه کنید پیشنهاد می دهم با دیدی متفاوت از سایر کتاب ها آن را بخوانید.

 

آناکارنینا

 

لینک صفحه ویکی پدیای رمان آناکارنینا

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A2%D9%86%D8%A7_%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%DB%8C%D9%86%D8%A7

 

اقتباس های سینمایی

دو اقتباس سینمایی از این رمان صورت گرفته که در ادامه به شرح آن می پردازیم

اقتباس اول در سال 1935 به کارگردانی کلارنس برون انجام شده، فیلم به صورت سیاه و سفید می باشد و درآن گرتا گاربو و فردریک مارچ به ایفای نقش پرداخته اند، فیلم در جشنواره بین المللی ونیز در سال ۱۹۳۵، جایزه بهترین فیلم غیر ایتالیایی را به خود اختصاص داد.

دومین اقتباس در سال 2012 تولید شد، کارگردانی این فیلم عاشقانه تاریخی را جو رایت به عهده داشت.فیلم موفق شد در هشتاد و پنجمین جوایز اسکار، چهار نامزدی جایزه و در شصت و ششمین جوایز آکادمی بریتانیا نامزدی در شش رشته را کسب کند.از هنرمندانی که در آن به ایفای نقش پرداخته اند می توان به کیرا نایتلی، جود لا، مکس بنت، آرون تایلر-جانسون، کلی مکدونالد، متیو مک فادین، دامنل گلیسون، روث ویلسون، آلیسیا ویکاندر، اولیویا ویلیامز اشاره کرد.

 

گزیده ای از متن کتاب

" در راه خانه لیفین درباره بیماری کاترین و برنامه خانواده شرباتسکی همه چیز را جز به جز از اوبلونسکی پرسید وگرچه از اعتراف به این موضوع شرم داشت ازآنچه شنید خشنود شد.خوشحال بود که هنوز امیدی برایش باقی است و بیشتر از این بابت خوشحال بود که دختر رنج دهنده او اکنون رنج می کشد. اما وقتی که اوبلونسکی در خصوص علت بیماری کاترین حرف زد و از فرونسکی نام برد لیفین کلام اورا قطع کرد : من حق ندارم از مسائل این خانواده مطلع باشم و راستش را بخواهی علاقه ای هم ندارم.

اوبلونسکی لبحندی زد و تغییر آنی قیافه لیفین را مشاهده کرد.صورت او اکنون به همان اندازه درهم بود که لحظه ای پیش روشن به نظر می رسید. "

 

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

ویدئوهای مرتبط با کتاب

تریلر فیلمهای ساخته شده از این کتاب

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
Araam Salimi

تولستوی بار دیگر شاهکاری خلق کرده که با توضیحات مفصل و جامع باعث میشه داستان با تک تک سلولهای بدنت گره بخوره

1402-04-21

Rasha Fl

عالیه حتما بخرین واقعا خیلی ارزش داشت

1401-04-31

فاطمه خجسته

خوب بود

1400-12-08

علی اکبر امیری

عالی

1400-11-25

برچسب ها