×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
آنتی دورینگ

دانلود کتاب آنتی دورینگ

آنتی دورینگ
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : آنتی دورینگ

نویسنده : فریدریش انگلس

ناشر : فردوس

مترجم : عزیزالله علیزاده

تعداد صفحات : 368 صفحه

شابک : 978-964-320-557-7

تاریخ انتشار : 1395

رده بندی دیویی : 146/32

دسته بندی : علم فلسفه، منطق و خداشناسی

نوع کتاب : PDF

قیمت نسخه الکترونیک : 80000 تومان


معرفی کتاب

"آنتی دورینگ" / دورینگ در علم
کتاب حاضر با عنوان اصلی (Herr eugen duhring) اثری از فردریش انگلس (Friedrich Engels) می باشد که عزیزاالله علیزاد آن را تصحیح نموده است و توسط انتشارات فردوس منتشر شده است.
«آنتی دورینگ» عنوان اثری است که فردریش انگلس، درست یکصد سال پیش علیه نظریات ایگن دورینگ، دانشیار دانشگاه برلین، به رشته تحریر در آورد. این کتاب در اوایل سال های 1877 تا اواسط 1878، به صورت سلسه مقالاتی در روزنامه «فورورتز» ارگان حزب سوسیال دمکراسی چاپ شد. تنها در صورتی می توان اهمیت عظیم این اثر را درک کرد که مبارزه ایدئولوژیکی که در سال های 60 قرن گذشته، در درون حزب سوسیال دمکراسی و جنبش کارگری آلمان در جریان بود در نظر گرفته شود. در آن زمان نظریات دورینگ که اندیشه هایی خرده بورژوایی و در تحلیل نهایی ارتجاعی بودند، می رفت تا خود بر حزب سوسیال دمکراسی تاثیرات منفی به جای نهد. در واقع انگلس با انشاء آنتی دورینگ نه تنها نظریات دورینگ بلکه همه نظریات سوسیالیسم تخیلی و خرده بوروژوایی را بی رحمانه به انتقاد می کشد و در عین حال توضیح کاملی را از اصول تئوری سوسیالیسم علمی ارائه می دهد. «آنتی دورینگ» یک انسکلوپدی واقعی مارکسیسم است. در این کتاب هر سه بخش آموزش مارکس و انگلس: ماتریالیسم دیالکتیک، ماریالیسم تاریخی و اقتصاد سیاسی و تئوری سوسیالیسم علمی به طور جامعی تبیین می شود.
در بخشی از این کتاب می خوانیم :
" مسیحیت هم فقط یک نوع تساوی میان انسان ها می شناخت، آن هم تساوی معصیت موروثی که با خصوصیت مسیحیت به عنوان مذهب بردگان و ستمکشان تطابق داشت. علاوه بر آن تساوی برگزیدگان را هم می شناخت که آن هم فقط در اوایل بدان اشاره می شد. آن نشانه هایی هم که در ابتدای مذاهب جدید، در مورد اشتراک مال مشاهده می شود، بیشتر به همبستگی تحت تعقیب قرار گرفتگان مربوط می شود، تا به تصورات واقعی در مورد تساوی. دیگری نگذشت که تثبیت تضاد روحانی و عوام به کوشش های اولیه این تساوی مسیحی هم خاتمه بخشید. سرازیر شدن ژرمن ها به اروپای غربی و ایجاد تدریجی نوعی طبقه بندی اجتماعی سیاسی پیچیده ای که تا آن زمان در هیچ کجای اروپا دیده نشده بود، هر گونه تصوری درباره مساوات را از بین برد ولی در عین حال اروپای غربی و مرکزی را به حرکت تاریخی کشاند و برای اولین مرتبه سرزمین فرهنگی یکپارچه ای به وجود آمد و در این سرزمین برای اولین سیستمی از مجموعه دولت های ملی تشکیل شد که یکدیگر را متقابلا تحت نفوذ و مخمصه قرار می دادند. و بدین تربیت زمینه ای فراهم آورد که بر اساس آن بعدها می توانست سخنی از ارزش واحد و حقوق انسانی در میان باشد."

فهرست مطالب

مقدمه ناشر

دیباچه های هرسه چاپ

مدخل

فصل اول: فلسفه

فصل دوم: اقتصاد سیاسی

فصل سوم: سوسیالیسم

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها