×

جستجو

×

دسته بندی ها

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
اعتماد در قصه عشق

دانلود کتاب اعتماد در قصه عشق

اعتماد در قصه عشق
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : اعتماد در قصه عشق

نویسندگان : راحله زرگرباشی, عبدالحسین فرهنگی

ناشر : شلاک

تعداد صفحات : 136 صفحه

شابک : 978-600-257-220-2

تاریخ انتشار : 1397

رده بندی دیوی : 306/81

دسته بندی : خانواده و روابط اجتماعی, ازدواج و مسائل زناشویی

نوع کتاب : PDF

قیمت پشت جلد : 22000 تومان

قیمت نسخه الکترونیک : 6300 تومان


معرفی کتاب

"اعتماد در قصه عشق"
کتاب حاضر اثری از راحله زرگرباشی و عبدالحسن فرهنگی می باشد که توسط انتشارات شلاک منتشر شده است.
با توجه به اهمیت ازدواج  تدوام خانواده، بعد از دهه هفتم قرن بیستم محققان در پی شناسایی عوامل موثر بر رضایت زناشویی و راه های افزایش احساس و شادکامی از زندگی مشترک برآمدند. اعتماد، جزء اصلی هر نوع دوستی، جزء ضروری رابطه عاشقانه، یکی از پایه های اساسی ارتباط سالم و موثر در زندگی و تئوری های میان فردی است. اعتماد، اطمینانی است که افراد نسبت به فرد دیگر دارند و وضعیت اختصاصی که ارتباط همسران با یکدیگر را صمیمی سازد، تابع اعتماد است. ازدواج را می توان یکی از مهم ترین تصمیم گیری ها در زندگی هر فرد دانست و رضایت مندی از ازدواج یکی از اصلی ترین عوامل تعیین کننده ی کیفیت زندگی و سلامت روانی هر فرد می باشد. از این رو پژوهشگران بسیاری به این موضوع پرداخته اند. یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده ی رضایت مندی از رابطه زناشویی، عشق و کیفیت آن است . عشق بین زوجین و کیفیت آن در پژوهش های متعددی مورد مطالعه قرار گرفته است و صاحب نظران بسیاری به آن پرداخته اند.

در بخشی از این کتاب  می خوانیم :
"در حالی که عشق، یک هنر آموختنی است، در دید مردم و عالم در عشق هیچ نکته آموختنی وجود ندارد و علت این امر این است که اول مردم گمان می کنند که مشکل عشق، مشکل معشوق است، نه مشکل استعداد. مردم دوست داشتنی را ساده می انگارند و بر آنند که مسئله تنها پیدا کردن یک معشوق مناسب یا محبوب دیگران بودن است. دومین دلیل از اینجا سرچشمه می گیرد که افراد احساس اولیه ی «عاشق شدن» را با حالت دائمی عاشق بودن، یا بهتر بگوییم، در «عشق ماندن» اشتباه می گیرند. اگردو نفر که همواره نسبت به هم بیگانه بوده اند، چنان که همه ما هستیم، مانع را از میان فرد بردارند و احساس نزدیکی کنند، این لحظه یگانگی یکی از شادی بخش ترین و هیجان انگیزترین تجارب زندگیشان می شود؛ به خصوص وقتی سحرآمیزتر می نماید، که آن دو نفر قبلا همیشه تنها و محدود و بی عشق بوده باشند. این معجزه دلدادگی ناگهانی، اگر با جاذبه جنسی همراه یا منع کامجویی توام باشد، غالبا به آسانی حاصل می شود. اما این نوع عشق به اقتضای ماهیت خود هرگز پایدار نمی ماند. عاشق و معشوق با هم خوب آشنا می شوند دلبستگی آنان اندک اندک حالت معجزه آسای نخستین را از دست می دهد، و سرانجام اختلاف ها و سرخوردگی ها و ملامت های دو جانبه ته مانده هیجان های نخستین را می کشد."

فهرست مطالب

1- مقدمه ای بر اعتماد و عشق

2- اعتماد و مراحل عشق در روان شناسی

3- دیدگاه ها و نظریه های مرتبط با عشق

 

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگر انتشارات شلاک

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مطالعه کتاب را به دیگران توصیه میکنید؟ چرا و به چه کسانی؟ کدام بخش از کتاب نظر شما را جلب کرد؟ مانند یک کارشناس نظر دهید.

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها