×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
افسردگی

دانلود کتاب افسردگی

افسردگی
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست
افتخارات

نام کتاب : افسردگی

نویسنده : دوروتی رو

ناشر : نسل نو اندیش

مترجم : فرناز توانایان فرد

تعداد صفحات : 432 صفحه

شابک : 978-964-236-362-9

تاریخ انتشار : 1390

رده بندی دیویی : 616/8527

دسته بندی : کتابهای روانشناسی, خودشناسی و خودسازی, سایر تخصص های پزشکی

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 19900 تومان


معرفی کتاب

" افسردگی" / راهی برای خروج از زندان خودتان

کتاب پیش رو با عنوان اصلی (Depression : the way out of your prison) اثری به قلم دروتی رو (Dorothy Rowe) می باشد که با ترجمه فرناز توانایان فرد ، از سوی انتشارات نسل نواندیش منتشر شده است .
این کتاب اولین بار در سال 1983 که جایزه ی سال کتاب دانش را برنده شد، به چاپ رسید و به هزاران نفر کمک کرد تا زندان افسردگی را ترک کنند. دوروتی رو به افراد راه شناخت افسردگی شان را که با تجربه ی آن ها مطابقت دارد، نشان می دهد و آنان را قادر می سازد زندگی شان را به عهده بگیرند و آن را تغییر دهند. او نشان می دهد که افسردگی نوعی بیماری یا عدم تعادل ذهنی نیست بلکه دفاعی علیه درد و ترس است و ما می توانیم هر زمان که از مصیبت و بدبختی رنج می بریم و زندگی مان آن طور که گمان می کردیم باید باشد نیست، از آن استفاده می کنیم.
راه معالجه ی افسردگی قرص و دارو نیست بلکه خرد و عقل است. وقتی به افسردگی دچار می شوید، می توانید یک انتخاب داشته باشید یا باید برای افسرده شدنتان، زندانی همیشگی بسازید که به ندرت درخشش نور خورشید را ببینید یا از آن مدرسه ای بسازید که به شما خردمندی و فرزانگی را بیاموزد. اگر مدرسه را انتخاب می کنید، این کتاب برایتان مفید خواهد بود. افسردگی شاید تلخ و دردناک باشد اما در جایی که انسان بتواند با شناخت خویشتن بر آن غلبه کند و صفات عالی انسانی را در خود تقویت نماید، به راه هایی جدید در زندگی دست پیدا می کند که می تواند زندگی را روشن و زیبا ببیند و خرسند شود. این کتاب برای افراد افسرده، خانواده و دوستانشان و تمام افراد حرفه ای و غیرحرفه ای که با افراد افسرده سروکار دارند، مفید است.
در بخشی از این کتاب می خوانیم:
" بعضی افراد که افسرده می شوند، این قانون را برای خود در نظر می گیرند که هرگز شکایت نکنند. فرقی نمی کند چه اتفاقی می افتد؛ به هرحال آن ها چیزی نمی گویند. برای آن ها شکایت کردن لذت و آرامش به همراه ندارد. بعضی از افراد که هرگز شکوه و شکایت نمی کنند، به این دلیل است که آموخته اند شکایت کردن نزد دوستان و عزیزانشان سودی ندارد؛ زیرا اگر به آن ها شکایت کنند یا به صحبت هایشان گوش نمی کنند یا او را مقصر مشکل پیش آمده می دانند. همچنین گمان می کنند اگر این کار را انجام دهند، از خود ضعف نشان می دهند و به دیگران اجازه می دهند نسبت به آن ها احساس برتری کنند.
آن ها می خواهند نسبت به دیگران خوبی کنند؛ اما نمی خواهند دیگران به آن ها خوبی کنند. آن ها شاید حس بخشش را داشته باشند اما نمی توانند بخشش کسی را دریافت کنند.
آن دسته افرادی که افسرده می شوند و شکایت می کنند، در آن هیچ لذت و آرامش و تسکینی نمی یابند. شکایت هرگز نمی تواند تسکینی را فراهم کند زیرا فرقی ندارد تا چه اندازه شکایت می کنید؛ در هر صورت احساس خشم و عصبانیت هرگز از شما دور نمی شود. شما هرگز نمی توانید شکوه را لذت بخش بیابید؛ زیرا می کوشید خشمتان را مهار کنید. همچنین وقتی هم نزد دیگران از مشکلتان شکایت می کنید، چه به حرف هایتان توجه کنند چه توجه نکنند، تنها به شما پندهای احمقانه ای می دهند؛ این که «تو خیلی سخت کار می کنی، باید همه چیز را آسان تر بگیری» یا «تو برای خانواده ات خیلی وقت و انرژی می گذاری، باید بیشتر بیرون از خانه بروی. آخرین بار، کی به تعطیلات رفتی؟» یا «تو به خاطر چیزهایی نگرانی که هنوز اتفاق نیفتاده پس برای چی نگرانی؟» یا «با آمدن هر روز مطابق آن روز عمل کن.» همیشه می گویم چطور می توانستید چنین اندرزهایی بدهید؟ شما باید معیار بالای کارتان را حفظ کنید. اگر شما از خانواده ی خود مراقبت نکنید، چه کسی این کار را خواهد کرد؟ شما به خوبی می دانید که تنها راه توقف بدبختی ها و مصیبت هایتان شناسایی آن چیزهایی است که در موردشان نگران هستید. شما در مورد بدبختی آینده تان نگرانید و معتقدید نمی توانید جلوی این مصیبت ناگوار را بگیرید. چیزی که همیشه می تواند نگرانتان کند، این است که قادر نباشید معیارهای بالای خود را به دست آورید."

فهرست مطالب

افسردگي    
پيشگفتار نويسنده    
پيشگفتار مترجم    
فصل اول : زندان    
فصل دوم: در زندان    
فصل سوم: چگونه زندان خود را مي‌سازيد.    
فصل چهارم: داستان افسردگي    
فصل پنجم : چرا زندان افسردگي را ترك نمي‌كنيم؟    
فصل ششم: «چرا نمي‌توانم زندان افسردگي را ترك كنم.»    
فصل هفتم: زندگي با فرد افسرده - بيرون ديوار زندان افسردگي    
فصل هشتم: براي رهايي از زندان افسردگي چه بايد كرد؟    
فصل نهم: ترك زندان افسردگي    
فصل دهم: زندان افسردگي از بين مي‌رود.   

  • برنده جایزه سال کتاب دانش در سال 1983
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
محمد جزینی

بد همین

1401-09-18

Ali،afrogh

عالی

1401-06-27

برچسب ها