×

جستجو

×

دسته بندی ها

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
بازیگری تئاتر

دانلود کتاب بازیگری تئاتر

بازیگری تئاتر
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : بازیگری تئاتر

نویسنده : محمودرضا نعیمی

ناشر : قلم همت

تعداد صفحات : 78 صفحه

شابک : 978-600-91305-7-3

تاریخ انتشار : 1389

رده بندی دیویی : 792/028

دسته بندی : هنر تئاتر

نوع کتاب : Epub

قیمت پشت جلد : 2000 تومان

قیمت نسخه الکترونیک : 1000 تومان


معرفی کتاب

"بازیگری تئاتر"
کتاب حاضر اثری از محمودرضا نعیمی می باشد که توسط انتشارات قلم همت منتشر شده است.
کتاب تهیه شده که بر مبنای تئاتر تنظیم شده حاوی خط مشی های عملی می باشد . افراد زیادی در تهیه ی یک کار نمایشی دست دارند اما فقط بازیگران و کارگردان با هم به مدت طولانی و به طور فشرده کار می کنند . مطالب این کتاب شما را یاری می کند تا نقش ها،مسئولیتها و روابط بین کارگردان و بازیگر رابشناسید.در ضمن به شما پیش زمینه ای می دهد تا کار سایر هنر پیشگان و کارگردانان را ارج نهید. تئاتر فعالیتی است مشترک. هیچ عضوی نمی تواند به طور منفرد کار کند. کتاب حاضر به این ضرورت تاکید دارد که هر عضو یک نمایش تلاشهای سایر اعضا را به خوبی درک میکند. در عین حال به ضرورت فرا گیری چیزی بیش از یک سری اطلاعات ذهنی در مورد مبانی بازیگری وکارگردانی تاکید دارد.بهترین واژگان تخصصی را یاد گرفته و مهارت های خود را گسترش می دهد تا همیشه ابراز سهل الوصولی را در اختیار داشه باشد. بحث بازیگری مشتمل بر کاربرد موثر صدا و بدن استفاده و تعین جهت صحنه/ ساخت و پرداخت نمایش/ شخصیت پردازی/ اجرا/ نکاتی برای کار با کارگردان/ تکنیک ها وتمرینات پیشنهادی برای این تدوین شده اند تا شما را در فراگیری مهارتهای اساسی ایفای نقش یاری دهد. این کتاب برای این تهیه شده است که به شما کمک کند تا حرکت را شروع کنید در مقام یک کارگردان باید آماده ی یافتن پاسخی به "چرا" ی بازیگر باشید. در مقام هنرپیشه باید درک کنید که گاهی اوقات کارگردان به راحتی پاسخ برای گفتن نمی یابد. لازم نیست که کارگردان خوبی باشید تا بازیگر خوبی هم باشید، یا بازیگر خوب بودن برای کارگردان خوب بودن هم نیز ضرورت ندارد. اما اگر وظایف هنر پیشه و کارگردان را بدانیددر تمام ابعاد کار تئاتر فردی مفید و موثر خواهید بود.
در بخشی از این کتاب می خوانیم :
" هر حرکتی باید انگیزه ای داشته باشد و شما هم باید از خودتان سوال کنید که چرا حرکت می کنم؟ در چه جهتی؟ چه سرعتی؟ چه مقدار انرژی باید نشان داد؟ چه مقدار و تا چه اندازه باید در راستای مسیر تردد باشد؟ چه ویژگی روحی و جسمی بااین حرکت عیان شود. تقریباً تمام حرکات ژشتها و اعمال را در مسیر و سر راه خودتان اجرا کنید. یادبگیرید که همیشه حالت و هیئت خود را حفظ کنید. وقتی قرار است تماشاچی روی حرکات هنر پیشه دیگری تمرکز و توجه داشته باشد از حرکاتی مثل انتقال وزن به یک پا، بازی دادن پاها،وول خوردن و... که حواس بیننده را پرت می کند پرهیز کنید به استثنای مواردی مثل صلاحدید کارگردان  اقتضای نمایشنامه ضرورت جابجایی یا حرکت شما در هماهنگی با سایرین بویژه کاراکتر در حال صحبت که واکنش حرکتی می طلبد. بطور خلاصه باید تا حد امکان حرکات انطباقی تان مزاحم و حواس پرت کن نباشد."

فهرست مطالب

مقدمه

فصل اول: بازیگری

کاربرد موثر صدا

رسا بودن

تنفس

گشودن دهان

قابل فهم بودن کلام

طرز گفتار

تلفظ

عبارت پردازی

کاربرد موثر بدن

حرکات خلاق

پانتومیم

مفاهیم و مهارتهای بازیگری

ابتکار یا بدیهه گویی

ساختار دراماتیک

سبکها و انواع نمایش

تعیین جهت در صحنه

ورودها و خروجها

چرخشها

واکنش

تحلیل و تفسیر نقش

کاربا کارگردان

تمرینات پیشنهادی

فصل دوم: کارگردانی نمایش

کارگردان کیست؟

وظایف کارگردان

شخصیت پردازی

طرح صحنه

تمرین

تدارکات

تمرینات پیشنهادی

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگر انتشارات قلم همت

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مطالعه کتاب را به دیگران توصیه میکنید؟ چرا و به چه کسانی؟ کدام بخش از کتاب نظر شما را جلب کرد؟ مانند یک کارشناس نظر دهید.

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
زهرا یوسفی

برای َآشنایی مقدماتی با تئاتر، حتی بعد از شروع هم کتاب مفیدیه. افراد شاغل در این حوزه، بهتره که حتما این کتاب رو یک بار بخونید

1399-01-14

macanband

بسیار عالی و بی نظیر

1399-01-14

برچسب ها