×

جستجو

×

دسته بندی ها

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
بی همان

دانلود کتاب بی همان

بی همان
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : بی همان

نویسنده : هانس فالادا

ناشر : نیکا

مترجم : محمد همتی

تعداد صفحات : 594 صفحه

شابک : 978-600-5906-79-0

تاریخ انتشار : 1391

رده بندی دیوی : 833/912

دسته بندی : زندگینامه و خاطرات , رمان های خارجی

نوع کتاب : PDF

قیمت نسخه الکترونیک : 20000 تومان


معرفی کتاب

" بی همان " / همه تنها می میرند.
کتاب حاضر با عنوان ( Jeder stribt fur sich allen: Roman. ) اثر هانس فالادا ( Hans Fallada ) ترجمه ی محمد همتی  از انتشارات کتابسرای نیک منتشر شده است.
اوتو و الیزه هامپل تا پیش از انتشار این رمان بیش از دو نام در بایگانی گشتاپو نبودند، و اگر هانس فالادا دست به نگارش رمان بی همان نمی زد شاید هرگز کسی رنج تنهایی، شور عشق، و درد جدایی این زوج مبارز برلینی را در نمی یافت. اما آنها باید شش دهه ی دیگر در دنیای ادبیات آلمانی سر می کردند، تا با انتشار برگردان انگلیسی رمان، صدای شان به گوش خوانندگانی از سراسر جهان برسد؛ کتاب در صدر جدول فروش ایالات متحده ی آمریکا، بریتانیا، قرانسه و کانادا قرار گیرد و نیویورک تایمز آن را رویداد ادبی سال 2009 بنامد.
روزنامه ی مونرئال گازت، درباره ی آن چنین گفته است: این رمان، بازنمایی صرف یک زندگی نیست. از ورای زمان، مکان و فرهنگ بر سرمان فریاد می کشد « من آن جا لودم».


در بخشی از کتاب می خوانیم :
" اِفا کلوگه ی نامه رسان، آرام آرام از پله های ساختمان شماره ی 55 در خیابان یابلونسکی بالا می رود. خستگی راه به کنار، آن چه بالارفتن از این پله ها را برایش سخت تر از همیشه کرده، فکر رساندن نامه ای است که در کیف دارد؛ از آن نامه هایی است، که هیچ دلش نمی خواهد به مقصد برساند، و همین حالا، دو طبقه بالاتر، باید آن را به کوانگل ها تحویل دهد.
اول باید در همان طبقه روزنامه ی حزبی پرزیکه ها را به دستشان برساند. پرزیکه ، صاحب منصب حزبی و از این جور چیزهاست، خلاصه توی حزب برای خودش کار های است  هر چند افا کلوگه از وقتی در اداره ی پست کار می کند، خود به خود عضو حزب هم شده، هنوز از عنوان های رسمی سر درنمی آورد و آن ها را با هم اشتباه می گیرد. هرچه باشد از آن هایی است که باید جلوشان « هایل هیتلر! » بگوید و مراقب باشد هر حرفی از دهانش بیرون نپرد. البته همه جا اوضاع همین است، این روزها آدمی که افا کلوگه بتواند حرف دلش را با او بزند، کم پیدا می شود. او اصلاً اهل سیاست نیست، فقط زن است و مثل هر زنی فکر می کند، آدم بچه نمی زاید که گوشت دم توپ شود. خانه و زندگی بدون مرد هم از نظر او مفت نمی ارزد، و البته او نقداً نه مرد را دارد، نه دو پسرش را و نه خانه و زندگی درست و حسابی. به جای آن، تنها چیزی که در این وانفسا برایش مانده دهان بستن است و بی اندازه احتیاط کردن و رساندن نامه های مزخرف از خط مقدم، نام ههایی که دست نویس نیستند، بلکه با ماشین تحریر تایپ شده و به جای نام فرستنده، مهر آجودانی هنگ بر آن ها خورده است."
 

فهرست مطالب

این کتاب فهرست ندارد.

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مطالعه کتاب را به دیگران توصیه میکنید؟ چرا و به چه کسانی؟ کدام بخش از کتاب نظر شما را جلب کرد؟ مانند یک کارشناس نظر دهید.

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها