×

جستجو

×

دسته بندی ها

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
دفاع اقتصادی

دانلود کتاب دفاع اقتصادی

دفاع اقتصادی
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.

لینک کوتاه

http://ketabch.in/61087248

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات

فهرست

نام کتاب : دفاع اقتصادی

نویسنده : قرارگاه پدافندغیرعامل کشور

ناشر : نیلوفران

تعداد صفحات : 400 صفحه

شابک : 978-600-6393-76-6

تاریخ انتشار : 1394

رده بندی دیوی : 955/0844

دسته بندی : علوم سیاسی, کتابهای اقتصادی

نوع کتاب : PDF

قیمت پشت جلد : 22000 تومان

قیمت نسخه الکترونیک : 6300 تومان


معرفی کتاب

"دفاع اقتصادی" / از منظر حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری
کتاب حاضر اثری از قرارگاه پدافند غیر عامل کشور می باشد که توسط انتشارات نیلوفران منتشر شده است.
در این مجموعه سعی شده است با مطالعۀ بیانات و نظرات امام خمینی و امام خامنه اي در زمینۀ اقتصاد با استفاده از روش شناسی داده بنیاد دسته بندي روشنی از آن ارائه شود. بدین منظور، بیانات امام خمینی(ره) و امام خامنه اي در دو بخش مجزا آورده شده است و هر کدام از آن ها تحت دو عنوان کلی  «اصول و ارزش هاي حاکم بر اقتصاد مقاومتی » و «مسائل، اهداف و راهبردهاي کلان در حوزه اقتصاد مقاومتی» دسته بندي شده است که در اکثر مباحث بیانات بصورت مستقیم آورده شده و در مواردي نیز بصورت برداشت از بیانات ایشان مطالب آورده شده است.
عمدة مباحث و تأکیدات رهبران جمهوري اسلامی بر لزوم اتکا به ظرفیت هاي داخلی کشور و تأمین مایحتاج مردم به وسیلۀ خود مردم در درون کشور و در بستري عادلانه است و باور داشتن و نهادینه کردن این رهنمود است که می تواند اقتصاد کشور را به صورتی حقیقی و پایدار، مقاوم سازد. امید است مرور این رهنمودها و راهبردها از نگاه رهبران جمهوري اسلامی بتواند مسیر پیشرفت اقتصادي کشور را در چارچوب اقتصاد مقاومتی روشن تر کند.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:
"نقدي بر قدرت خرید خدمات درمانی مردم و سرانه تعداد پزشک در زمان پهلوي
امام خمینی (ره) با اشاره به محرومیت مردم از خدمات پزشکی و بهداشتی در دروان رژیم پهلوي بر لزوم در نظر نگرفتن اولوی ت ها در اداره کشور تأکید کرده و فرمودند: «اکنون ملت محروم ایران که بسیارشان از لوازم اولیۀ زندگی محروم بوده و بنا به نوشتۀ بعض از روزنامه هاي وابسته به دستگاه، فقط در تهران یک میلیون نفر فاقد برق و آب و بهداشت و دیگر ضروریات اولیۀ زندگی می باشند، ملتی که بسیارشان از فقر و تهیدستی نمی توانند فرزندان خود را به مدرسه بفرستند و اطفال معصوم را از گرسنگی به چرا می برند و یا سرِ راه ها به امید خدا رها می سازند، ملتی که بسیارشان براي مراجعه به دکتر و خریدن دارو تمکن مالی ندارند و از بی دکتري و بی دارویی تلف می شوند و بنا به نوشتۀ بعضی از روزنامه هاي ایران، در بسیاري از شهرستان هاي ایران و استانداري هاي بزرگ براي هر 35 هزار نفر فقط یک دکتر وجود دارد، ملتی که در همین سال گذشته از قحطی و گرسنگی، خانه و کاشانۀ خود را رها ساخته براي به دست آوردن لقمۀ نان به هر سو آواره شدند، باید چنین مبلغ سرسام آوري از بودجۀ کشور آن ها صرف همچو امر سفیهانه اي شود!! و تازه این معاملۀ کمرشکن دو میلیارد دلاري غیر از معاملۀ اسلحه اي است که اخیراً با انگلیس استعمارگر و تجاوزکار انجام داده و آن همه اسلحه و مهمات خریداري کرده."

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: تحلیل تطبیقی بیانات امام خمینی با اقتصاد مقاومتی
فصل دوم: تحلیل بیانات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی
کتابنامه

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگر انتشارات نیلوفران

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مطالعه کتاب را به دیگران توصیه میکنید؟ چرا و به چه کسانی؟ کدام بخش از کتاب نظر شما را جلب کرد؟ مانند یک کارشناس نظر دهید.

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها