×

جستجو

×

دسته بندی ها

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
سه سرباز

دانلود کتاب سه سرباز

سه سرباز
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.

لینک کوتاه

http://ketabch.in/61095168

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات

فهرست

نام کتاب : سه سرباز

نویسنده : جان دس پاسوس

ناشر : نیکا

مترجم : علی کهربایی

تعداد صفحات : 476 صفحه

شابک : 978-600-90920-9-3

تاریخ انتشار : 1392

رده بندی دیوی : 813/52

دسته بندی : رمان های خارجی

نوع کتاب : Epub

قیمت پشت جلد : 32000 تومان

قیمت نسخه الکترونیک : 16000 تومان


معرفی کتاب

" سه سرباز " 
رمانی با عنوان ( Three soldiers ) به نویسندگی جان دس پاسوس ( John Dos Passos ) به ترجمه ی علی کهربایی از انتشارات نشر نیکا منتشر شده است.
رمان « سه سرباز » ماجراهای سه سرباز جوانی است که در جریان جنگ جهانی دوم به سر می برند و هر کدام نماینده قشری در امریکا هستند و  حساسیت ها و دغده های خودشان را دارند. این اثر از آثار کلیدی ادبیات جنگ در امریکا محسوب می‌شود و در لیست اثار کلاسیک مربوط به جنگ قرار دارد.
نویسنده در رمان حاضر بیش از هر چیز دیگر به بیهودگی جنگ نظر دارد، وی که خود نیز سال‌ها بعنوان طبال در خلال جنگ‌های داخلی آمریکا حضور داشته، هیچ حقی برای هیچکدام از طرفین دعوا قائل نیست و هرجنگی را به مثابه برادرکشی ارزیابی می‌کند.
جان دوس پاسوس متولد ۱۴ ژانویه ۱۸۹۶ در شیکاگو و فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد است. وی دو رمان اول خود، به نام های "یک مرد: ۱۹۱۷" و "سه سرباز" را به ترتیب در سال‌های ۱۹۲۰ و ۱۹۲۱ منتشر کرد و بر اساس تجربیاتش در جبهه نوشت. او جنگ را به عنوان ابزار نظام سرمایه‌داری برای به اسارت کشیدن کارگران مورد انتقاد قرار می‌داد و از صلح گرایی و اصلاحات اجتماعی حمایت می‌کرد..
بخشی از کتاب سه سرباز را باهم می خوانیم :
" گروهان خبردار ایستاد و افراد صاف به رو به روی خود، میدان خالی رژه، که کپه‌های سنگپوکه کفِ آن در نور شامگاهی ارغوانی شده بود، چشم دوختند. باد، همراه بوی آسایشگاه‌ها و ماده ضدعفونی، بوی چرب و ملایم غذا را نیز با خود می‌آورد. در آن سوی میدان بزرگ، مردان در صف‌های طولانی، آرام آرام وارد کلبه چوبی و باریک غذاخوری می‌شدند. گروهان، چانه‌ها پایین، سینه‌ها جلو، پاها منقبض و خسته از قدم رو بعدازظهر، خبردار ایستاده بود. همه صاف به جلو خیره بودند، برخی بهت‌زده و از سرِتسلیم، برخی هم برای سرگرم کردن خود می‌کوشیدند جزء جزء هرچه را که در میدان دید خود می‌یابند ـ سنگپوکه‌‌ها، سایه دراز خوابگاه‌ها و غذاخوری‌ها و افرادی که دورو بر آنها پرسه می‌زدند، تف می‌کردند، سیگار می‌کشیدند، یا به دیوارهای چوبی تکیه داده بودند ـ زیر نظر بگیرند. بعضی از افراد توی صف، صدای تیک تیک ساعت‌های توی جیبشان را می‌شنیدند. کسی تکان خورد و حرکت پایش سنگپوکه‌ها را به غرچ غروچ در آورد. صدای گروهبان در آمد: "مث اینکه خبردار بود. هی، با توام، وول نخور!" افراد نزدیک به فرد خطاکار از گوشه چشم نگاهش کردند. دو افسر از آن سوی میدان رژه به سمت آنها می‌آمدند. افرادی که خبردار ایستاده بودند از حرکات و شیوه راه رفتن افسرها حس کردند آنها از موضوعی بامزه صحبت می‌کنند. یکی از افسرها با خنده‌ای بچگانه، از دیگری جدا‌شد و آهسته به سوی دیگر میدان برگشت. افسر دیگر که ستوان بود، لبخند به لب به سمت آنان آمد. به گروهان خود که نزدیک شد، لبخند از لبهایش زدوده شد، چانه‌اش را جلو داد و با گامهای سنگین و حساب شده به طرف آنان آمد. "
 

فهرست مطالب

این کتاب فهرست ندارد.

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مطالعه کتاب را به دیگران توصیه میکنید؟ چرا و به چه کسانی؟ کدام بخش از کتاب نظر شما را جلب کرد؟ مانند یک کارشناس نظر دهید.

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها