×

جستجو

×

دسته بندی ها

دانلود رایگان کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
شناخت فراماسون ها و دنیای فراماسونری

دانلود کتاب شناخت فراماسون ها و دنیای فراماسونری

شناخت فراماسون ها و دنیای فراماسونری
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : شناخت فراماسون ها و دنیای فراماسونری

نویسنده : فرهاد بنازاده

ناشر : کتابچین

تعداد صفحات : 18 صفحه

دسته بندی : ادیان، مذاهب و فرقه ها

نوع کتاب : PDF

قیمت نسخه الکترونیک : رایگان


معرفی کتاب

"شناخت فراماسونری و دنیای فراماسون ها"
کتاب حاضر اثری از فرهاد بنازاده می باشد.
دنیای امروز یعنی هیاهو، پیچیدگی، تکثر فرهنگی، گوناگونی، تفاوت، ترس، هیجان و هزاران سوال بی جواب که در اذهان مردم این جهان جا خشک کرده اند. در این میان هر روز گروهها، تشکیلات و فرقه های متعددی ظهور می کنند که همراه خود کوله باری از افکار و عقاید عجیب و تازه را به همراه دارند. تشکیلاتی که به شکل زیرزمینی اداره می شوند و هیچ کس از واقعیت وجودی آنها اطلاعات درست و جامعی در دست ندارد. اما آنچه مشخص است اینکه این گروهها وجود دارند و اتفاقا با نفوذ و موثر عمل می کنند و با شیوه هایی کاملا زیرکانه و دقیق به جذب و هدایت افراد می پردازند که به عضویت آنها در می آیند. از جمله این گروهها می توان از فراماسونرها یاد کرد.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:
"در رابطه با منشاء فراماسونری نظرات متعددی وجود دارد که هر کدام بیشتر شبیه به احتمال است و نظری قطعی در این باره نمی توان ارائه داد. چون اختلاف نظر در این باره بسیار است. مدارکی موجود است که نشان می دهد که در اواخر قرن شانزده میلادی لژهای فراماسونری در اسکاتلند وجود داشتند. نظریه دیگر مبنی بر این است که عمده تعلیمات این گروه از حکومت مصر باستان کسب شده است، هرچند تعالیم اندکی را نیز از بقیه حکومت ها گرفته است. در هر صورت رد پای حکومت فرعون های مصر باستان را می توان در سراسر تعالیم ماسونی یافت. البته قطعی ترین اسناد موجود که قابل اطمینان است تاسیس اولین لژ ماسونی را به سال 1717 میلادی در انگلستان و زمان سلطنت خاندان هانوفر می دانند. لذا قرار دادن منشایی قبل از این تاریخ نیازمند شواهد مطمئنی است که درباره آن مخالفان و موافقان مختلفی وجود دارد. طبق اطلاعات به دست آمده از این مکتب فکری اینطور به نظر می رسد که اصولا اعتقادات فراماسون ها ریشه ای الحادی دارد. وجود مفاهیم و علائم پنهان وابستگان به این گروه، این موضوع را مورد تایید قرار می دهند. لذا می توان گفت به همین دلیل است که اصول فکری فراماسون ها با مذاهب توحیدی در تعارض است."

فهرست مطالب

این کتاب فهرست ندارد.

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مطالعه کتاب را به دیگران توصیه میکنید؟ چرا و به چه کسانی؟ کدام بخش از کتاب نظر شما را جلب کرد؟ مانند یک کارشناس نظر دهید.

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
kiuma

برای شروع درباره فراماسونری کتاب خوبی بود

1400-05-14

برچسب ها