×

جستجو

×

دسته بندی ها

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
فروخته شده

دانلود کتاب فروخته شده

فروخته شده
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : فروخته شده

نویسنده : پاتریشیا مک کورمیک

ناشر : تیسا

مترجمان : نازنین عباسی, سیده صدف عظیمی

تعداد صفحات : 159 صفحه

شابک : 978-600-7683-64-4

تاریخ انتشار : 1396

رده بندی دیویی : 813/54

دسته بندی : رمان های خارجی, داستان های کوتاه, داستان های آموزنده

نوع کتاب : Epub

قیمت پشت جلد : 13900 تومان

قیمت نسخه الکترونیک : 4000 تومان


معرفی کتاب

"فروخته شده"
کتاب حاضر با عنوان اصلی (Sold) اثری از پاتریشیا مک کورمیک (Patricia McCormick) می باشد که با ترجمه ای از نازنین عباسی و سیده صدف عظیمی، توسط انتشارات تیسا منتشر شده است.
هر سال خانواده‌های نپالی حدود دوازده‌هزار دختر را به‌عمد یا از روی ناآگاهی، به فاحشه‌خانه‌های هندوستان می‌فروشند. بر اساس تخمین وزارت امور خارجه امریکا سالیانه تقریباً نیم‌میلیون کودک برای تجارت جنسی در سراسر دنیا قاچاق می‌شوند.
مولف برای تحقیقاتش در نگارش کتاب «فروخته‌شده»، به‌دنبال ردپای بسیاری از دختران نپالی رفته که از روستاهای دورافتاده به مناطق بدنام کلکته برده شده‌اند. با بسیاری از مددکاران هندی و نپالی مصاحبه کرده که این دختران را از فاحشه‌خانه‌ها نجات داده‌اند و برایشان امکانات خدمات پزشکی، آموزش شغلی و کار فراهم کرده‌اند تا بتوانند به آغوش جامعه برگردند. ولی مصاحبه با خود این دخترکان نجات‌یافته برایش از همۀ تجربه‌هایشعجیب‌تر و الهام‌بخش‌تر بوده. آنچه بر این زنان جوان رفته است، تجربه‌ای است که اکثر افراد آن را وحشتی غیرقابل وصف می‌خوانند. ولی آن‌ها باوقار و بی‌پرده از آنچه بر سرشان رفته سخن می‌گفتند. برخی از این زنان به روستاهای دوردست می‌روند و خانه به خانه با تعریف خاطرات خود سعی می‌کنند که به مردم آگاهی بدهند که چه بر سر دخترکانی می‌آید که خانه و کاشانۀ خود را با غریبه‌ها ترک می‌کنند به امید شغل‌های بهتر. برخی از آن‌ها، حتی زنانی که گرفتار ویروس HIV شده‌اند، در مرز نگهبانی نپال و هند نگهبانی می‌دهند تا دخترکانی که بدون والدین خود سفر می‌کنند شناسایی کنند. و برخی با قاچاقچیانی که آن‌ها را فروخته بودند، در دادگاه مواجه می‌شوند، جایی که مجبور می‌شوند بر علیه پدران، برادران، شوهران و دایی‌های خود حرف بزنند، کسانی که آن‌ها را به مبالغی بسیار کم، حتی سیصد دلار، فروخته بودند.
این کتاب به افتخار چنین شیرزنانی نگاشته شده است.
در بخشی از این کتاب می خوانیم:
"گاری‌ای که الان سوارش هستیم، نامش اتوبوس است. کاملاً مطمئن نیستم، اما تقریباً می‌دانم که نامش این است. چون خاله گفت: وقتی سوار اتوبوس می‌شویم، مرا با یک خروار سؤال اذیت نکن.
این چیزی است که تا به حال فهمیده‌ام: اسم گاری‌هایی که مرغ و گوسفند پشت آن‌هاست، کامیون است. آن‌هایی که آدم‌ها داخل آن هستند، اتومبیل نام دارند. آتشی در آن‌ها هست که باعث حرکتشان می‌شود.
اینجا مردم در کلبه‌های روی هم زندگی می‌کنند.
مردم شهری از دست هم عصبانی نمی‌شوند. با هم احوال‌پرسی نمی‌کنند؛ چون همدیگر را نمی‌شناسند.
اتوبوس، نیمکت‌های نرمی دارد و به اندازة یک دهکده آدم در آن جای می‌گیرند. بوی پیاز و ادویه و دود سیگار می‌دهد. یک پسر کوچولو، توی شلوارش خراب‌کاری کرده است و چیزهای دیگر که نمی‌توانم بگویم.
مردی که در کنار من نشسته، آب بینی خود را از پنجره به بیرون خالی می‌کند. یکی از سوراخ‌ها را می‌گیرد و با دیگری فوت می‌کند. یک لحظه می‌ترسم که مبادا دوباره غذایم را بالا بیاورم.
خاله خوابش برده است. سرش روی شانه‌ام سنگینی می‌کند. من تکان نمی‌خورم.
از پنجره به بیرون نگاه می‌کنم. مردی که میزی را با تسمه‌ای به پشت خود بسته است، وسط جاده راه می‌رود. اتوبوس صدایی مثل بزغاله از خود درمی‌آورد و آن مرد، مثل مارمولکی که داخل سوراخش بپرد، به‌سرعت از سر راه به کنار می‌رود. گاوی وسط جاده خوابیده است. اتوبوس از کنار آن دور می‌زند.
اتوبوس دیگری با یک دهکده از آدم، مستقیم به سمت ما می‌آید و به کنار ما سُر می‌خورد و مثل باد از کنار ما عبور می‌کند. تقریباً جیغ می‌زنم؛ اما بعد به چهره‌های مثل سنگ مردم شهری نگاه می‌کنم و می‌فهمم که نمی‌توانم اینجا از این کارها بکنم.
صحنه‌های مسیر جاده را بررسی می‌کنم، مثل وقتی که نوشته‌ها را در مدرسه می‌خواندم. کم‌کم شروع می‌کنم برای تمام بی‌نظمی‌هایی که می‌بینم، نظم ایجاد کنم؛ الگویی برای تمام آن‌ها. انگار یک رودخانه است که اتوبوس‌ها و کامیون‌ها و آدم‌ها و حیوانات، همه با هم، در آن جریان دارند. اگر به دقت نگاه کنید، می‌بینید که این بی‌نظمی‌ها، مانند حروفی که به کلمات تبدیل می‌شوند، به نوعی نظم تبدیل می‌شوند."

فهرست مطالب

این کتاب فهرست ندارد.

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مطالعه کتاب را به دیگران توصیه میکنید؟ چرا و به چه کسانی؟ کدام بخش از کتاب نظر شما را جلب کرد؟ مانند یک کارشناس نظر دهید.

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها