×

جستجو

×

دسته بندی ها

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
میان رشتگی - تاریخچه نظریه و عمل

دانلود کتاب میان رشتگی - تاریخچه نظریه و عمل

میان رشتگی - تاریخچه نظریه و عمل
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : میان رشتگی - تاریخچه نظریه و عمل

نویسنده : جولی تامپسون کلاین

ناشر : میان رشته ای

مترجم : منصور متین

تعداد صفحات : 352 صفحه

شابک : 978-600-311-017-5

تاریخ انتشار : 1393

رده بندی دیویی : 001/

دسته بندی : علوم پایه

نوع کتاب : PDF

قیمت نسخه الکترونیک : 10000 تومان


معرفی کتاب

"میان رشتگی: تاریخچه ، نظریه و عمل"
کتاب حاضر با عنوان اصلی (Intredisciplinarity: history, theory & practice) اثری از جولی تامپسون کلاین  (Julie Thompson Klein)می باشد با ترجمه ای از منصور متین ، توسط انتشارات میان رشته ای منتشر شده است.
کتاب حاضر در زمره مهم ترین آثار از ادبیات مربوطه رویکرد میان رشته ای است که محتوای آن با نگاهی به وضعیت این رویکرد در دهه 90 میلادی تنظیم شده است. در آن زمان، این جریان علمی هنوز در کشورهای توسعه یافته در حال تکمیل و گسترش بود. از این لحاظ، ضمن آنکه مطالب آن در اشاره به دیدگاه ها، برنامه ها و محققان پیشرو در این حوزه از جامعیت کافی برخوردار است، متناسب با وضعیت کنونی مطالعات میان رشته ای در کشور ما بوده و - به زعم مترجم -برای متولیان مراکز تحقیقی و آموزشی و سایر کسانی که دغدغه پیشرفت نهادهای علمی و آموزشی دارند، قابلیت استفاده دارد. همچنین، در مباحث نظری آن نکات قابل تأملی هست که برای گروه ها و افرادی که فارغ از تکلیف و اجبارهای دانشجویی یا دغدغه های ارتقای شغلی به فهم مبانی «میان رشتگی» علاقه مندند، مفید خواهد بود.
در بخشی از این کتاب می خوانیم :
"رویکرد «میان رشته ای» قدیمی تر شبیه همان اعتقاد بیکن دانسته شده است مبنی بر این که: «تعمیم های اساسی در سطح گسترده تر تقریباً به طور خودکار از دل گردآوری وسیع حقایق عینی بیرون می آید.» با توجه به تجربه قبلی، این رویکرد خیلی ساده لوحانه تلقی می شد. در نبود یک نوآوری خودجوش، باید برای کشف مفاهیم «تلفیقی »تازه جهت بررسی مسائل به موثرترین نحو جستجوی دقیق تری  می شد. لاندو  و همکاران چنین می نویسند:«مفهوم ناحیه، وقتی مصداقی برای آن مجسم نشود، می تواند از جمله چنین مفاهیم تلفیقی باشد. و به لحاظ استفاده خاصی که از آن خواهد شد، جای مقولات سنت های قدیمی تر را می گیرد. این یک مقوله نوین است که گمان می رود ظرفیت تحلیلی بیشتری داشته باشد؛ و اگر بتواند به واسطه این ظرفیت مرزهای سنتی رشته ها را از بین ببرد، همان چیزی است که بر اساس منطق پژوهش علمی- از آن انتظار می رفته است.»"

فهرست مطالب

بخش اول: تعاریف میان رشتگی

بخش دوم: یک رشتگی/میان رشتگی

بخش سوم: وضعیت موجود

جمع بندی: هسته تلفیق دهنده

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگر انتشارات میان رشته ای

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مطالعه کتاب را به دیگران توصیه میکنید؟ چرا و به چه کسانی؟ کدام بخش از کتاب نظر شما را جلب کرد؟ مانند یک کارشناس نظر دهید.

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها