×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
هوش اجتماعی

دانلود کتاب هوش اجتماعی

هوش اجتماعی
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : هوش اجتماعی

نویسنده : دانیل گلمن

ناشر : رخ مهتاب

مترجم : حمیدرضا بلوچ

تعداد صفحات : 580 صفحه

شابک : 978-964-2865-32-1

تاریخ انتشار : 1389

رده بندی دیویی : 158/2

دسته بندی : خانواده و روابط اجتماعی, خودشناسی و خودسازی, کتابهای هوش و حافظه

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 21000 تومان


معرفی کتاب


" علم جدید هوش اجتماعی "
کتاب حاضر با عنوان  (Social Intelligence)   اثر دانیل گلمن (Daniel Goleman) ترجمه ای از حمیدرضا بلوچ توسط انتشارات رخ مهتاب منتشر شده است.
دکتر دانیل گلمن، نویسنده هوش عاطفی در این کتاب، حقایق شگفت انگیزی را برای ما آشکار می کند از جمله :
1- ایجاد روابط خوب با دیگران، به ما روحیه می بخشد و ضامن سلامتی ماست، در صورتی که روابط بد و خصمانه موجب مسموم شدن جسم و جان مان می شود.
2- موفقیت و شادمانی ما در زمینه ی شغل، ازدواج و خانواده، و به طور کلی در زندگی، بستگی حیاتی به رادار عاطفی مان و سایر مهارت هایی دارد که دانیل گلمن در این کتاب به توصیف آن ها می پردازد.
3- هوش اجتماعی چیست و چگونه می توانیم آن را در خود و دیگران تقویت کنیم ؟
در پاسخ به این سوال نکات حیرت انگیزی وجود دارد که دانستن آن ها برای افراد مشاغل مختلف، متخصصان و بهداشت و سلامتی، عشاق، مسئولین آموزش و پرورش، رهبران جامعه، و همه ی کسانی که در زندگی روزمره غنی، پربار، و سرشار از آرامش طلب می کنند سودمند است.
کشفیات مهم علمی که این کتاب بر اساس آنها به رشته تحریر درآورده است، از زمان چاپ کتاب هوش عاطفی در سال 1995 به بعد انجام گرفته اند و با گام های سریع ادامه دارند. در کتاب هوش عاطفی، تمرکز اصلی بر روی مجموعه خصوصیات فردی انسان، و توانایی او برای کنترل و اداره هیجانات و عواطف خویش و انرژی نهفته درونی او برای ایجاد روابط مثبت بود. اما در این کتاب موضوع  از خصوصیات فردی یک نفر فراخ تر شده و به بررسی ویژگی های روان شناختی دو انسان در ارتباط با هم پرداخته شده است و در طی بخش های مختلف این کتاب به تحلیل این موضوع پرداخته می شود که وقتی دو نفر با هم ارتباط انسانی برقرار می کنند چه اتفاقاتی میان آنها رخ می دهد.
 
در بخشی از کتاب می خوانیم :
" معلم مهد کودکی در تگزاس، از دختر شش ساله ای می خواهد که عروسک های خود را جمع کند. دختر عصبانی می شود، جیغ می کشد، صندلی خود را می اندازد، سپس به زیر میز معلم می رود و به کشوهای آن لگد می زند و آنها را بیرون می کشد و به هم می ریزد. طغیان خشم او، رواج چنین رفتارهای وحشیانه ای را در میان بچه های مهد کودک نشان می دهد که همگی در پرونده های آنها در مدرسه ای واقع در فورت ورت تگزاس ثبت شده است. این خشم و عصبانیت های افسارگسیخته، نه فقط از جانب بچه های فقیر، بلکه از طرف بچه های مرفه نیز مشاهده شده است. بعضی کارشناسان، خشم زیاد در رفتار این بچه ها را ناشی از فشارهای اقتصادی می دانند که والدین را وادار می کند زیادتر از حد معمول کار کنند و هنگامی که به خانه می آیند با کوچک ترین موضوع از کوره در می روند. برخی دیگر به آمار و اطلاعاتی اشاره می کنند که نشان می دهد 40 درصد از کودکان دوساله امریکایی، حداقل سه ساعت در روز تلویزیون تماشا می کنند ـ در طی این ساعات آنها هیچ تماس و گفتگویی با افرادی که می توانند به آنها مهارت های رفتاری مناسب را یاد بدهند ندارند. در این سنین، هرچه قدر آنها بیشتر تلویزیون تماشا کنند، سرکش و وحشی تر می شوند و آشفته و غیرقابل کنترل تر خواهند بود.
 
در یکی از شهرهای آلمان، موتورسیکلت سواری در خیابان تصادف می کند و به پیاده رو می افتد. او بی حرکت است و اصلاً هیچ تکانی نمی خورد. رهگذران از کنار او عبور می کنند. بعضی از راننده ها هم همان طور که در اتومبیل های خود نشسته اند و در پشت چراغ قرمز ایستاده اند و منتظر سبز شدن چراغ هستند، به او نگاهی می اندازند. اما هیچ کس به کمک او نمی آید. سرانجام بعد از پانزده دقیقه طولانی، راننده اتومبیلی که پشت چراغ قرمز ایستاده، شیشه اش را پایین می کشد و از موتور سیکلت سوار می پرسد اگر صدمه دیده به اورژانس تلفن کند. هنگامی که این صحنه تصادف توسط یکی از شبکه های تلویزیونی پخش می شود، حس شرمساری همه وجود آدم را فرا می گیرد. در کشور آلمان هر کس گواهی نامه رانندگی می گیرد، یک دوره آموزش کمک های اولیه در مواقع ضروری را نیز پشت سر می گذارد. اما همان طور که پزشک اورژانس آلمانی گفت: « وقتی که مردم کسی را در خطر می بینند، فقط از کنار او رد می شوند. آنها وظیفه ندارند به کمک او بشتابند. »"
 

فهرست مطالب

بخش اول مداربندي براي ايجاد ارتباط 

ظهور علم جديد   مقدمه 

هوش اجتماعي  

راهكاري براي ايجاد رابطة صميمانه  

هماهنگي عصبي  

غريزة فداكاري  

تحليل عصب شناختي بوسه   

هوش اجتماعي چيست؟  

پيوندهاي گسسته    بخش دوم 

شما و آن (شيء)  

باند مثلث سياه  

كورذهني  

طبيعتِِ حمايتگر و پرورش دهنده    بخش سوم 

ژن ها تعيين كننده سرنوشت نيستند  

پايگاه امن  

امتياز براي شادي  

گونه هاي مختلف عشق   بخش چهارم 

شبكة روابط  

ميل جنسي مرد و زن  

دلسوزي و شفقت از ديدگاه زيست شناختي  

بخش پنجم روابط سلامتي بخش 

استرس پديده اي اجتماعي است  

حمايتگران بيولوژيكي  

نسخة انساني  

بخش ششم پيامدهاي اجتماعي 

لحظة شيرين موفقيت  

تأديب و بازپروري بي وقفة نوجوانان بزهكار  

از آنها به ما  

سخن آخر آنچه واقعاً اهميت دارد 

مختصري راجع به مسيرهاي خاكستري و سفيد   ضميمة الف 

مغز اجتماعي   ضميمة ب 

بازانديشي هوش اجتماعي   ضميمة ج

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها