×

جستجو

×

دسته بندی ها

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
گاف

دانلود کتاب گاف

گاف
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : گاف

نویسنده : سارا گریانلو

ناشر : صاد

تعداد صفحات : 218 صفحه

شابک : 978-622-7459-31-9

تاریخ انتشار : 1399

رده بندی دیویی : 8فا3/62

دسته بندی : رمان های ایرانی, داستان های آموزنده

نوع کتاب : Epub

قیمت پشت جلد : 45000 تومان

قیمت نسخه الکترونیک : 22500 تومان


معرفی کتاب

"گاف"
این کتاب اثری از خانم سارا گریانلو می باشد که توسط نشر صاد منتشر شده است.
ارغوان و ایمان زوج معلمی هستند که زندگی عادی دارند، از قضا تصمیم می‌گیرند به یک گروه جهادی برای کمک به اقشار محروم جامعه بپیوندند. در سیر این بازدید از خانواده‌های آسیب دیده، زندگی آنان نیز دستخوش تغییر می‌شود.
در هر جامعه ای، بعضی صداها به همه می‌رسد ولی بعضی صداها هستند که به گوش حتی صاحبانشان هم نمی‌رسد. روایت «گاف» دردنگاری مردمانی است که صدای بلندی ندارند.
این اثر با پرداختی جسورانه روایتگر زندگی اقشار فرودست جامعه است و به مسائلی از جمله: اعتیاد، آسیب‌های جسمی و روانی، کودک همسری و همچنین به پیامدهای شکاف طبقاتی و رنج حاصل از آن که قشر محروم جامعه با آن دست به گریبانند اشاره دارد.
در بخشی از کتاب می خوانیم:
" صبح است. چشمم را که باز می‌کنم هنوز کوچه‌های تاریک دیشب می‌آید در نظرم و از همه بیشتر عیسی. هوا روشن است. سرم درد دارد. گوشی را نگاه می‌کنم؛ 5 دقیقه به 7. مثل مارگزیده‌ها پتو را با شتاب می‌زنم کنار و از تخت می‌پرم بیرون. نمازم قضا شده، مدرسه‌ام دیر. بشمارسه لباسم را از چوب‌رختی درمی‌آورم و هم‌زمان ایمان را بلند صدا می‌زنم. نمی‌دانم چرا او را صدا می‌زنم. وقتی هولم این کار غریزی انجام می‌شود. کلاس او ساعت‌8 است. بلند می‌شود، من را و بعد موبایلش را نگاه می‌کند و می‌خزد توی پتوی نرم و دوباره بی‌حوصله می‌خوابد. هنوز دکمه‌های مانتو را نبسته‌ام، کیفم را از کمد درمی‌آورم، سه‌تا کتاب ازروی میز تحریر می‌اندازم توی کیف و یادم می‌آید هفته پیش قول داده‌ام برایشان یک فیلم آموزشی ببرم. صدای بوق سرویس از کوچه می‌آید. جورابم را از طبقه دوم جاجورابی درمی‌آورم، خودم را جلوِ آیینه دم در نگاه می‌کنم و با مقنعه‌ای که از همه طرف کج است می‌پرم توی کوچه. از سربازهای پادگان زودتر خبردار می‌شوم، ولی کادر نشده‌ام.
نمی‌فهمم چه اصراری دارند بچه‌ها را در هوای به این سردی به‌صف کنند. صف رکن است، نباشد آموزش باطل می‌شود. به‌صف‌کردن صلیب همه اعوجاج سیستم آموزش را به‌تنهایی به دوش می‌کشد و در همان یک ربع که بچه‌ها پابه‌پا می‌کنند و خمیازه می‌کشند و ساعت را نگاه می‌کنند، ملکه نظم و صبر و بردباری در آغوششان می‌کشد..."


 

فهرست مطالب

این کتاب فهرست ندارد.

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مطالعه کتاب را به دیگران توصیه میکنید؟ چرا و به چه کسانی؟ کدام بخش از کتاب نظر شما را جلب کرد؟ مانند یک کارشناس نظر دهید.

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها