×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب صوتی از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
هرگز نیفت

دانلود کتاب صوتی هرگز نیفت

هرگز نیفت
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
خرید کتاب صوتی
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست
نقد و بررسی

نام کتاب صوتی : هرگز نیفت

نویسنده : پاتریشیا مک کورمیک

ناشر صوتی: خانه داستان چوک

ناشر: رادمان

مترجم : رضا عابدین زاده

گوینده : مسعود بطحائی

زمان کل : 06 ساعت و 28 دقیقه

دسته بندی : رمان های خارجی, داستان های آموزنده

نوع کتاب : صوتی

قیمت نسخه الکترونیک : 12000 تومان


معرفی کتاب

"هرگز نیفت"
کتاب حاضر با عنوان اصلی (Never fall down) اثری از پاتریشیا مک کورمیک  (Patricia K McCormick)، با ترجمه ای از رضا عابدین زاده از انتشارات آرادمان می باشد که با گویندگی مسعود بطحئی ، توسط انتشارات کانون فرهنگی چوک منتشر شده است.
داستان این کتاب از شهر باتم بنگ کامبوج در سال 1975 روایت می شود. در واقع داستان از زبان کودکی یازده ساله روایت می شود و به شرح جداسازی اعضا خانواده ها در کامبوج در طی یک دوره زمانی می پردازد که کودکان کوچک را وادار به کار روی شالیزارهای برنج می کردند. دوره ای که مردم را وادار می کردند تا به خائن بودن و وطن فروش بودن خود اعتراف کنند و در ادامه به کشتار و دفن دسته جمعی یک چهارم جمعیت این کشور می انجامد.
 

فهرست مطالب
# عنوان زمان
1 فصل اول 00:26:32
2 فصل دوم 00:38:21
3 فصل سوم 00:29:02
4 فصل چهارم 00:25:49
5 فصل پنجم 00:24:34
6 فصل ششم 00:26:53
7 فصل هفتم 00:22:34
8 فصل هشتم 00:26:13
9 فصل نهم 00:11:35
10 فصل دهم 00:23:56
11 فصل یازدهم 00:14:38
12 فصل دوازدهم 00:08:24
13 فصل سیزدهم 00:31:49
14 فصل چهاردهم 00:15:28
15 فصل پانزدهم 00:14:42
16 فصل شانزدهم 00:25:40
17 فصل هفدهم 00:12:51
18 فصل هجدهم 00:04:51
19 فصل نوزدهم 00:04:18

تحلیلی بر کتاب هرگز نیفت اثر پاتریشا مک کورمیک

پاتریشا مک کورمیک نویسنده کتاب «نگهبان برادر من» است و برای کتاب «فروخته شده» جایزه کتاب ملی کشورش را دریافت کرده است. کتاب او در مورد کودکانی است که از رژیم کمونیستی جان به در برده اند و پناهنده آمریکا شده اند.

 

هرگز نیفت

 

او داستان کودکی را روایت می کند که از چنگال رژیم نجات پیدا می کند، به وسیله هنر موسیقی که یاد می گیرد راهی را برای زنده ماندن پیدا می کند. او دوستا خود را تماشا می کند که نمی توانند زنده بمانند و کشته می شود. سرانجام خود او هم تبدیل به سربازی برای این رژیم خونخوار می شود. او وارد جایی می شود که یا باید بکشی یا کشته شوی.

در پاسخ به این سوال که آیا باید به این کتاب به عنوان متن تاریخی نگریست؟ باید گفت که نویسنده گرچه با تحقیق زیادی اطلاعات مربوط به دورانی را که داستان در آن اتفاق می افتد را جمع آوری کرده است اما تصورات او نیز در شکل دادن به جزئیات اتفاقات بی تاثیر نبوده است. پاتریشا را باید حکایتگر رنج و وحشت مردمانی دانست که در زیر یوغ یک ستمگر زندگی می کنند. نویسنده در یادداشتی که خود برای کتاب داشته است کار خود را پر کردن یک باگ تاریخی عنوان کرده است.

 

کتاب صوتی هرگز نیفت

 

کتاب به نوعی برای جوانان کامبوجی نوشته شده است تا آن را بخوانند و با نگاه یک شخصیت غربی نسبت به دوران سیاه کشورشان آشنا شوند. خود کشور کامبوج تا حد زیادی این قسمت از تاریخ خود را به فراموشی سپرده است و با توجه به رویکرد حکومت حتی در کتاب های درسی نیز تا همین اواخر اثری از آن دوران نبوده است. به همین خاطر منبع مک کورمیک بیشتر کودکانی بوده است که پناهنده آمریکا شده بودند و خاطرات مبهمی از دوران زندگی خود در کامبوج به خاطر می آورند.

کتاب با سخنرانی آرن در یک کلیسا پایان می یابد. او داستان کودکی خود را در این سخنرانی نقل می کند. آرن که یک شخصیت واقعی است سخنرانی های زیادی را در قسمت های مختلف جهان در این موضوع انجام داده است و همیشه این سخنرانی های او به همراه اشک و گریه بوده است. او خود را معتاد گریه می داند و آن را مایه تسلی دردهایی می داند که در کودکی با آن مواجه شده است. او بعدها توسط یک خانواده آمریکایی پذیرفته شد و اکنون نماینده سازمان عفو بین الملل و بنیانگذار سازمان فرزندان جنگ است.

 

هرگز نیفت

 

داستان اگرچه منبعی به شما معرفی نمی کند که به وسیله آن اطلاعات بیشتری در مورد حوادث کامبوج پیدا کنید اما حوادثی که آرن با آن مواجه می شود آنقدر دردناک است که خواننده خود به دنبال منابع دیگر در مورد آن بگردد و واقعیت ماجرا را جویا شود.

با توجه به مطالبی که گفته شد هرگز نیفت را می توان یک رمان تاریخی اجتماعی دانست. این یک داستان آزاردهنده است اما صحنه هایی از ظرافت و زیبایی نیز در آن وجود دارد. این رمان شهادت به قدرت روح انسانی است که هرگز نیفت و به راه خود ادامه بده.

 

نویسنده: سعید گلمحمدی


 

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

خرید کتاب صوتی

کتاب های دیگر انتشارات خانه داستان چوک

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها