×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
مدیریت و درمان افسردگی

دانلود کتاب مدیریت و درمان افسردگی

مدیریت و درمان افسردگی
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : مدیریت و درمان افسردگی

نویسنده : کوام مکنزی

ناشر : میان رشته ای

مترجم : اعظم چاووشی

تعداد صفحات : 96 صفحه

شابک : 978-964-7935-34-0

تاریخ انتشار : 1383

رده بندی دیویی : 010/8527

دسته بندی : پزشکی, دارو و درمان

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 15000 تومان


معرفی کتاب

"مدیریت و درمان افسردگی"
کتاب حاضر با عنوان اصلی (British Medical Association) اثری از کوام مکنزی (Kwame Mckenzie) می باشد که با ترجمه ای از اعظم چاووشی، توسط انتشارات میان رشته ای منتشر شده است.
همة ما گاهي دچار حالت نوميدي و افسردگي مي‌شويم. مثلاً وقتي روابط ما با ديگران از هم پاشيده مي‌شود، ممكن است شوكه شويم؛ گريه كنيم، غذا نخوريم، عصباني شويم، خوب نخوابيم و بدخلق و مضطرب شويم. اين حالت معمولاً پس از چند روز برطرف مي‌شود و شخص به زندگي طبيعي باز مي‌گردد؛  و شايد بگويد كه دچار «افسردگي »، « بدعلاقگي به زندگي »،  «بيزاري » و «دمق » شده بودم.  
اما آنچه پزشكان آن را افسردگي مي‌نامند، حالت افسردگي و نوميدي به اين شكل نيست. بلكه اين اصطلاح براي تعريف بيماري شديدتري به كار مي‌رود كه حداقل چند روز طول مي‌كشد و بر جسم و روح شخص اثر مي‌گذارد. چنين بيماري ممكن است بي‌هيچ دليلي بروز كند و زندگي فرد را تهديد كند. هيچ‌وقت وجود يك تک‌علامت نمی‌تواند نشانگر وجود افسردگي و يا به قول معروف افسردگي باليني در فرد باشد. بسياري از علائم شبيه يكديگرند، اما وقتي فرد به افسردگي مبتلا مي‌شود اين علائم شديدتر مي‌گردند و مدت بيشتري ادامه مي‌يابند. اگر حالت نوميدي و افسردگي بر تمام ابعاد زندگي شما تأثير بگذارد، 2 يا چند هفته ادامه داشته باشد،  و يا به حدي برسد كه به فكرخودكشي بيافتيد، كار صحيح آن است كه از ديگران ياري بطلبيد.  
 حدود 90% از افراد مبتلا به افسردگي به وسيلة پزشك خود معالجه مي‌شوند و نبايد نگران بود پزشك افسردگي را علامت بيماري بداند. پزشكان خانواده در معالجه افسردگي تجارب زيادي دارند و براي تشخيص و درمان آن آموزش ديده‌اند. ممكن است قرص تجويز كنند، اما گاهي در خصوص سازمان‌هاي خودياري، مشاوره و روان درماني يا تكنيك‌هاي تمدد اعصاب با شما صحبت خواهند كرد. مي‌توانيد راجع به كاهش فشار روحي يا روش‌هاي قبول فقدان عزيزان يا ديگر كمبودها توصيه‌هايي را كسب كنيد. پزشكان عمومي دريايي از اطلاعات هستند. 

در بخشی از این کتاب می خوانیم:
"افسردگي ممكن است در اثر كمبود مواد شيميايي خاصي در مغز ايجاد شود. براي درك علت چنين وضعيتي بايد مطالبي را دربارة نحوة عملكرد مغز بدانيم. مغز از بيليون‌ها سلول عصبي ساخته شده است. مغز قادر است به صدها سلول عصبي فرمان دهد تا عملي را انجام دهند و حتي در مورد انجام كاري فكر كنند.  
براي آنكه سلول‌ها با هم انجام وظيفه كنند، بايد با يكديگر در ارتباط باشند و اين كارها را از طريق آزاد كردن مواد شيميايي به نام ناقل‌های عصبي انجام مي‌دهند.  
بين انتهاي يك سلول عصبي و انتهاي سلول عصبي مجاور، فضاي كوچكي به نام سيناپس وجود دارد. اولين سلول با آزاد ساختن مادة شيميايي به نام ناقل عصبي در محل سيناپس با سلول مجاور ارتباط برقرار مي‌كند. اين ناقل‌ها  عصبي به سلول‌هاي مجاور متصل مي‌شوند و در نتيجه پيام عبور مي‌كند. "

فهرست مطالب

مقدمه.  

1.تعریف افسردگی   

2.عوامل بروز افسردگی  

3.انواع افسردگی  

4.خود یاری بیماران افسرده 

5.درمان افسردگی   

6.زنان و افسردگی  

7.اندوه و داغ عزیزان 

8.کمک به خانواده و دوستان

 

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگر انتشارات میان رشته ای

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها