×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
داستان دو شهر

دانلود کتاب داستان دو شهر

داستان دو شهر
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست
نقد و بررسی

نام کتاب : داستان دو شهر

نویسنده : چارلز دیکنز

ناشر : سبکتو

تعداد صفحات : 154 صفحه

دسته بندی : رمان های خارجی

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 4800 تومان


معرفی کتاب

"داستان دو شهر"
کتاب حاضر با عنوان اصلی (A Tale of Two Cities) اثری از چارلز دیکنز (Charles John Huffam Dickens) می باشد که با ترجمه ای از گروه سبکتو توسط انتشارات سبکتو منتشر شده است.
چارلز دیکنز، برجسته‌ترین نویسنده عصر ویکتوریایی و تاثیرگذارترین نویسنده بعد از شکسپیر است. در تمام رمان‌های او می‌توان تلفیقی از خیال‌پردازی، واقعیت‌های اجتماعی و دوران کودکی خودش را دید. رمان‌های دیکنز غالبا شما را در گوشه‌ای از داستان با اتفاقات ناگهانی شگفت‌زده می‌کنند و در پایان حقیقتی را به شما نشان می‌دهند که کامل درک می‌کنید. در تمام رمان‌های چارلز دیکنز می‌توانید تقابل شخصیت‌های سفید و آرمانگرا را با افراد سیاه و بدذات ببینید. در داستان دوشهر او از واقعیت یک لندن کثیف پرده‌برداری می‌کند و در الیور توئیست می‌خوانیم که فردی که به اصول اخلاقی پایبند بماند از سرنوشت خوبی برخوردار می‌شود. از مهمترین آثار او می‌توان داستان دو شهر، سرود کریسمس و الیور توئیست را نام برد.
داستان دو شهر با فروشی بیش از   ۲۰۰ میلیون نسخه از زمان اولین چاپ، در کنار کتاب شازده کوچولو، رکورد پرفروش‌ترین کتاب دنیا را دارد. همچنین به عنوان پرفروش‌ترین کتاب تک جلدی انگلستان هم شناخته شده است. داستان دو شهر در لندن و فرانسه و در طول انقلاب فرانسه اتفاق می‌افتد و دو قهرمان مرد به نام‌های دارنی و کارتون دارد که هر کدام از آنها حکایت دو روی تاریک و روشن انسان هستند. این داستان که دقیقا همزمان با تغییرات بزرگ زندگی دیکنز بوده از نظر منتقدان ادبی، بهترین اثر او شناخته می‌شود. این رمان آخرین اثر دیکنز است و او پس از تمام شدن کتابش گفته بود: در تمام مدتی که این کتاب را می‌نوشتم هیجان‌زده و غمگین بودم. من تمام تلاشم را برای آن کردم.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:
"در فرانسه در جلوی یک میفروشی، بشکه‌ای بزرگ از شراب به زمین افتاد و شکست و همه خیابان برنده بلیت بخت‌آزمایی شدند. همه به سمت بشکه سرازیر شدند و سطل‌ها، لیوان‌ها، دست‌ها و لباس‌هایشان را از شراب پر کردند. در چشم به هم زدنی، همه چیز به سرعت قرمز شد. با سرازیر شدن شراب، چهره فقر در سنت آنتون  به وضوح دیده شد. همه مردم گرسنه و به ندرت مغازه‌ای باز بود. کودکان لاغر و دچار سوء تغذیه بودند. دفارج در گوشه‌ای ایستاده بود. او مردی گردن‌کلفت بود. او به داخل مغازه‌اش رفت و دید که زنش مشغول بافندگی است. او هم مانند دفارج بسیار مستحکم و قدرتمند بود. او سرفه‌ای کرد و چشمانش را چرخاند. ظاهرا این حرکت نشان‌دهنده زبانی مشترک بین دفارج و همسرش بود. دفارج چرخید و به آقا و خانمی که در گوشه‌ای نشسته بودند، نگاه کرد و وانمود کرد که آن‌ها ندیده است. او شروع به گفت‌وگو با دیگر مشتریان کرد و به طرز عجیبی نام همه آن‌ها ژاک  بود. یا مادران شهر همگی تصمیم گرفتند که اسامی یکسانی برای فرزندانشان بگذارند و یا چیز مشکوکی در حال اتفاق بود. پس از اینکه دفارج با ژاک‌ها صحبت کرد، به آن‌ها گفت که اتاقی که مد نظر آن‌هاست پشت مغازه است و سپس رو به آقای لوری گفت که می‌تواند آن‌ها را به اتاق دکتر ببرد. در مسیر آقای لوری درباره دکتر پرسید و دفارج در یک کلام گفت: «تغییر کرده است!». آقای لوری متوجه منظور او شد و با نزدیک شدن به پشت مغازه، نگرانی او بیشتر و بیشتر شد. آقای لوری از دفارج پرسید که چرا بعد از گذراندن دوران زندانی، باز هم دکتر را پشت درهای بسته نگاه داشته‌اند."

فهرست مطالب

میکروکتاب چیست؟

درباره کتاب

درباره نویسنده

فصل اول

روزگار

می فروشی

فصل دوم

ریسمان طلایی

شغال

سر مدوسا

دو سوگند

دو شیوه دوستی

تاجر درستکار

بافندگی

نه روز

فصل سوم

دریای پرخروش

آرامشی در طوفان

نقشه سیدنی کارتون

پیشنهاد میکروکتاب بعدی

 داستان دوشهر(A Tale of Two City) 

این رمان اثر چارلز دیکنز(1812-1870)نویسنده انگلیسی،نخستین بار به سال 1859به صورت داستان مسلسل،منتشر شد.وقایع دومین و اخرین رمان تاریخی دیکنز در لندن وپاریس و در زمان انقلاب فرانسه اتفاق می افتد.یکی از دو چهره معروف رمان شارل سنت اورموند است که از استبداد اشراف فرانسه،به خصوص عموی خود،مارکی سنت اورموند به ستوه آمد و در سال 1775به انگلستان گریخته است وتحت نام چارلز دارنی،به تدریس زبان فرانسه مشغول است.پنج سال بعد او توسط دو مامور آکاهی به اتهام جاسوسی دستگیر می شود,ولی دادگاه او را تبرئه می کند.در جریان محاکمه عاشق دختری می شود که برای ادای شهادت در برابر محکمه حضور می یابد:لوسی دختر الکساندرمانت،پزشکی که پس از هجده سال حبس در باستیل دچار اختلالات روانی شده است،نجات یافته و به انگلستان آورده شده است.او نیز خود شاهد یکی از جنایات ماکری بوده است،از جمله ی قربانیان او به شمار می رود.او پس از آزادی هم باز گاه دچار وحشت زدگی می شود.این وضع همیشه هنگامی رخ می دهد که داستان به نقطه اوجی می رسد،مثلا وقتی دارنی،که از جنایت عموی خود نسبت به مانت خبری ندارد،اندکی پیش از عروسی با لوسی،هویت حقیقی وی را فاش می کند،یا پس از تجدید دیدار با وطن آزاد شده،فرانسه، که پس از پیروزی انقلاب تشنه ی خون است.آنجا شارل،که پس از کشته شدن مارکی عنوان او را به ارث برده است با شجاعت و بی فکری سعی می کند یکی از خادمان خانواده ی خود را از چنگال انقلاب نجات دهد

 

A Tale of Two City

 

محبوبیتی که دکتر مانت به عنوان قربانی«آنسین رژیم» به دست آورده است،موجب نجات شارل از گیوتین می شود؛ولی نفرت تعصب آمیز مادام دوفارژ بار دیگر او را به دادگاه می کشاند که این بار نیز به اعدام محکوم می شود.این بار او نجات خود را مدیون وکیل انگلیسی،سیدنی کارتون است، که سالها پیش نیز دفاعش به تبرئه ی او از اتهام جاسوسی انجامید.کارتون که به طور شگفت انگیزی به شارل شباهت دارد،به جای او بر سکوی اعدام می رود:او به خاطر علاقه اش به لوسی خود را قربانی می کند تا شوهر او را از مرگ نجات دهد،و زندگی خود را، که همیشه با زیاده روی های بیهوده اش به بیراهه می رفته است،دست کم با مرگ خود هدف و معنی می بخشد.بدین ترتیب او که چهره دوم رمان به حساب می آید،در صحنه ی بزرگ پایانی به صورت چهره ی اصلی در می آید.کارتون را ، که با زندگی آشفته خود،خواننده را به یاد قهرمان های بایرون می اندازد،ماجراهای فرعی بسیاری احاطه کرده است.

باهمه آنکه داستان با سرعتی حکایت می شود که از حد شیوه معمول دیکنز بسی فراتر می رود ولی اثر از ساختاری منسجم برخوردار است و از صحنه های پرجلوه و چشمگیر که اکثرا به انقلاب فرانسه مربوط می شود مالامال است.رمان از یک سو این تصور را به دست می دهد که دیکنز به اجتناب پذیر بودن انقلاب اگاه بوده و «در حدی بسیار بیش از اکثر مردم انگلستان به آن احساس علاقه می کرده است» و از سوی دیگر این برداشت را در ما تقویت می کند که نویسنده کمتر از آن سیاسی می اندیشیده است که بتواند عقیده ی رایج آن زمان را رد کند که هرانقلابی حیوانی درنده است که پس از پیروزی نخستین بر دشمنان، فرزندان خود را می بلعد.این برداشت به خصوص از تصویری که از مادام  دوفارژ ارائه می شود به دست می آید زنی که در کنار دانیل کیلپ (از اشخاص رمان مغازه عتیقه فروشی)از جمله شخصیت هایی است که در آثار دیکنز در وجود خود شرارت را تجسم می بخشند. 

به قلم:نفیسه علیزاده

 

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

ویدئوهای مرتبط با کتاب

تریلر فیلمهای ساخته شده از این کتاب

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
vahid.khazali

لطفا کتابای کلاسیک معروفو فاتحشو با خلاصه کردن نخونین

1400-10-01

شاهرخ فضلی پور

نتونستم با کتاب ارتباط برقرار کنم خلاصه شده است

1400-09-29

saeed

همه کارای دیکنز عالی هست

1400-09-17

ماندانا برگیان

تعداد اسامی داخلش زیاده یکم باید با حوصله بخونین

1400-09-15

جعفر کاظمی

یه رمان عالی با پایان غم انگیز

1400-09-04

فرشته ساجدی

خلاصه شده کتاب هستش فایده نداره

1400-09-02

محمدرضا

کتاب های چارلز دیکنز خلاصشون به درد نمیخوره

1400-08-11

ساسان رامح

به شخصه این اثر چرلز دیکنز رو بهترین اثر ایشان میدونم . اما این نسخه دیجیتال هستش یعنی مختصر و مفید کتاب ولی بازهم اثری زیبا و جذاب و روان هستش. امیدوارم این کتاب رو حتما مطالعه کنید و از خواندن ان لذت کافی رو ببرید .

1400-07-15

حمید رضوی

خواهران و برادران هواستون باشه میکرو کتابه

1400-05-27

برچسب ها