×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب صوتی از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
داستان دو شهر

دانلود کتاب صوتی داستان دو شهر

داستان دو شهر
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
خرید کتاب صوتی
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست
نقد و بررسی

نام کتاب صوتی : داستان دو شهر

نویسنده : چارلز دیکنز

ناشر صوتی: رمانو

مترجم : بهارک قهرمان

گوینده : الیاس گرجی

زمان کل : 01 ساعت و 58 دقیقه

دسته بندی : داستان و رمان صوتی

نوع کتاب : صوتی

قیمت نسخه الکترونیک : 9000 تومان


معرفی کتاب

"داستان دو شهر"
کتاب حاضر با عنوان اصلی (A Tale of Two Cities) اثری از چارلز دیکنز (Charles John Huffam Dickens) می باشد که با ترجمه ای از بهارک قهرمان و صدای الیاس گرجی توسط انتشارات رمانو منتشر شده است.
چارلز دیکنز، برجسته‌ترین نویسنده عصر ویکتوریایی و تاثیرگذارترین نویسنده بعد از شکسپیر است. در تمام رمان‌های او می‌توان تلفیقی از خیال‌پردازی، واقعیت‌های اجتماعی و دوران کودکی خودش را دید. رمان‌های دیکنز غالبا شما را در گوشه‌ای از داستان با اتفاقات ناگهانی شگفت‌زده می‌کنند و در پایان حقیقتی را به شما نشان می‌دهند که کامل درک می‌کنید. در تمام رمان‌های چارلز دیکنز می‌توانید تقابل شخصیت‌های سفید و آرمانگرا را با افراد سیاه و بدذات ببینید. در داستان دوشهر او از واقعیت یک لندن کثیف پرده‌برداری می‌کند و در الیور توئیست می‌خوانیم که فردی که به اصول اخلاقی پایبند بماند از سرنوشت خوبی برخوردار می‌شود. از مهمترین آثار او می‌توان داستان دو شهر، سرود کریسمس و الیور توئیست را نام برد.
داستان دو شهر با فروشی بیش از   ۲۰۰ میلیون نسخه از زمان اولین چاپ، در کنار کتاب شازده کوچولو، رکورد پرفروش‌ترین کتاب دنیا را دارد. همچنین به عنوان پرفروش‌ترین کتاب تک جلدی انگلستان هم شناخته شده است. داستان دو شهر در لندن و فرانسه و در طول انقلاب فرانسه اتفاق می‌افتد و دو قهرمان مرد به نام‌های دارنی و کارتون دارد که هر کدام از آنها حکایت دو روی تاریک و روشن انسان هستند. این داستان که دقیقا همزمان با تغییرات بزرگ زندگی دیکنز بوده از نظر منتقدان ادبی، بهترین اثر او شناخته می‌شود. این رمان آخرین اثر دیکنز است و او پس از تمام شدن کتابش گفته بود: در تمام مدتی که این کتاب را می‌نوشتم هیجان‌زده و غمگین بودم. من تمام تلاشم را برای آن کردم.

فهرست مطالب
# عنوان زمان
1 معرفی 00:01:10
2 دوره 00:05:20
3 سایه های شب 00:06:24
4 شراب فروشی 00:11:16
5 پنج سال بعد 00:10:13
6 شغال 00:05:21
7 موسیو مارکیز 00:08:36
8 دو عهد 00:04:22
9 یک شب 00:05:37
10 بافتنی 00:07:13
11 بازتاب صدای پا 00:05:49
12 انفرادی 00:07:55
13 آرامش در طوفان 00:05:44
14 پیروزی 00:05:38
15 ضربه به در 00:08:55
16 سپیده دم 00:03:59
17 تاریکی 00:05:53
18 بافتنی تمام می شود 00:08:36

 

  داستان دوشهر(A Tale of Two City) 

این رمان اثر چارلز دیکنز(1812-1870)نویسنده انگلیسی،نخستین بار به سال 1859به صورت داستان مسلسل،منتشر شد.وقایع دومین و اخرین رمان تاریخی دیکنز در لندن وپاریس و در زمان انقلاب فرانسه اتفاق می افتد.یکی از دو چهره معروف رمان شارل سنت اورموند است که از استبداد اشراف فرانسه،به خصوص عموی خود،مارکی سنت اورموند به ستوه آمد و در سال 1775به انگلستان گریخته است وتحت نام چارلز دارنی،به تدریس زبان فرانسه مشغول است.پنج سال بعد او توسط دو مامور آکاهی به اتهام جاسوسی دستگیر می شود,ولی دادگاه او را تبرئه می کند.در جریان محاکمه عاشق دختری می شود که برای ادای شهادت در برابر محکمه حضور می یابد:لوسی دختر الکساندرمانت،پزشکی که پس از هجده سال حبس در باستیل دچار اختلالات روانی شده است،نجات یافته و به انگلستان آورده شده است.او نیز خود شاهد یکی از جنایات ماکری بوده است،از جمله ی قربانیان او به شمار می رود.او پس از آزادی هم باز گاه دچار وحشت زدگی می شود.این وضع همیشه هنگامی رخ می دهد که داستان به نقطه اوجی می رسد،مثلا وقتی دارنی،که از جنایت عموی خود نسبت به مانت خبری ندارد،اندکی پیش از عروسی با لوسی،هویت حقیقی وی را فاش می کند،یا پس از تجدید دیدار با وطن آزاد شده،فرانسه، که پس از پیروزی انقلاب تشنه ی خون است.آنجا شارل،که پس از کشته شدن مارکی عنوان او را به ارث برده است با شجاعت و بی فکری سعی می کند یکی از خادمان خانواده ی خود را از چنگال انقلاب نجات دهد

 

A Tale of Two City

 

محبوبیتی که دکتر مانت به عنوان قربانی«آنسین رژیم» به دست آورده است،موجب نجات شارل از گیوتین می شود؛ولی نفرت تعصب آمیز مادام دوفارژ بار دیگر او را به دادگاه می کشاند که این بار نیز به اعدام محکوم می شود.این بار او نجات خود را مدیون وکیل انگلیسی،سیدنی کارتون است، که سالها پیش نیز دفاعش به تبرئه ی او از اتهام جاسوسی انجامید.کارتون که به طور شگفت انگیزی به شارل شباهت دارد،به جای او بر سکوی اعدام می رود:او به خاطر علاقه اش به لوسی خود را قربانی می کند تا شوهر او را از مرگ نجات دهد،و زندگی خود را، که همیشه با زیاده روی های بیهوده اش به بیراهه می رفته است،دست کم با مرگ خود هدف و معنی می بخشد.بدین ترتیب او که چهره دوم رمان به حساب می آید،در صحنه ی بزرگ پایانی به صورت چهره ی اصلی در می آید.کارتون را ، که با زندگی آشفته خود،خواننده را به یاد قهرمان های بایرون می اندازد،ماجراهای فرعی بسیاری احاطه کرده است.

باهمه آنکه داستان با سرعتی حکایت می شود که از حد شیوه معمول دیکنز بسی فراتر می رود ولی اثر از ساختاری منسجم برخوردار است و از صحنه های پرجلوه و چشمگیر که اکثرا به انقلاب فرانسه مربوط می شود مالامال است.رمان از یک سو این تصور را به دست می دهد که دیکنز به اجتناب پذیر بودن انقلاب اگاه بوده و «در حدی بسیار بیش از اکثر مردم انگلستان به آن احساس علاقه می کرده است» و از سوی دیگر این برداشت را در ما تقویت می کند که نویسنده کمتر از آن سیاسی می اندیشیده است که بتواند عقیده ی رایج آن زمان را رد کند که هرانقلابی حیوانی درنده است که پس از پیروزی نخستین بر دشمنان، فرزندان خود را می بلعد.این برداشت به خصوص از تصویری که از مادام  دوفارژ ارائه می شود به دست می آید زنی که در کنار دانیل کیلپ (از اشخاص رمان مغازه عتیقه فروشی)از جمله شخصیت هایی است که در آثار دیکنز در وجود خود شرارت را تجسم می بخشند. 

به قلم:نفیسه علیزاده

 

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

خرید کتاب صوتی

ویدئوهای مرتبط با کتاب

تریلر فیلمهای ساخته شده از این کتاب

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
محمدرضا

شخصیت دکتر مانه و لوسی بسیار دوست داشتنی بود. کاری که اون مرد در آخر برای چارلز دارنی کرد، کاری که در اصل به خاطر لوسی بود، فوق العاده تاثیر گذار بود. لحظه اولین دیدار دکتر و لوسی هم بسیار زیبا به تصویر کشیده شده بود.

1400-09-18

حنانه رسولی

خیلی خوب و تاثیر گذار بود

1400-09-02

dariushe jameei

خوبه...صدای روایتگرشم دوس دارم

1400-05-27

برچسب ها