×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
آبنبات تلخ

دانلود کتاب آبنبات تلخ

آبنبات تلخ
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : آبنبات تلخ

نویسنده : پریدخت آدمی

ناشر : کدیور

تعداد صفحات : 112 صفحه

شابک : 978-600-8141-38-9

تاریخ انتشار : 1395

رده بندی دیویی : 8فا3/62

دسته بندی : داستان های کوتاه, داستان های آموزنده

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 11000 تومان


معرفی کتاب

"آبنبات تلخ"

کتاب حاضر اثری از پریدخت آدمی می باشد که توسط انتشارات کدیور منتشر شده است.

این دست نوشته‎ها تماماً واقعی است از زندگی سالهای 30/40/50 الي60.

در مقام مقایسه با هم زمین تا آسمان فرق است ولی بپذیرید که دیوار تربیتی ما کج بنا شده سالهای 30 الي40 و 50 همّ و غم کشور کلاه سر خانم‎ها گذاشتن بود. درسال های50 همّ و غم کشور حجاب گذاشتن سر خانمها بود اما دقت و رسیدگی به وضع داخلی خانوادگی و اوضای تربیتی در خانه و مدرسه و کل جامعه كاري انجام نشد. ما قانون داریم! ولی اجرای قانونی ما کمرش شکسته کور و کر است. با وجود این قابل خرید و فروش است من با نوشتن این طنزها و داستان های کوچک فریاد می‌زنم به داد مسايل داخلی خانوادگی و مدارس که مطمئن باشید شامل زنان و دختران و پسران همه ما می‎شود باشید. قانون‎های کشورمان قدرت اجرایی قدرتمندی می‌خواهد. ریشه فساد در جامعه را در خانه‎ها باید جست و این ریشه‎ها را با مشاوره و معادله و محبّت و حوصله و ایجاد آموزشگاه‎های ویژه. شاید بتوان کاری کرد که زنها و بچه‎ها امنیت لازم و واجب را چه در خانه و چه در مدرسه‎ها دارا شوند. مثلاً کلاس اولی‎ها را در مدرسه ويژه و حتي مساجد كه خالي و كم رفت آمد می‎باشد كلاس‎هایی ‎ترتيب داده و آموزگاران خبره را به كار بگمارند كه تدریس کنند و هر کلاسی دارای دو معلم باشد و مأموری که مراقب باشد که این کودکان مورد ضرب و شتم و تجاوز‎های جنسی و جسمی قرار نگیرند... 

مولف در این باره از آنچه دیده و چشیده است مطالبی نوشته است و ایمان دارد كه ديده‎ها و چشيده‎هاي اكثر مردم كشورمان نیز می باشد.

 

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

"از در دادگاه که وارد شدم به عینی تمام تنم می‎لرزید احساس می‎کردم که مجرمی هستم که جرم بزرگی را انجام داده. شانس آوردم و یک مرد میان سال که تمیز لباس پوشیده و کلاه شاپو به سر داشت پیش من آمد و گفت اولین بارتون است که میاین دادگاه گفتم بله اسمم را پرسید. پرسیدم برای چه می‎پرسد گفت لازم است که بداند تا بتواند آنچه را لازم است گزارش کند اسمم را به او گفتم شروع به نوشتن کرد. نیم ساعتی نوشت گاهاً سؤال‎هایی می‎پرسید نامه را که تمام کرد شروع به خواندن آن کرد. 

پس از آن نامه را به من داد و گفت بیست هزار تومان بابت نامه. نامه من که خودم بهتر عاقلانه تر و عامرانه تر از شما نوشتم و دارم. گفتم بابت چه جیزی باید بیست هزار بدهم .آقا فرمودن بابت وقتی که برای شما بکار بردم لبخندی زدم و گفتم برادر من شما وقت مرا گرفته اید شما باید بیست هزار تومان به من بدهید. من هم مصرّانه می‎خواستم از آن بدبخت طلب بیست هزار تومان را بکنم وگرنه اینجا دروغ واجب شدم که من وکیل هستم و پدرت را در خواهم آورد تا تو باشی و مردم محتاج را سرکیسه نکنی. مردک غرغر می‌کرد من هم ادامه دادم آقای محترم تا شما باشید از این به بعد تشخیص بدهید و طرف مقابل خودتان را بشناسید آخه من به نظر شما بیسواد میآیم یا احمق به اکراه دست در جیبش برد و بیست هزار تومان را در آورد و به من داد. خندیدم و گفتم نه برادرم این پول مال شما در ضمن من هم وکیل نیستم حالا می‎توانی درک کنی که چقدر سخت است وقتی که با مردم بازی می‌کنی آن هم در شرایط گرفتاری به گمانم شاخش درآمده بود.کسی که همیشه به مردم رو دست می‎زد اکنون از من رو دست خورده بود."

فهرست مطالب

این کتاب فهرست ندارد.

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگر انتشارات کدیور

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها