×

جستجو

×

دسته بندی ها

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
قهرمان

دانلود کتاب قهرمان

قهرمان
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست
نقد و بررسی

نام کتاب : قهرمان

نویسنده : راندا برن

ناشر : ذهن آویز

مترجم : مسیحا برزگر

تعداد صفحات : 224 صفحه

شابک : 978-600-118-152-8

تاریخ انتشار : 1393

رده بندی دیویی : 158/

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی

نوع کتاب : PDF

قیمت پشت جلد : 34000 تومان

قیمت نسخه الکترونیک : 9700 تومان


معرفی کتاب

"قهرمان"
کتاب حاضر با عنوان اصلی (Hero) اثری از نویسنده معروف استرالیایی روندا برن (Rhonda Byrne) می باشد که با ترجمه ای از مسیحا برزگر، توسط انتشارات نشر ذهن آویز منتشر شده است.
این کتاب درباره  یک قصه است؛ قصه ای که زندگی نویسنده را دگرگون کرد و در طول تاریخ، زندگی بسیاری دیگر را نیز دگرگون کرده است. این قصه از آغاز زمان حکایت شده است. این قصه به شیوه هایی گوناگون در فرهنگ ها و کشورهای گوناگون روایت شده است اما مضمون آن همواره یکی بوده است. قصه درباره ی قهرمانی است که شجاعانه عازم سفری به روی خاک شد.
در بخشی از این کتاب می خوانیم :
"هم رنگ جماعت نشدن و راه دل خویش را پیش گرفتن، شجاعت می خواهد. غلبه بر وسوسه ی راضی کردن همه و دل این و آن را به دست آوردن، دشوار است. صادق بودن با خود دل و جرأت می خواهد. در هر حال، کارو رسالت تو این نیست که دیگران را راضی کنی؛ کار و رسالت خود آن هاست که دست به کاری بزنند که دوستش دارند تا بدین سان رضایت خاطر خویش را فراهم کنند."
 

فهرست مطالب

این کتاب فهرست ندارد.

نقد کتاب قهرمان اثر راندا برن

قهرمان داستان این است که شما چرا در روی کره زمین قرار دارید. این کتاب یکی از سری های پرفروش کتاب راز است. هسته اصلی این کتاب را اندیشه های جوزف کمپبل تشکیل می دهد که که به زندگی و اسطوره شناسی قهرمانان پرداخته است. این کتاب از یک جهت به خوانندگان برای رسیدن به آرزوهایشان انگیزه می بخشد و از جهت دیگر نمونه های موفقی را در اختیارشان قرار می دهد تا از راهکارهایی که آنها استفاده کرده اند الهام بگیرند.

 

قهرمان

 

در وجود هر کسی یک چیز خاص وجود دارد. زندگی که ما در حال حاضر زندگی می کنیم و زندگی که می خواهیم آن را زندگی کنیم متفاوت است و در این کتاب می خواهد به ما بگوید چگونه به رویاهای خود برسیم. این کتاب در مورد سفر زندگی 12 نفر از موفق ترین ساکنین زمین نوشته شده است. آنها داستان های خود را فاش می کنند و همه چیزهایی را که یک نفر برای رسیدن به موفقیت نیاز دارد را فاش می سازند. این کتاب شامل 4 بخش است که به آنچه این قهرمانان در مبارزه خود مواجه شده اند پرداخته است.

سادگی نوشتن

یکی از مواردی که باعث محبوبیت زیاد کتاب قهرمان در بین خوانندگان شده است سادگی نوشتار آن است. این سادگی باعث درک بهتر مفاهیم آن توسط خواننده می شود. اجتناب از کاربرد اصطلاحات پیچیده عصر جدید یکی از عواملی است که باعث سادگی نوشتار این کتاب شده است. از دیگر عوامل همه فهمی این کتاب پرداختن به داستان های واقعی زندگی است که در آن پیچیدگی زیادی وجود ندارد. راندابرن خوانندگان خود را به پیروی از ندای درون، اعتماد به زندگی و تبدیل ضعف به فرصت فرا می خواند و آن را راهکار رسیدن به سعادت می داند.

تحلیل 4 قسمت کتاب

کتاب به 4 بخش تقسیم بندی شده است. در بخش اول فرایندهای عملی برای کشف هدف زندگی ارائه می شود. در قسمت دوم روی ذهن، قلب و راه قهرمانان متمرکز می شود و ویژگی های لازم برای جرقه زدن به شروع رسیدن به رویاها را مورد بررسی قرار می دهد. قسمت سوم به تلاش می پردازد و همه چیز درباره مقاومت در برابر سختی ها و خطرات بیان می گردد. در قسمت چهارم نویسنده به ما می آموزد چگونه موفقیت کسب کنیم و از آن برای روحیه دهی به دیگران استفاده کنیم.

 

کتاب قهرمان

 

 آزمایشی برای کتاب راز

راندابرن در قهرمان با آوردن نمونه هایی از افراد موفق می خواهد نشان دهد اصولی که در کتاب راز به آن اشاره شده است چگونه توانسته است در عمل باعث موفقیت این افراد شود. بنابراین قهرمان را می توان یک آزمایشگاه برای اثبات نظریه هایی دانست که در راز مطرح شده است.

نویسنده

راندا برن نیاز به معرفی زیادی ندارد او راز را نوشته است که یکی از پر فروش ترین و پر بحث ترین کتاب های قرن بیست و یکم است. او فیلم راز را خلق کرده و تهیه کننده این فیلم نیز می باشد. از کتاب های دیگر او می توان به ضربه هیولا اشاره کرد.

عدم ارائه یک داستان روشن از زندگی قهرمانان

با توجه به اینکه کتاب قهرمان به زندگی 12 فرد موفق پرداخته است انسان در بدو خواندن کتاب انتظار دارد تا داستان زندگی این افراد به روشنی بیان شود ولی آنچه که در عمل شاهد آن هستیم گزین گویه ها و گزیده هایی از زندگی این افراد است. یعنی با خواندن کتاب نمی توان تصویر کاملی از زندگی قهرمانان به دست آورد بلکه نکات برجسته زندگی آنها در قهرمان نشان داده شده است. از زندگی خود راندا برن نیز در کتاب به جز چند مثال چیز زیادی دستگیر شما نخواهد شد.

 

کتاب قهرمان راندا برن

 

تقابل بین فکر و شهود

در بخشی از کتاب به خوانندگان توصیه می شود که به اولین ایده ای که به ذهنشان خطور می کند عمل کنند و آن را برگرفته از شعور جهانی می داند. در بخش دیگر کتاب اما گفته می شود که برای انجام کارهای بزرگ کمی بیشتر فکر کنید.

 

نویسنده: سعید گلمحمدی

 

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگر انتشارات ذهن آویز

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مطالعه کتاب را به دیگران توصیه میکنید؟ چرا و به چه کسانی؟ کدام بخش از کتاب نظر شما را جلب کرد؟ مانند یک کارشناس نظر دهید.

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها