×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
مردان مریخی زنان ونوسی

دانلود کتاب مردان مریخی زنان ونوسی

مردان مریخی زنان ونوسی
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست
نقد و بررسی

نام کتاب : مردان مریخی زنان ونوسی

نویسنده : جان گری

ناشر : آوای دانیال

مترجم : مرضیه باقری

تعداد صفحات : 360 صفحه

شابک : 978-600-94308-0-2

تاریخ انتشار : 1398

رده بندی دیویی : 646/78

دسته بندی : خانواده و روابط اجتماعی, کتابهای روانشناسی, ازدواج و مسائل زناشویی

نوع کتاب : PDF

قیمت پشت جلد : 50000 تومان

قیمت نسخه الکترونیک : 14300 تومان


معرفی کتاب

"مردان مریخی زنان ونوسی" / راهنمای روابط زناشویی موفق
کتاب مردان مریخی زنان ونوسی با عنوان اصلی (men are from mars women are from venus) اثری از جان گری (John Gray) می باشد که با ترجمه ای از مرضیه باقری، توسط انتشارات آوای دانیال منتشر شده است.
کتاب مردان مریخی زنان ونوسی به شما نشان می دهد که زن و مرد تا چه اندازه با یکدیگر تفاوت دارند. زن ها و مردها نه تنها در روابط خود متفاوت از یکدیگر عمل می کنند، بلکه در شیوه تفکر، احساسات، ادراک، واکنش ها، عشق، خواسته ها ونیازها و همچنین قدردانی از یکدیگر با هم متفاوتند. در حقیقت، آنقدر تفاوت دارند که گویی از دو سیاره متفاوت آمده اند که به زبان هایی مختلف صحبت می کنند و به غذایی متفاوت نیاز دارند. کتاب "مردان مریخی زنان ونوسی" به شما کمک می کند که این تفاوت ها را درک کرده و با راهنمایی مناسب، روابط زناشویی موفقی برای شما ایجاد می کند.
در بخشی از این کتاب می خوانیم :
"زن و مرد با هم فرق بسیاری دارند. اگر زن حس کند شوهرش به او احترام نمی گذارد و توجه نمی کند، علاقه اش به او از دست می دهد. وقتی احساسات عاشقانه زن بی ارزش شود، او تمام نیرویش را صرف پرورش احساسات منفی می کند و قدرت انجام کارهای دیگر از او گرفته می شود."


 

فهرست مطالب

مقدمه

فصل اول

مردان، مریخی اند و زنان، ونوسی

فصل دوم

آقای همه چیزدان و کمیته اصلاح خانواده

فصل سوم

مرد به خلوت خود پناه می برد و زن فقط حرف می زند

فصل چهارم

چگونه در جنس مخالف انگیزه ایجاد کنیم

فصل پنجم

حرف زدن به دو زبان متفاوت

فصل ششم

مردها همچون کش هستند

فصل هفتم

زن همچون موج است

فصل هشتم

شناخت نیازهای گوناگون عاطفی خود

فصل نهم

چگونگی اجتناب از جر و بحث

فصل دهم

امتیاز گرفتن از جنس مخالف

فصل یازدهم

چگونه احساسات ناخوشایندمان را مطرح کنیم

فصل دوازدهم

چگونه درخواست حمایت کنیم

فصل سیزدهم

ماندگار کردن جادوی عشق

 

نقد و بررسی کتاب مردان مریخی زنان ونوسی

معرفی کتاب

کتاب مردان مریخی زنان ونوسی (Men Are from Mars, Women Are from Venus) به قلم جان گری (John Gray) درباره روابط زناشویی در سال 1992 به رشته تحریر در آمد. در این کتاب در مورد تفاوت های میان زن و مرد که باعث بروز اختلافات می شود سخن گفته شده است؛ در این کتاب جان گری با مثال هایی از جنس قلم خود به توضیح این تفاوت ها پرداخته است. برجسته ترین استعاره ای که او به کار برده است، نسبت دادن آمدن زنان و مردان از دو سیاره متفاوت است که با هیچ کدام از رفتارهای خود آشنا نیستند. در زمان انتشار، این کتاب در لیست پرفروش ترین کتاب ها قرار گرفت و پانزده میلیون نسخه از آن منتشر شد و به گزارش سی ان ان این کتاب در لیست پر فروش ترین کتاب های دهه نود میلادی قرار گرفته است. بعد از انتشار این کتاب مطالب موجود از آن دست مایه موضوعات بسیاری از برنامه های تلویزیونی و همین طور کنفرانس ها و جلسات روانشناسی قرار گرفت.

کتاب جان گری بعد از انتشار بسیار مورد انتقاد جامعه شناسان قرار گرفت. بسیاری از آنها معتقد بودند که تفاوت های زن و مرد در یک ساختار اجتماعی تعریف می شود و در نهایت هر دوی آنها چیزهای مشابه می خواهند، تفاوت های جنسیتی آنها آنقدر از لحاظ خواسته ها همپوشانی دارد که نمی توان برای آنان تفاوت بسیار قائل بود و این تفاوت تعریف شده از سمت جان گری درست نمی باشد. جولیا تی وود معتقد است نشان دادن زن و مرد و تفکیک آنها در ابتدای کتاب که از دو سیاره مختلف آمده اند بسیار غلو شده می باشد و این تفاوت انقدر نیست که نتوان آنها را شناخت و درک نکرد.

 

مختصری از زندگی جان گری

جان گری در هیوستون تگزاس در 28 دسامبر 1951 متولد شد. پدر او مدیر اجرایی یک شرکت نفتی بود و مادرش در کتاب فروشی فعالیت می کرد. گری و پنج خواهر و برادر خود کودکیشان را در هیوستون تگزاس سپری کردند. وی مدرک تحصیلی لیسان وفوق لیسانس خود را در زمینه هوش خلاق دریافت کرد. گری در سال 1982 مدرک دکترای مکاتبه ای خود را از دانشگاه کلمبیا آمریکا دریافت کرد. او بعد از کسب مدرک دکترا و گذراندن دوره مکاتبه ای روانشناسی آغاز به نوشتن کتاب مردان مریخی زنان ونوسی کرد که در سال 1992 منتشر شد.

جان گری

 

زندگی حرفه ای و خصوصی جان گری

گری که از طریق پدر و مادرش با مدیتیشن متعالی آشنا شده بود در سال 1969 به مدت نه سال دستیار ماهاریشی ماهش یوگی بنیان گذار متدیشن متعالی بود. جان گری مدتی به نوشتن در حرفه خودش در روزنامه های آمریکایی مشغول بود نوشته های او در سطح بین المللی بازتاب بسیاری پیدا کرد. او اکنون عضو انجمن مشاوره آمریکا و انجمن بین المللی ازدواج و خانواده است.

زندگی زناشویی جان گری با باربارا دی آنجلیس نویسنده معروف در زمینه روان شناسی در سال 1984 به طلاق انجامید. این امر باعث شد که او به بازیابی ایده های خود در زمینه روابط بپردازد. گری در سال 1986 با بانی ازدواج کرد که متاسفانه همسرش در سال 2018 بر اثر سرطان فوت کرد. گری سه دختر دارد که در زمینه تهیه فیلم های مشاوره ای با او همکاری می کنند.

 

نقد و بررسی

اگر بخواهیم در یک جمله کتاب مردان مریخی زنان ونوسی را خلاصه کنیم: قبل از اینکه بخواهیم با دیگران ارتباط برقرار کنیم، باید تفاوت های رفتارهای جنسیتی را بدانیم. جان گری با بیان اینکه مردان از مریخ آمده اند و زنان از سیاره ونوس آمده اند و هیچ شناختی از یک دیگر ندارند به توضیح هریک از آنها و نحوه برخوردشان با یکدیگر را می دهد.

آغاز کتاب با یک داستان شروع می شود، داستانی که برای خود گری اتفاق افتاده است بعد از آن گری پا به دنیای کتابش می گذارد و از دو سیاره و با موجودات ناشناخته سخن می گوید. این سوال پیش می آید که آیا کتاب گری وسیله ای برای رهایی از اشتباهات در رابطه زناشویی است؟ سوال دیگری که ذهن منتقدان را به خود درگیر کرده است این است که آیا این کتابی جنسیتی است؟

 

جنسیت از نگاه گری

نظر گری درباره جنسیت این است که زن و مرد به طور ذاتی با یکدیگر متفاوت هستند و این جنسیت هسته اصلی هویت هر فرد را تشکیل می دهد؛ اما منتقدان نگاهی متفاوت از دیدگاه گری دارند آنها معتقد هستند که گری هیچ گاه نظرایاتش را در قالب یک تئوری بیان نمی کند و آنها را به عنوان یک راه حل در نظر می گیرد. آنها معتقد هستند که میلیون ها خوانندگان کتاب های گری تحت تاثیر بازار تجارت قرار گرفته و خواندن این کتاب را شروع کرده اند و این تفکیک جنیست در کتاب باعث محدود شدن نگاه آنها می شود؛ اما هدف گری این است که زنان احساس بهتری به جایگاه خود در جامعه مردانه سلطه گر داشته باشند.

 

اهداف اصلی گری

  • کلید راوبط بهتر، قبول اختلافات است. در زمان پدر و مادر ما، همه قبول داشتند که زن و مرد متفاوت هستند اما با تغییر فرهنگ این امر بیان شد که میان زن و مرد تفاوتی وجود ندارد. ما باید قبول کنیم که حقوق برابر میان زن و مرد وجود داشته باشد اما برای داشتن ارتباط با جنس مخالف ما باید زیر و بم و تفاوت های ذاتی هر یک را بدانیم. این امر که زن و مرد از لحاظ اخلاقی با یک دیگر تفاوت دارند هیچ ارتباطی با نقض برابری حقوق میان زن و مرد ندارد.
  • یکی دیگر از اهدافی که گری در این کتاب دنبال می کند. حل مشکل میان دو انسان از دو سیاره متفاوت است. او معتقد است مردان بر روی مشکلات خود تمرکز کرده و به دنبال راه حل آن می گردند و تا زمانی که راه حلی پیدا نکنند ترجیح می دهند درباره آن صحبت نکنند. این در حالی است که زنان می خواهد درباره مشکل خود صحبت کنند حتی اگر راه حلی برای آن پیدا نکنند و این زمان را بهترین فرصت برای بیان احساس خود در آن شرایط می دانند.
  • گری برای شناساندن زنان سیاره ونوس این تعبیر را به کار برده است، زنان مانند امواج هستند که گاهی در قله هستند و گاهی به رودخانه سقوط می کنند؛ و این بهترین زمان برای مردان است که در کنار آنها به عنوان یک حامی باشند و بتوانند آنها را دوباره به نقطه اوج خود باز گردانند.
  • تعبیر جالب دیگری که گری برای توصیف رفتارهای نوسانی مردان کرده است اینگونه است که مردان گاهی می خواهند در غار تنهایی خود باشند و گاهی احتیاج به صمیمیت دارند و این در حالی است که زنان همواره آن صمیمیت را می خواهند و همین امر و نداستن این موضوع آغاز اختلاف میان آنهاست.

(Men Are from Mars, Women Are from Venus)

 

بدون در نظر گرفتن جنسیت نمی توان به شناخت رسید؟

نکته ای که از روزهای آغازین انتشار کتاب مردان مریخی زنان ونوسی بیان می شد. این است که آیا باید با در نظر گرفتن جنسیت به شناخت یک دیگر پرداخت؟ آیا ما به عنوان یک انسان به دور از در نظر گرفتن زن و مرد بودنمان نمی توانیم یکدیگر را درک کنیم و روابط سالم و درستی داشته باشیم. باید اشاره کنیم که گری تمام این نکات را قبول دارد و می داند که می توان بدون در نظر گفتن جنسیت به شناخت از یک دیگر رسید؛ اما هدف او چیزی دیگری است. او این کتاب را برای مخاطبانی نوشته است که کتاب های جامعه شناسی نمی خوانند اما بعد از خواندن این کتاب توانستند رابطه بهتری را در زندگی خود تجربه کنند. او می گوید مردان و زنان به جنسیت خود متصل شده اند و زمانی که ما عمل های رفتار یک دیگر را بدانیم دیگر به مشکل بر نمی خوریم.

 

چگونه کتاب مردان مریخی زنان ونوسی را بخوانیم

روش صحیح برخورد ما با این کتاب باید اینگونه باشد که آن قسمت هایی را که به کمک رابطه مان می آید را بپذیریم و سایر بخش ها را نادیده بگیریم. زمانی که تمام نکات یک کتاب را بدون هیچ فکری بپذیریم نشان از ذهن بسته ما می باشد. کنار گذاشتن این کتاب کار درستی نمی باشد به خصوص زمانی که در روابط خود دچار مشکل هستید، پس خیلی راحت از کنار آن نگذریم. این کتاب می تواند به عنوان یک راهنمای ساده و یا یک مشاور که همیشه در قفسه کتاب خانه شما در انتظار یاری رساندن به شماست باشد و در فراز و نشیب های زندگی به یاریتان بیاید.

 

من در نابودی درختان نقشی نخواهم داشت!

خواندن بعضی از کتاب ها را باید مانند دارو برای تمام افراد تجویز کرد. در انتها من هم به عنوان یک دوست پیشنهاد می کنم خواندن کتاب مردان مریخی زنان ونوسی به قلم جان گری با ترجمه مرضیه باقری که توسط انتشارات آوای دانیال منتشر شده است را در سایت کتابچین از دست ندهید. همین طور می تواند این کتاب را با ترجمه های متفاوت در سایت کتابچین مطالعه کنید. با این کار به قطع نشدن درختان کمک می کنید و به یک تجربه جدید از برخورد با شریک زندگی خود دست پیدا کنید.

مردان مریخی زنان ونوسی

ویکی پدیا کتاب مردان مریخی زنان ونوسی

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86_%D9%85%D8%B1%DB%8C%D8%AE%DB%8C_%D9%88_%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86_%D9%88%D9%86%D9%88%D8%B3%DB%8C

 

 

به قلم مینو مرتضایی

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگری از نویسنده جان گری

ویدئوهای مرتبط با کتاب

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
محمدرضا

کتابی معروف و کاربردی از جان گری است که شامل سیزده فصل می‌باشد و موارد و نکاتی بسیار کاربردی را برای یک ازدواج موفق بیان میکند.

1400-10-26

poorya.moradpanahh

بهترین

1400-07-15

برچسب ها