×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
معرفت حسینی

دانلود کتاب معرفت حسینی

معرفت حسینی
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : معرفت حسینی

نویسنده : محمد رضائی نسب(تهرانی)

ناشر : میراث فرهیختگان

تعداد صفحات : 136 صفحه

شابک : 978-600-8898-22-1

تاریخ انتشار : 1396

رده بندی دیویی : 9534/297

دسته بندی : تاریخ اسلام, بزرگان دین, کلام و عقاید

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 14000 تومان


معرفی کتاب

" معرفت حسینی  " / پاسخ به شبهات مهم درباره ی نهضت آگاهانه حسینی (ع)

کتاب حاضر به نویسندگی محمد رضائی نسب از انتشارات میراث فرهیختگان منتشر شده است.

قیام آگاهانه امام حسین(ع) در زمانه خلافتِ کُفر و طاغوت، و درس‌های زیبای سپاه عشقِ کربلا در آن نبرد حقّ بر باطل، پیروزی خون بر شمشیر بود و آتشی بر دل عاشقان و آزادگان تا قیامت افکند؛ همان‌طور که پیامبر خوبی‌ها حضرت محمّد مصطفی(ص) فرمودند: «إنَّ لِقَتلِ الحُسَینِ حَرارَه فی قُلوبِ المُؤمِنینَ لاتَبرُدُ أبَدا» شهادت حسین(ع) آتشی در دل مؤمنان انداخته است که هرگز سرد نخواهد شد.

سیّدالشّهدا و یاران باوفایش درس‌های زیبای سعادت را به هر انسان آزاده و پاک‌سرشت ترسیم کرده و وجود عاشقان را به آتش کشیدند. فداکاری به مکتب، آزاده زندگی‌کردن، لزوم احیای امر به معروف و نهی از منکر، بردباری، وفاداری، پایبندی به نماز، نترسیدن از مرگ، جوان‌مردی و فرزانگی، ادب و بزرگواری، ظلم‌ستیزی، دلاوری، درس امام‌شناسی، بصیرت، حفظ مقدّسات اسلامی، درس حفظ عفاف و پاسداری از حجاب؛ و در یک کلام حادثه کربلا کتابی سرشار از معارف اسلامی، و اصلی‌ترین درس آن توحید است.

در رفتار سیّدالشّهدا و یاران بزرگوارش توحید عملی به زیبایی تمام جلوه‌گر شده است. آنان اثبات کردند که اگر امر بین رضای خداوند و رضای غیرخدا دایر شود، به ‌آسانی از هرچه غیر خداست چشم می‌پوشند و در سایه رضای او قرار می‌گیرند. این است درس جاوید تاریخ عاشورا برای همه موحّدان عالم.

کربلا هنوز هم جریان دارد، و این تقابل حقّ بر باطل در هر زمانی و برای هر انسانی اتّفاق می‌افتد. عاشورا جاودان است به عمق تاریخ از ازل تا به ابد و تا قیامت؛ و این امتداد کربلا را در 8 سال دفاع مقدّس نظاره‌گر بودیم؛ جایی که تمام کرامات انسانی در یک‌سو و در سوی دیگر کُفر و استکبار را در آینه کربلا مشاهده کردیم.

هنوز هم ابوسفیان‌ها و طاغوت‌ها برای گمراهی بشریت در حال پیاده کردن نقشه‌های شیطانی خود هستند. یک زمان نقشه‌های استعماری و دیگر زمان نقشه‌های نظامی و حالا نفوذ به عمق ایمان و فاسد کردن سالکان راه توحید. در دوره کنونی که استکبار جهانی با شیوه نرم و جنگ فرهنگی و اعتقادی و فکری وارد شده، وظیفه دانستم با جدّیّت برای دفاع از مبانی تفکّری شیعه و مبارزه با جریان معارض انقلاب اسلامی ورود کنم و با قلم ناچیزم سهمی برای مبارزه با طاغوتیان داشته باشم.

با توجّه به شبهات وارد بر نبرد و جریان حقّ بر باطل کربلا و همین‌طور نقشه‌های شیطانی دشمنان که با هر ترفندی درصدد انحراف و تحریف و بدعت در جریان عزاداری و ورود بر هیئات مذهبی و رخنه بر داخل جمع عاشقان حسینی(ع) هستند، لازم دانستم به‌طور جدّی قلم را برداشته و ناچیز پاسخ‌گوی پرسش‌ها و شبهات وارد بر این جریان داشته باشم.

کتاب پیش‌رو اثر تحقیقی و پژوهشی محمد رضائی نسب می‌باشد که تألیف گردانیده‌ تا راهنمای ناچیزی برای دفاع از پرسش‌ها و شبهات درباره پیرامون نهضتِ آگاهانه و جاودانِ حسینی(ع) ‌باشد و مورد استفاده پیروان و محبّان امام‌حسین(ع) قرار گیرد.

در بخشی از کتاب می خوانیم : 

"  چرا امام حسین(ع) مانند امام حسن(ع) صُلح نکرد بلکه با یاران اندکش بر ضدّ یزیدیان جنگید؟ (علّت تفاوت سیره سیاسی امام حسن(ع) و امام حسین(ع) چه بوده؟ آیا امام حسین(ع) بیشتر از امام حسن(ع) در اندیشه نبرد در راه اسلام بوده یا دلیل دیگری داشته است؟)

صُلح امام حسن(ع) و قیام امام حسین(ع) نه تنها متناقض نیستند، بلکه هر دو در زمان خود حرکتی لازم و در یک راستا و در تعقیب یک هدف بوده‌اند. اسلام نه صلح را به معنای یک قانون ثابت می‌پذیرد و نه در همه شرائط جنگ را توصیه می‌کند، بلکه هر کدام از این دو تابع شرایط خاصّی است، از این‌رو می‌بینیم پیامبر اکرم(ص) در بدر و احد و احزاب با مشرکین می‌جنگد و در حدیبیه با سرسخت‌ترین دشمنان اسلام یعنی مشرکین مکّه قرارداد صلح امضا می‌کند.

علّت تفاوت شیوه این دو امام می‌تواند مسائل متعدّدی باشد که اشاره می‌کنیم:

1. تفاوت موقعیّت اجتماعی دو امام.

2. تفاوت جوّ فرهنگی و افکار عمومی.

3. تفاوت یاران دو امام.

4. تفاوت روحیات و رفتار معاویه و یزید."

 

 

فهرست مطالب

این کتاب فهرست ندارد.

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگر انتشارات میراث فرهیختگان

کتاب های دیگری از نویسنده محمد رضائی نسب(تهرانی)

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها