×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
حماسه کاوه

دانلود کتاب حماسه کاوه

حماسه کاوه
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : حماسه کاوه

نویسنده : حمیدرضا صدوقی

ناشر : ستاره ها

تعداد صفحات : 386 صفحه

شابک : 978-600-254-048-5

تاریخ انتشار : 1396

رده بندی دیویی : 955/0843092

دسته بندی : سفرنامه ها, زندگینامه و خاطرات , شهدا

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 30000 تومان


معرفی کتاب

"حماسه کاوه" / خاطرات و زندگینامه سردار شهید محمود کاوه
این کتاب روایتی از زندگی و خاطرات سردار شهید محمود کاوه از فرماندهان دلیر سپاه پاسداران می باشد که توسط حمیدرضا صدوقی تألیف شده و نشر ستاره ها آن را منتشر نموده است .
 پس از آغاز جنگ تحمیلی محمود کاوه خود را به نیروهای خراسان رساند و به عنوان مربی در یکی از پادگانها مشغول به خدمت شد. شور و اشتیاق محمود برای حضور در خط مقدم موجب شد تا فرماندهان وی را به منطقه آشوب زده کردستان منتقل کنند که نخستین ماموریت شهید کاوه در این منطقه آزادی بوکان بود. تواناییها و پشتکار محمود موجب شد تا پس از مدتی به عنوان فرمانده سپاه سقز منصوب شود.شهید کاوه که همیشه عملیاتها و اقداماتش موجب تحیر فرماندهان بود توانست با کمترین نیروی عملیاتی منطقه اشغال شده بسطام را در مدت 24 ساعت از دست عناصر ضد انقلاب آزاد کند.این اقدام شهید کاوه و تیم عملیاتی اش موجب شد تا گروهکهای ضد انقلاب مستقر در مرزهای ایران برای زنده و یا مرده محمود جایزه بزرگی تعیین کنند. ولی کاوه آرام ننشست و به عنوان فرمانده عملیات تیپ شهدا به فرماندهی شهید ناصر کاظمی به قلب دشمن یورش برد. آوازه حضور محمود کاوه در نوک پیکان تیپ شهدا وحشت در دل منافقان به وجود آورد تا جائیکه این تیپ توانست سد بوکان، صائین دژ، کیله، آشنوزنگ و محور استراتژیک پیرانشهر به سردشت را آزاد کنند...
این کتاب شما را با شهید کاوه آشنا می کند .
دربخشی از این کتاب می خوانیم:
"سلیم محمدی بلدچی ما بود. كاوه پشت سرش می رفت و من و یك گروهان نیرو هم دنبال شان . هدف ، روستای كلای نوكان بود. طبق اخباری كه دست ما رسیده بود، صد نفر از نیروهای زبده ضد انقلاب جمع شده بودند آنجا و آماده  یك عملیات همه جانبه بودند. كاوه چند نفر را فرستاد تا آنها را دور بزنند و از پشت، راه شان را ببندند.
بنا شد ما هم از روبه رو بزنیم به آنها . نرسیده به روستا، از دره قاسم گرانی كشیدیم بالا. هنوز تو سینه كش كوه بودیم كه با صدای بلند به ما ایست دادند. به كاوه گفتم : «كمین !»
بلافاصله ما را گرفتند به رگبار. فوراً كشیدیم بالا و روی تپه درازكش شدیم . هر چه دور و برم را نگاه می كردم ، اثری از ضد انقلاب نبود. لابه لای درخت ها و پشت صخره ها مخفی شده بودند. به سختی می شد تشخیص داد كجا موضع گرفته اند. ما فقط صدای تیراندازی های شان را می شنیدیم و فحش ها و ناسزاهایی كه به ما می دادند. نه می شد جلو رفت و نه می شد عقب كشید، در هر دو صورت خطرناك بود و تلفات می دادیم .
آن تپه ، تپه صافی بود. نه درختی داشت و نه صخره ای كه بشود در پناه آن سنگر گرفت . به هر كس نگاه می كردی ، نگرانی تو نگاهش موج می زد، ولی كاوه خونسرد بود. او بدون توجه به نگرانی بچه ها فقط می گفت : «هیچ كس حق نداره تیراندازی كنه !»
تیراندازی نكردن ما خیلی برایش مهم بود، چون مدام روی آن تأكید می كرد. بالاخره دستور داد كه هر كس برای خودش سنگری درست كند. همان جا با سنگ و كلوخی كه از اطراف جمع كردیم ، سنگری ساختیم .
همه چیز به نفع ضد انقلاب بود. تنها امتیازی كه ما داشتیم ، این بود كه كاوه با ما بود و همه از او حرف شنوی داشتند. فكرم را به كاوه گفتم: «این شاید تاكتیك است كه با تیراندازی های بی هدف سرمان را گرم كنند تا یك گروه از پشت به ما حمله كنند.»
گفت : «ضد انقلاب فكرش به این چیزها نمی رسه. »
یواش یواش شك افتاد تو دلم. با خود گفتم : «این چه وضعیه ؟ چرا كاوه همه  ما را زیر این همه تیر و گلوله نشانده ؟»
سلیم را صدا كردم و با ناراحتی گفتم : «من كه سر درنمی آرم سلیم. دارن ما رو می زنند، آن وقت كاوه می گه دست نگه دارید !»
سلیم نگاه معنی داری به من كرد و خاطر جمع گفت : «كاوه می دونه داره چه كار می كنه. »"

فهرست مطالب

این کتاب فهرست ندارد.

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها