×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
فاجعه قره باغ

دانلود کتاب فاجعه قره باغ

فاجعه قره باغ
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : فاجعه قره باغ

نویسنده : حوا محمدزاده

ناشر : یاز

مترجم : پرویز زارع شاهمرسی

تعداد صفحات : 128 صفحه

شابک : 978-600-5431-39-1

تاریخ انتشار : 1389

رده بندی دیویی : 947/54

دسته بندی : تاریخ جهان

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 7900 تومان


معرفی کتاب

"فاجعه قره باغ"
کتاب حاضر اثری از حوا محمدزاده با ترجمه ی پرویز زارع شاهمرسی می باشد که توسط انتشارات یاز منتشر شده است.
پس از استقلال جمهوری آذربایجان، توجه و تمایل به تاریخ جمهوری خلق آذربایجان افزایش یافته است. در سالهای اخیر همه زمینه های فعالیت این جمهوری از ابعاد گوناگون بررسی می شود. از این رو نیز مراجعه به اسناد تاریخی و بررسی حوادث سیاسی و نظامی قره باغ در بین سالهای 1920-1918 به عنوان یک وظیفه مهم قرار میگیرد. این کتاب نیز با همین هدف نوشته شده است. کتاب مقطع زمانی 1918 تا 1920 را شامل می شود. در اینجا بیان می شود که حرکات ملی گرایانه و آزادی خواهانه در آذربایجان پس از انقلاب 1917 روسیه آغاز شده و در ماه مه 1918 جمهوری خلق آذربایجان تأسیس گردید. تأسیس این جمهوری در هماهنگی با خواست ملل تحت ستم روسیة تزاری بود. جمهوری خلق آذربایجان از بدو تأسیس، برای حفظ تمامیت ارضی خود فعالیت گسترده ای را آغاز کرد. مهمترین وظیفة این حکومت رفع و دفع تجاوزکاری ارمنیان در قره باغ بود. وقوع شورش های متعدد در مناطق قره باغ، قازاق و نخجوان توسط  ارمنیان بر علیه حکومت آذربایجان و خروج ارتش ملی از باکو برای مقابله با این شورشها و اشغال باکو در آوریل 1920 توسط نیروهای روسیه در این کتاب مورد بحث قرار گرفته اند. هدف اساسی کتاب ارائة بی اساسی ادعاهای ارضی ارمنستان علیه آذربایجان با استفاده از اسناد و مدارک داخلی و خارجی و بیان روند حوادث می باشد. در راستای این هدف، بیان موارد زیر به عنوان وظیفه تلقی شده است. بیان تدابیر عملی جمهوری خلق آذربایجان برای حفظ تمامیت ارضی بین سالهای 1918 تا 1920. بیان چگونگی تأسیس فرمانداری کل در قره باغ در اوایل سال 1919 و فعالیت آن. بیان اقدامات جمهوری خلق آذربایجان برای مقابله با اقدامات تجزیه طلبانه ارمنیان در قسمت کوهستانی قره باغ بین سالهای 1918 تا 1920. تعامل جمهوری خلق آذربایجان با دولتهای خارجی برای مقابله با اقدامات تجزیه طلبانة ارمنیان.
در بخشی از این کتاب می خوانیم:
"حکومت آذربایجان جهت بررسی عوامل درگیری در قره باغ کوهستانی هیئتی ویژه را به آنجا اعزام کرد و سپس مسئله را در اجلاس پارلمان در تاریخ 18 ژوئیة 1919 مورد بررسی گسترده قرار داد.( ش 5 ص 801). در این اجلاس افتراهای طولانی چوباریان، مالخازیان، و دیگر ملیگرایان ارمنی بطور کامل مورد تکذیب قرار گرفت. با هدف مبارزه با تبلیغات روز افزون ارمنیان، افشاء خون آشامی ارمنیان علیه مسلمانان قفقاز در مجامع بین المللی و بیان حرکات بحران آفرین ارمنیان در این منطقه به کوشش وزارت امور خارجة آذربایجان، در روزه 15 ژوئیة 1918 شورای وزیران جمهوری آذربایجان تأسیس کمیسیون ویژة تحقیق را پذیرفت. این کمیسیون سه وظیفة عمده داشت: ثبت تمام وقایع خشونت بار، توضیح شرایط و زمینههای بروز خشونتها، تعیین مقصران و میزان خسارات وارده.
علی اکبربیگ خاص محمدوف به عنوان رئیس کمیسیون تعیین شد. کمیسیون به صورت بسیار فعال کار خود را آغاز کرد. این کمیسیون به بررسی حوادث خونبار مارس 1918، وحشیگریهای روی داده در شماخی و جنایات ارمنیان در فرمانداری ایروان پرداخت. اسناد این کمیسیون بهترین دلل برای نشان دادن نقش اسیسی ادعاهای ارمنی و افشاء جنایات آنان است."
 

فهرست مطالب

پیشگفتار نویسنده
پیشگفتار مترجم
فصل اول
تمامیت ارضی آذربایجان در دورة فعالیت جمهوری خلق آذربایجان
تقویت تروریسم ارمنی در قسمت کوهستانی قره‎باغ
ناحیة جوانشیر
ناحیة جبرائیل
ناحیة زنگه زور
ناحیة شوشا
فصل دوم
 تدابیر حکومت آذربایجان برای تنظیم مناقشة نژادی در قره‎باغ کوهستانی
ایجاد فرمانداری کل موقتی در قره‎باغ و لغو تجزیه طلبی ارمنی
فصل سوم
رویکردهای بین المللی برای سامان بخشی به مناقشه در قره‎باغ
فهرست منابع و مآخذ
تصاویر

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها