×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
آسیب شناسی موعود گرایی

دانلود کتاب آسیب شناسی موعود گرایی

آسیب شناسی موعود گرایی
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : آسیب شناسی موعود گرایی

نویسنده : مهدی قندی

ناشر : گوی

تعداد صفحات : 232 صفحه

شابک : 978-600-5637-53-3

تاریخ انتشار : 1395

رده بندی دیویی : 297/462

دسته بندی : کلام و عقاید, سایر فرقه های دینی

نوع کتاب : Epub

قیمت پشت جلد : 26000 تومان

قیمت نسخه الکترونیک : 12400 تومان


معرفی کتاب

"آسیب شناسی موعودگرایی" / با تاکید بر آسیب گستری مسیح نمایان و مهدی نمایان
کتاب حاضر اثری از مهدی قندی می باشد که توسط انتشارات گوی منتشر شده است.
موضوع این نوشتار، بررسی برخی از فتنه های اعتقادی و اجتماعی است که در سایۀ دروغ پردازی درباره موعود آخرالزمان پدید آمده است.
اکثر فصول نوشتۀ حاضر بیش از آنکه یک نگارش مستقل به شمار آید، گزینش و بازچینش دو اثر مستقل دیگر است که به جهت رعایت امانت به آنها اشاره میشود. نمونه های ذکر شده در فصل اول به عنوان مدعیان مسیحایی، عمدتاً از کتاب "انتظار مسیحا در آیین یهود" نوشته جولیوس گرینستون و ترجمه آقای حسین توفیقی برگرفته شده و سعی شده تا کمترین تغییر در عبارات ترجمهٔ مزبور صورت پذیرد. فصول چهارم تا هفتم نیز اقتباسی گسترده از یک مکتوب چاپ نشده از استاد ارجمند و با اخلاص مؤلف است که نوشتهٔ پر مغز خود را تنها به قصد خدمتگزاری به مولای غریب خویش و بی نیاز از هرگونه نیت نامجویی در اختیار منولف و صدها دانشجوی دیگر نهادند. تغییرات اعمال شده در این بخش نیز کمتر از آن است که بتوان آن را یک بازنگاری برشمرد و بیشتر در حد یک بازتدوین به حساب می آید.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:
"یکی از کسانی که در فهرست مدعیان مسیحایی از او یاد می شود، خود میرزا حسینعلی نوری است که پیروانش یعنی بهائیان، او را بهاءالله میخوانند. پیشتر بیان شد که بهائیت، میرزا علی محمد باب شیرازی را مسیح موعود می دانستند، اما در برخی متون دیگر مدعی شده اند که مسیح موعود نه باب شیرازی، بلکه خود بهاءالله است.
بهائیان برای تطبیق بشارات عهدین بر باب شیرازی و بهاءالله، از ادبیات اهل کتاب سود جسته و دو عنوان مسیح زمینی و خدای آسمانی را بر باب و بهاء تطبیق دادند تا نظر یهودیان و مسیحیان را به خود جلب کنند. همین گروه برای جلب نظر مسلمانان به باب و بهاء، به تطبیق روایات اسلامی بر ادعاهای خود پرداخته و این بار از دو عنوان مهدی و مسیح موعود سودجویی کرده اند. در روایات اسلامی آمده که مسیح موعود، به فاصلهٔ اندکی پس از ظهور مهدی موعود به زمین بر میگردد و به ایشان یاری می رساند. بزرگان بهائی، این بار نظر به روایات مزبور مدعی می شوند که مهدی موعود، باب شیرازی بوده و مسیح موعود، بهاءالله است.
میرزا ابوالفضل گلپایگانی، بزرگترین مبلغ بهائی، ضمن تفسیر به رأی روایات و مرتبط ساختن امور کاملاً بیربط به یکدیگر، در کتاب فرائد مینویسد: «و اگر نفسی در این نکته تدبّر نماید که حضرت خاتم الانبیاء علیه و آله افضل التسلیم و الثّناء از ظهور ثانی بعد از قیام قائم به ظهور روح الله تعبیر فرموده، سرّ مظلومیّت اهل بهاء را تواند دریافت و اسرار بدء را در رجوع مشاهده تواند نمود. قال علیه الصلاة و السّلام: "فَوَ الّذِی بَعَثنَی بِالحَقّ نَبِیاً لَو لَم یَبقَ مِنَ الدُّنیا اِلّا یَومُ وَاحِدُ لَطَوَّلَ اللهُ ذَلِک الیَومَ حَتّی یَخرُجَ فِیهِ وَلَدِی المَهدِی ثمُّ یَنزِلُ رَوحُ اللهِ وَ یُصَلّی خَلفَهُ وَ یَبلغُ سُلطَانُهُ المَشرِقَ وَ المَغرِبَ". یعنی قسم بدانکه مرا بهراستی به پیغمبری مبعوث فرموده اگر نماند از عالم مگر یک روز هر آینه خداوند آن روز را طولانی فرماید تا آنکه در آن روز فرزند من مهدی خروج نماید، پس روح الله نازل شود و به آن حضرت اقتدا فرماید و سلطنت او به مشرق و مغرب بالغ گردد»."

فهرست مطالب

فصل اول: موعود نمایان در تاریخ ادیان

فصل دوم: مدعیان و منسوبان دروغین مهدویت در جهان اسلام

فصل سوم: فتنهٔ عباسیان و دو مهدی دروغین

فصل چهارم: غائلهٔ بابیان و مهدی دروغین شیرازی

فصل پنجم: انشعاب در بابیان و پیدایش بهائیان

فصل ششم: بهائیان و تحریف مأموریت مهدی موعود

فصل هفتم: بهائیان و مهدویت حضرت حجت(عج)

 

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
سرمایی

بسیار کتاب خوب و پرمغزی است.

1399-06-31

برچسب ها