×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
ملکه جادو

دانلود کتاب ملکه جادو

ملکه جادو
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست
نقد و بررسی

نام کتاب : ملکه جادو

نویسنده : دیوید ادکینز

ناشر : طلوع ققنوس

مترجم : ناهید علیخانی

تعداد صفحات : 482 صفحه

شابک : 978-622-6679-07-7

تاریخ انتشار : 1398

رده بندی دیویی : 813/54

دسته بندی : رمان های خارجی, داستان و رمان تخیلی, داستان نوجوان

نوع کتاب : Epub

قیمت پشت جلد : 36000 تومان

قیمت نسخه الکترونیک : 18000 تومان


معرفی کتاب

"ملکه جادو" / بلگراد 2
کتاب حاضر با عنوان اصلی (Queen of Sorcery) اثری از دیوید ادینگز (David Eddings) می باشد با ترجمه ای از ناهید علیخانی، توسط انتشارات طلوع ققنوس منتشر شده است.
افسانه‌ای از نبرد پادشاهی‌های غرب علیه فجیع‌ترین تاخت‌وتاز و شرارت کال‌توراک بر اساس نبرد وومیمبر بر سر زبان‌ها است.
در شروع خلقت دنیا، توراک ایزد شیطانی گوی آلدور را دزدید و فرار کرد و خواهان حکومت بر گوی شد. اما گوی مقاومت کرد و آتش پاکش توراک را با سوختگی وحشتناکی معلول کرد. اما توراک گوی را تسلیم نکرد؛ چون برایش ارزشمند بود.
بلگراث جادوگر -شاگردِ ایزدآلدور- پادشاه‌آلورنز و پسرانش را به پیش هدایت کرد و آنها گوی را از برج آهنین توراک پس‌ گرفتند. توراک خواست آنها را تعقیب کند، اما خشم‌ و غضب گوی، او را فراری داد و به ‌عقب راند. بلگراث، پادشاه چرک و پسرانش را فرمانروایی چهار پادشاهی پهناور در چهار نقطه از جهان کرد تا در حالت آماده‌باش همیشگی بر علیه توراک باشند. گوی را به ریوای جوان داد تا نگهبان آن باشد و به او گفت: «تا زمانی که یکی از نواده‌های ریوا گوی را حفظ کند، غرب در امان خواهد ماند.»
قرن‌ها بدون هیچ تهدیدی از سوی توراک از پی‌هم گذشت، تا اینکه در بهار سال 4865، وقتی دارسنیا  توسط قبیله بزرگی از نادراک‌ها، تال‌ها  و مارگوها  مورد حمله قرار گرفت. در مرکز سپاه آنگاراک‌ها؛ خیمه‌ی آهنی و بسیار بزرگی به نشانه کالتوراک فرمانروا و ایزد قرار گرفت. شهرها و روستاها سوختند و با خاک یکسان شدند؛ چون کال‌توراک برای ویران کردن آمده بود؛ نه فتح کردن آنها... مردمانی هم که زنده ماندند، برای قربانی شدن در مراسم‌های مذهبی وحشتناک آنگاراک‌ها به کاهنان نقاب‌آهنینِ که گرولیم نامیده می‌شدند، اهدا شدند. هیچکدام از آن‌هایی که به آلگاریا  فرار کردند یا از دهانه‌ی رودخانه‌ی آلدور توسط کشتی‌های جنگی چرک، منتقل شدند جان سالم به دَر نبردند.
در بخشی از این کتاب می خوانیم :
" اما هتار پیش از اینکه او این حرف را بزند، در تعقیب ناچاک بود. صورت ترسناکش و شمشیر آغشته به خونش، باعث میشد تا زنان و مردان درباری فریادزنان از سر راهش کنار بروند تا او جلوی فرار ناچاک را بگیرد. مورگو تقریباً به انتهای عمارت رسیده بود که هتار قبل از او با گام‌های بلندی درگاه ورودی را به روی او و جمعیت بست. مرد با گریه‌ای از سر ناامیدی، زود شمشیرش را از غلافش کشید و گاریون لحظه‌ای احساس ترحمی زودگذر برای او کرد. هنگامیکه مورگو شمشیرش را بلند کرد، هتار شمشیر بلندش را تقریباً شبیه به شلاق تکان داد. اول ‌بار روی هر شانه مرد شلاقی با شمشیرش زد. ناچاک ناامیدانه تلاش کرد تا سپرش را بلند کند که از سرش محافظت کند. اما تیغه‌ی شمشیر هتار به جایش پایین آمد. سپس با یک ظرافت نرم و خاص، آلگار با صورتی خشن و کاملاً عمدی، به‌سوی میانه بدن مورگو جلو رفت. گاریون دید که تیغه‌ی شمشیر از بین شانه‌های ناچاک زاویه‌دار رو به سمت بالا، بیرون آمد. مرد نفس‌نفس زد و شمشیرش را انداخت و مچ دست هتار را محکم با دو دستش گرفت. اما مرد صورت شاهینی با سنگدلی دستش را چرخاند و تیغه‌ی تیز و منحنی شمشیرش را درون بدن مورگو چرخاند. ناچاک نالید و به‌طرز وحشتناکی لرزید. سپس دستانش از مچ دست هتار لیز خورد و پاهایش زیرش خم شد و با یک آه عمیق، رو به عقب افتاد و به نرمی از تیغه‌ی شمشیر هتار جدا شد."
 

فهرست مطالب

این کتاب فهرست ندارد.

نقد کتاب ملکه جادو

کتاب ملکه جادو دومین کتاب از سری یک داستان در 5 کتاب بلگارید است. در مقایسه با کتاب اول این کتاب اطلاعات بیشتری به خواننده می دهد و انگیزه بیشتری را برای ادامه خواندن به او می دهد. یکی از موارد دوست داشتنی در این کتاب این است که خواننده آشنایی بیشتری با شخصیت های جانبی که در کتاب اول ناشناخته مانده اند پیدا می کند. بسیاری از موضوعاتی که در کتاب اول توضیح داده نشده اند در این جلد به خوبی توضیح داده می شوند.

 

ملکه جادو

 

ملکه جادو به همان روشی که Pawn of Prophecy شروع شد آغاز می شود، مقداری اطلاعات می دهد و سپس وارد یک فاز اطلاعاتی دیگر می شود. بر خلاف پیام پیشگو بلگراد در ملکه جادو از همان ابتدا مشخص می شود که قهرمان ها داستان به دنبال چه می گردند: گوی آلدور توسط زیدار مرتد به سرقت رفته است. آنها باید قبل از زیدار بتوانند آن را به خدای شیطان توراک تحویل دهند. گوی را بیابند و توراک را از خواب بیدار کنند تا جهان را به دست بگیرد.

کتاب ملکه جادو همچنین حس بهتری از دنیای ادینگز به خواننده می بخشد. هر کشوری دارای نژادهای مختلفی است و هر نژادی یک کلیشه است.

 

کتاب ملکه جادو

 

آرنت ها در ملکه جادو شخصیت زیاد روشنی ندارند اما بسیار شجاع هستند و به شدت بد رفتاری از خود نشان می دهند. آرنت ها اغلب در این داستان درگیر جنگ هستند.

نایسانس ها در این کتاب فروشنده مواد مخدر و سم هستند، آنها مواد مخدر مصرف می کنند، برده داری کرده و به هیچ وجه قابل اعتماد نیستد.

 

ملکه جادو

 

یکی از مواردی که خواننده در این کتاب به آن پی می برد این است که گرچه گاریون اسامی واقعی بلگرات و پولگرا را می داند ولی همچنان آنها را با عنوان مستر گرگ و خاله پول صدا می زند. متن کتاب تا حدودی با آنچه که در ذهت گاریون می گذرد پیش می رود به طور مثال گاریون هویت واقعی عمه و پدر بزرگ خود را نپذیرفته است و در متن کتاب نیز این دو وجود ندارند. با این وجود برخی از نگرانی های گاریون در طی داستان حل و فصل می شود او می داند که عمه اش پولگارا عالی و پدر بزرگش بلگرات مرد بزرگی است بنابراین او همانطور که می ترسید در جهان تنها نیست.

در ملکه جادو در مورد سیستم و کارکرد جادو نیز چیزهای بیشتری می آموزیم. به نظر می رسد کسانی که استعداد (تلنت) دارند جاودانه هستند و قوانین جادو بسیار اساسی به نشان داده می شوند. افراد دارای استعداد تا زمانی که بتوانند اراده کنند تقریبا قدرت انجام هر کاری را دارند. ادینگز این سیستم را اراده و کرلمه نامگذاری می کند و به نظر می رسد محدودیت های کمی دارند. انجام جادو باعث به وجود آمدن صدایی می شود که برای همه مسافت های طولانی قابل شنیدن است و این صدا به دشمنان افراد دارای استعداد جادوگری کمک می کند تا آنها را پیدا کنند.

والدین گاریون دارا بودن استعداد را از او پنهان نگه می دارند و نمی خواهند او بداندد دارای استعداد جادوگری است. اما او به این موضوع مشکوک می شود. با توجه به اینکه والدینش جادوگران بزرگی هستند او بعضا سر و صداهایی می شنود یا استعدادی را درون خود کشف می کند.

 با جستجوی عبارت Pawn of Prophecy در اینترنت می توانید کتاب اول را پیدا کنید، گرچه آن کتاب به خوبی نوشته نشده است اما خواندن ملکه جادو بدون آن می تواند گیج کنند باشد. بلگارید بر اساس نمادهای سرمایه و یک سری فانتزی هایی مانند سفید خوب و سیاه بد است نوشته شده است. مثال دیگر غرب خوب و شرق بد است.

این کتاب مردم را در حد زیادی با کشورهایشان تقسیم بندی می کند و ملیت در آن پر رنگ است. مورگوس ها مردمی که در خدمت هستند، بزرگ ترین بد این سری داستان اورک ها هستند.

نیمه اول کتاب به دلیل اتفاقات جالبی که در آن می افتد خواندنی تر از نیمه دوم است.

 

نویسنده: سعید گلمحمدی

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگر انتشارات طلوع ققنوس

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
محمد حسین عراقی

کتاب خوبیه ولی ۱کم به نوع نوشتاریش هم دقت کنید

1399-07-19

سینا

کسانی که خودشون یا برای بچه هاشون دنبال کتابهایی با موضوع جادو و یا تخیلی مثل کتابای هری پاتر میگردن، این کتاب با قیمت مناسبش پیشنهاد میشه. مطالعه و خوندن این مدل کتابهای باعث میشه قوه تخیل نوجوان بیشتر فعالیت کنه.

1398-11-11

برچسب ها