×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
قدرت هوش خلاق

دانلود کتاب قدرت هوش خلاق

قدرت هوش خلاق
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : قدرت هوش خلاق

نویسنده : تونی بوزان

ناشر : بخشایش

مترجم : پروانه قدس

تعداد صفحات : 188 صفحه

شابک : 978-964-182-088-8

تاریخ انتشار : 1389

رده بندی دیویی : 153/35

دسته بندی : کتابهای سرگرمی, خودشناسی و خودسازی, کتابهای هوش و حافظه

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 6000 تومان


معرفی کتاب

 " قدرت هوش خلاق "
کتابی است با عنوان اصلی ( The power of creative intelligence ) به نویسندگی تونی بوزان ( Tony Buzan ) و به ترجمه ی پروانه قدس که از انتشارات بخشایش منتشر شده است.
تونی بوزان آنچه را که استیفن هاوکینگ برای جهان انجام داد برای مغز انجام خواهد داد. خلاقیت فقط نقاشی کردن یک تصویر یا نواختن یک ساز نیست بلکه می تواند بخشی از هر تصمیمی باشد که ما می گیریم.
«قدرت هوش خلاق» پر است از واقعیت های جالب، بازی ها و ابزارهای جدیدی که شما را یاری می کند تا از حداکثر خلاقیت تان استفاده کنید. اگر خلاق باشید پر از انرژی، ذوق و ایده خوهید بود.
تونی بوزان با استفاده از تکنیک های انقلابی « نقشه ذهن» اش به ما نشان می دهد که چطور از نوابغی مانند لئوناردو داوینچی یاد بگیرید و در نتیجه  تبدیل شوید به فردی:
*  مسلط: که در خود سرعت و سهولتی ایجاد می کنید که توسط آن ایده های جدید و خلاقانه پیدا کنید
* انعطاف پذیر : از توانایی های تان برای دیدن اشیاء از زوایای مختلف استفاده می کنید از جمله توانایی که بتوانید برای خلق ایده های جدید از همه حس های تان استفاده کنید.
* مبتکر : ایده هایی که به ذهن تان می رسد که منحصربفرد و غیر متعارف هستند.
* فراگیر: ایده های تان را گسترش می دهید و آن ها را تا مرز غیرممکن پیش می برید.
خلاصه ای از برخی فصل ها و مباحث کلی که در این کتاب به آن پرداخته می شود :
فصل اول: شامل شاخه های اصلی نشان دهنده کلمات کلیدی و تصاویری مربوط به ایده های اصلی گنجانده شده در این کتاب.
فصل دوم: که تصویر اصلی آن بر قسمت چپ و راست مغز تأکید دارد، شاخه های اصلی، ویژگی های دو نیمکره ای را نشان می دهد که به وسیله آنها قادر خواهید بود از این دانش برای پربار کردن زندگی تان استفاده کنید.
فصل سوم: این نقشه ذهنی، در قالب یک نقشه ذهنی، مختصراً به توضیح این شیوه می پردازد و بیان می کند که چرا استفاده از این روش نسبت به یادداشت برداری های سنتی بهتر است؟ و همچنین راه حل های متعددی را نشان می دهد که برای بهبود مهارت های فکری و عضلات ذهن شما مفید است.
فصل پنجم: این نقشه ذهنی، مهارت های طبیعی ذوق موسیقی شما را به طور خلاصه بیان می کند. در این فصل شیوه موسیقیدانان بزرگ و چندین روش اساسی برای این که بتوانید ذوق موسیقی هوش خلاق تان را پرورش دهید، مورد بررسی قرار می گیرد.
فصل ششم: این نقشه ذهنی، متفکران بزرگی را به شما معرفی می کند و شامل اطلاعات بیشتری درباره دو نیمکره مغز، گنج یابی ذهن و را ه های بسیاری است که از طریق آنها می توانید قدرت بازدهی خود را افزایش دهید.
فصل هفتم: این نقشه ذهنی خلاصه ای از سه راهکار اصلی است که با آنها می توانید انعطاف پذیری خلاق و نوآوری خود را افزایش دهید. و مختصراً به شرح تمریناتی خواهد پرداخت که از طریق شان می توانید در این زمینه قوی شوید.
فصل هشتم: این فصل شما را با قدرت اعجاب آور مغزتان آشنا می کند. این نقشه ذهنی به مقایسه ذهن شما و جهان می پردازد و بازی ها و ترفندهایی را نشان می دهد که با اجرای آنها می توانید قدرت ارتباط دهی مغزتان را افزایش دهید.
فصل دهم: این نقشه، نقشه ای مُفرح است که خلاقیت و زندگی را از دریچه چشم و ذهن یک کودک که قریحه خلاقش در اوج خود قرار دارد، نگاه می کند و هر کدام از انشعابات یکی از ویژگی های اصلی قریحه خلاقه یک کودک را به طور خلاصه بیان می کند.
در بخشی از کتاب می خوانید :
 " اگر شما جزو آن گروه 99% جمعیت جهان (که ذکر کردم) باشید، روش یادداشت برداری تان این طور است: از کلماتی که معمولاً در جملات یا عبارات به چشم می خورند، استفاده می کنید. موضوعات را به صورت فهرست می نویسید. ممکن است در روش های پیشرفته تر یادداشت برداری، از اعداد و حروف به منظور سازماندهی افکارتان استفاده کنید. ممکن است یادداشت برداری شما از اطلاعاتی که از یک کتاب، یا بیانات یک سخنران به دست آمده است، به صورت خطی باشد. ممکن است روی خطوط بنویسید یا از مداد یا خودکار آبی، سیاه یا خاکستری استفاده کنید.
آیا طریقه ای که ما در چند سده اخیر برای یادداشت برداری استفاده کرده ایم، می تواند دلیل موجهی باشد برای این که اکثریت ما حس می کنیم آن طور که باید، خلاق نیستیم؟ و همچنین آیا می تواند دلیل خوبی باشد بر این که چرا دنیا به طور کلی ماهیت خلاقیت را درست درک نمی کند، در حالی که از فقدان آن ابراز ناخشنودی می کند؟"
 

فهرست مطالب

فصل اول مقدمه: آغاز سفر خلاقيت 

فصل دوم استفاده از قسمت هاي جادويي (چپ و راست) مغزتان 

فصل سوم خلاقيت نامحدود  به تصوير كشيدن ذهن از طريق يك نقشة ذهني 

فصل چهارم شما، هنرمند خلاق 

فصل پنجم شما، موسيقيدان خلاق 

فصل ششم بازدهي خلاق  قدرت ظرفيت و سرعت 

فصل هفتم نوآوري و انعطاف پذيري خلاق 

فصل هشتم مغز شما: ماشين تداعي كنندة نهايي تفكر درخشان و توسع هيافته 

فصل نهم شما و شكسپير هر دو شاعريد! 

فصل دهم شوخي بود!

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگر انتشارات بخشایش

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
سپیده طبری

بسیار کتاب خوب و جالبی بود. حتما توصیه میکنم بخونید

1400-08-26

برچسب ها