×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
شغال و سه نمایشنامه ی دیگر

دانلود کتاب شغال و سه نمایشنامه ی دیگر

شغال و سه نمایشنامه ی دیگر
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : شغال و سه نمایشنامه ی دیگر

نویسنده : مهران مقدر

ناشر : کیان افراز

تعداد صفحات : 134 صفحه

شابک : 978-600-8854-17-3

تاریخ انتشار : 1396

رده بندی دیویی : 62/2فا8

دسته بندی : نمایشنامه

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 9300 تومان


معرفی کتاب

"شغال"
کتاب حاضر اثری از مهران مقدر می باشد که توسط انتشارات کیان افزار منتشر شده است.
نمایشنامه‌ی [شغال.] با دشوارترین شیوه‌ی بیان در تئائر یعنی تک‌گویی، نوشته شده است. آدمی‌‌درمانده در عشق و ناچاری‌های اجتماعی که هر حرکت او به  فرورفتن عمیق‌تری در باتلاق ندانم‌کاری‌های جبری‌اش می‌‌انجامد. نمایشنامه‌ی [این سه زن.] به سه نسل از زنان می‌‌پردازد که گرچه در خلال تغییرات اجتماعی به نافهمی‌‌و کم‌فهمی‌ ‌یکدیگر دچار شده‌اند اما علی‌رغم همه‌ی تغییرات آنچه ثابت مانده، تسلط مرد بر سرنوشت زن و تبعات اجتماعی و روانی آن است که گریبان زن را در نسل‌های متوالی رها نمی‌‌کند . نمایشنامه‌ی سوم [تو بودی...نه... تو نبودی!!!.] است. موضوع اصلی این نمایشنامه نقش شبکه‌های اجتماعی در تحکیم یا فروپاشی خانواده است. وسایل ارتباط‌جمعی مدت‌هاست به شبکه‌های اجتماعی تغییر نام داده و گفتن ندارد که برد شبکه‌های اجتماعی از کلان‌ترین گروه‌ها تا ریزترین بخش‌های اجتماع را درنوردیده است. تسهیل ارتباط در پاره‌ای موارد منجر به ایجاد بحران‌های موضعی و دائمی ‌‌در خانواده‌ها می‌‌شود. نمایش، تلنگر بر این امکان نابجاست که می‌‌تواند و باید مدیریت شود زیرا شبکه‌های اجتماعی از زندگی امروز قابل اخراج نیست. نمایشنامه‌ی [غبار.] به بحران عمیق‌تری پرداخته که همانا تولید سوءظن به‌دلیل گسترش ارتباطات اجتماعی زنان و بهره‌برداری مردان از آن است. شک شوهر به زن و تبعات اجتماعی آن، بیشتر اوقات دامن زن را بیش از مرد می‌‌گیرد به‌طوری‌که خانواده‌ی نسبی زن _پدر، مادر، برادر و خواهر_  نیز ناچارند در مقابل اجتماع جوابگو باشند و بدون اینکه در تولید بحران نقشی داشته باشند دچار تبعات آن می‌‌شوند . در مجموع، نمایشنامه‌های [مهران مقدر.] در مجموعه‌ی شغال، ما را به این باور می‌‌رساند که بحران خانواده یک بحران جدی است و همه‌ی جوامع، درگیر حل یا دست‌وپنجه نرم کردن با عواقب آنند و ما نیز گریزی از رویارویی و حل آن نداریم.

در بخشی از این کتاب می خوانیم :
"مهشید:
حالا... همون... نمی‌‌تونم زندگی کنم.... اصلاً ازش چندشم می‌شه.. بفهم منو... تو رو خدا منو بفهم... اون اصلاً منو نمی‌‌فهمه... همش... همش سرش به کار خودشه... اصلاً منو نمی‌‌بینه... اونقدر به فکر دوست و رفیقاشه که دیگه من براش هیچ اهمیتی ندارم [مادر همچنان خیره به او نگاه می‌‌کند.] اگر هم فکر می‌‌کنی که من برم به‌طرفش... اشتباه کردی... چندبار این کارو کردم. با هر کلکی بود سعی کردم اونو به‌سمت خودم بکشم. اما نشد. دیگه نمی‌‌تونم... چندشم می‌شه!!!"

فهرست مطالب

مقدمه
شغال
این سه زن
تو بودی... نه... تو بودی!!!
غبار
 

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها