×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
همه چیز از هم می پاشد

دانلود کتاب همه چیز از هم می پاشد

همه چیز از هم می پاشد
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : همه چیز از هم می پاشد

نویسنده : چینو آچه به

ناشر : نیکا

مترجم : علی هداوند

تعداد صفحات : 224 صفحه

شابک : 978-600-90920-2-4

تاریخ انتشار : 1390

رده بندی دیویی : 823/914

دسته بندی : رمان های خارجی, زبان انگلیسی, دین مسیحیت

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 4300 تومان


معرفی کتاب

" همه چیز ازهم می پاشد"
رمان حاضر با عنوان ( Things fall apart ) اثر چینو آچه به ( Chinua Achebe ) به ترجمه ی علی هداوند از انتشارات نشر نیکا منتشر شده است.
همه چیز از هم می پاشد رمانی است از نویسنده ی نیجریه ای، چینو آچه به، که در 1958 منتشر شد. عمده ترین کتاب در مدارس افریقاست و به شکلی فراگیر کشورهای انگلیسی زبان آن را می خوانند و دارای خصوصیات اصلی یک رمان به زبان انگلیسی است، و یکی از اولین رمان های افریقایی است که به زبان انگلیسی نوشته شده و از تحسین منتقدانه ی جهانی برخوردار است. عنوان رمان برگرفته از شعر « ویلیام باتلریتس » است به نام « آینده ی بعدی ». در 2009 مجله ی نیوزویک رمان همه چیز از هم می پاشد را در بین صد رمان برگزیده ی خود در رتبه ی چهاردهم قرار داد.
این رمان، زندگی اُکنکووُ، قهرمان کشتی در یوموفیا، یکی از نُه روستای تخیلی نیجریه را به تصویر می کشد که قوم ایگبو در آن سکونت دارد. همچنین سه همسر، فرزندان، و تأثیرات استعمار انگلستان و میسیون های مذهبی مسیحی بر سنت های قبیله ای ایگبو را در اواخر قرن نوزدهم در کانون توجه خود قرار می دهد.
بعد از رمان همه چیز از هم می پاشد، رمان های دیگر آسایشی نیست (1960) و پیکان خدا (1964) منتشر شدند. آچه به می گوید دو رمان بعدی او، مرد مردمی (1966) و تپه مورچه های ساوانا (1987)، گرچه ویژگی های اسلاف او را به تصویر نمی کشند و در زمره ی داستان های تخیلی افریقا قرار دارند، جانشینان معنوی رمان های پیشین او در وقایع نگاری تاریخ افریقا هم هستند.
 

در بخشی از کتاب می خوانیم :
" قدبلند اما بسیار لاغر بود و کمی قوز داشت. غیر از وقت هایی که می نوشید و فلوت می زد چهره ای ماتمزده و تکیده داشت. خوب فلوت می زد و شادترین لحظه های زندگی او دو یا سه ماه پس از برداشت محصول بود که نوازنده های روستا سازهایشان را که بالای اجاق اتاق هایشان آویزان می کردند پایین می آوردند. یونوکا همراه آن ها می نواخت و آرامش و سعادت چهره اش را روشن می کرد. گاهی روستای دیگری، از گروه یونوکا و رقصندگان اِگ ووگوو دعوت می کرد بروند و مدتی پیش آن ها بمانند و آهنگ یادشان بدهند. آن ها هم مدتی که سه یا چهار هفته طول می کشید به بازار می رفتند و آنجا می ماندند و به نوازندگی و برگزاری جشن و شادی مشغول می شدند. یونوکا غذای خوب و رفقای خوب را دوست می داشت؛ از این فصل سال که بارندگی قطع می شد و هر روز صبح خورشید با زیبایی خیره کننده اش طلوع می کرد خوشش می آمد. هوا هم خیلی گرم نبود، چون باد خشک و سرد هرمتن از شمال به جنوب می وزید. بعضی سال ها هرمتن خیلی شدید بود و غبار غلیظی فضا را می پوشاند. آن وقت سالخوردگان و کودکان دور آتش هایی که با هیزم و کنده های درخت می افروختند می نشستند و خودشان را گرم می کردند. یونوکا از همه ی این ها خوشش می آمد و اولین دسته ی کورکورهایی را که با فصل بی باران بازمی گشتند و بچه هایی را که با ترانه و آواز به استقبال آن ها می رفتند دوست می داشت. یاد بچگی خودش می افتاد که چطور بی هدف پرسه می زد و به پرواز کورکوری که با آسودگی در آسمان آبی چرخ می زد چشم می دوخت. به محض این که یکی از آن ها را می دید با تمام وجود آواز می خواند، بازگشت او را از سفر بسیار بسیار طولانی اش خوشامد می گفت و از او می پرسید آیا با خودش پارچه و لباس آورده است. "

 

فهرست مطالب

این کتاب فهرست ندارد.

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
saqar

نمیشه کتاب رو دانلود کنم حتمن باید تو نرم افزار باشه بخونم؟ لدفن جوابمو بدین

پشتیبان سایت

برای دانلود و مطالعه کتابها باید یکی از اپلیکیشنهای کتابچین ( اندروید، آی او اس و ویندوزی) را نصب نمائید سپس دقیقا با همان حساب کاربری که اقدام به خرید کتاب کرده اید وارد اپلیکیشن شوید و به قسمت "کتابخانه من" وارد شوید کتاب در آنجا قابل مشاهده، دانلود و مطالعه می باشد. برای مطالعه کتاب فقط باید یکبار به اینترنت وصل شوید و کتاب را دانلود نمائید و برای دفعات بعدی نیاز به اینترنت نمی باشد تمامی بسترها و فروشگاه ها که بصورت قانونی کتب دیجیتال را بفروش می رسانند برای حفظ آثار مولفان و ناشران و رعایت حقوق آنها مطالعه کتب را فقط در قالب اپلیکیشن ارائه می کنند و اجازه دسترسی به فایل کتب برای جلوگیری از توزیع غیرقانونی آن به کاربران داده نمی شود.

1401-03-20

محمدرضا

رمان خارجی خوبی بود. اگر به رمان های خارجی علاقه مندید این کتاب را بخوانید و لذت ببرید.

1400-10-20

برچسب ها