×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
اشک ها و لبخند ها

دانلود کتاب اشک ها و لبخند ها

اشک ها و لبخند ها
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : اشک ها و لبخند ها

نویسنده : جبران خلیل جبران

ناشر : اندیشه عالم

مترجم : وحید کیان

تعداد صفحات : 155 صفحه

شابک : 964-8892-47-4

تاریخ انتشار : 1384

رده بندی دیویی : 892/715

دسته بندی : رمان های خارجی, شعر خارجی

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 2000 تومان


معرفی کتاب

 " اشک ها و لبخند ها "
کتاب پیش رو با عنوان ( Tears and Laughter ) به نویسندگی جبران خلیل جبران از انتشارات اندیشه به چاپ رسیده و منتشر شده است.
کتاب حاضر مشتمل بر 30 بخش است که شامل مجموعه ای از اشعار و آثار جبران خلیل با مضامین  مختلفی همچون آفرینش، ، آرزو،عشق و مرگ و... است.
جبران خلیل جبران شاعری است که آنچه انسان در ژرفای دل نهان می دارد را فاش می گوید و شعرش مرز ندارد.او شاعری است که شعرش مرز ندارد و خود را از آنِ هر کس می داند که دل بر انسانیت بسوزاند، لطافت گفتارش یادگاری از بهار به دوران زمستان انسانیت است.
در بخشی از کتاب می خوانیم :
" روزی تیره و سخت از سیمای ترسناک و غوغای سهمناک شهر گریختم و گام های خسته ام را به سوی دشتی فراخ روان کردم. در پی جویباری، بس زیبا و آواز خوشِ پرندگان روان شدم تا بر مکانی آسوده رسیدم که شاخه های لرزان درختانش دستِ آفتاب را از زمین کوتاه می نمودند.
در آنجا ایستادم و روح تشنه ام که از زیبایی زندگی جز سرابی ندیده بود غرق در تماشا شد.
در اندیشه ای ژرف بودم و جانم در آسمان به پرواز بود که ناگاه حوری ای با شاخه تاکی بر تن و تاج گلی از کوکنار بر موهای طلایی اش بر من ظاهر شد. حوری چون هیجان وجودم را دید، بر من سلام کرد و گفت: « از من مَتَرس که من حوری جنگلم ».
من پرسیدم: « چگونه است که پری رویی چون تو دل بر زندگی در چنین مکانی دارد؟ التماس می کنم بگو کیستی و از کجا آمده ای؟ » او به آرامی و متانت بر سبزه ها نشست و پاسخ داد: « من نُمادِ طبیعتم! من آن جاودانه بکرَم که اجدادت پرستش نموده اند و در بزرگداشتِ من زیارتگاه ها و معابد بَعَلبَک و دیجابِیل را بنا کرده اند ». من به جسارت به حوری گفتم: « ولی آن معابد و زیارتگاه ها اینک خرابه ای بیش نیستند و استخوان نیاکان شریفِ من با خاک یگانه گشته است. هیچ یادگاری از الهه ایشان بر جا نیست جز چند صفحه رقَت انگیز و گُمنام در تاریخ ».
حوری پاسخ گفت: « الهه هایی هستند که در دورانِ ستایندگان خود زیسته و با مرگ ایشان جان می سپارند و الهه هایی نیز موجودند که در زندگانی جاودان اند. زندگانی من جاودانه در دنیای زیبایی است که هر دَم چشم در آسایش بر هم نهی، آن را خواهی دید و این دنیای زیبا همان طبیعت است. آن زیبایی که آغازی است بر شادمانی چوپانان در تپه ها و شادی روستاییان در مزارع و خوشی قبایل پُرشکوه در میان کوه و دشت، و همین زیبایی است که خردمند را بر تخت حقیقت می نشاند »."
 

فهرست مطالب

این کتاب فهرست ندارد.

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگر انتشارات اندیشه عالم

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها