×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
هری پاتر و فرزند نفرین شده

دانلود کتاب هری پاتر و فرزند نفرین شده

هری پاتر و فرزند نفرین شده
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست
نقد و بررسی

نام کتاب : هری پاتر و فرزند نفرین شده

نویسندگان : جی کی رولینگ, جان تیفانی, جک تورن

ناشر : طلوع ققنوس

مترجم : مهناز نظاری

تعداد صفحات : 297 صفحه

شابک : 978-622-99606-4-6

تاریخ انتشار : 1395

رده بندی دیویی : 823/914

دسته بندی : نمایشنامه

نوع کتاب : Epub

قیمت پشت جلد : 40000 تومان

قیمت نسخه الکترونیک : 18000 تومان


معرفی کتاب

"هری پاتر و فرزند نفرین شده"
کتاب حاضر با عنوان اصلی (Harry Potter and the Cursed Child) اثری از جی کی رولینگ (J.K.Rowling) و جان تیفانی (John Tiffany) و جک تورن (Jack Thorne) می باشد با ترجمه ای از مهرناز نظاری، توسط انتشارات طلوع ققنوس منتشر شده است.
این اثر هشتمین کتاب از سری داستان های هری پاتر است که به صورت نمایشنامه دو بخشی برای اجرا بر روی صحنه تئاتر نوشته شده است. وقایع این رمان 19 سال پس از داستان "هری پاتر و یادگاران مرگ" اتفاق می افتد و درباره هری پاتر و فرزند کوچکش می باشد که از پدر خود ناراضی است و علاقه ای ندارد که هری پدرش باشد. با توجه به گزارش سی ان ان، کتاب "هری پاتر و فرزند نفرین شده"، بالاترین میزان پیش فروش را در سال 2016 داشته است.
در بخشی از این کتاب می خوانیم :
" هرمیون با کوهی از کاغذ پیش رویش، در دفتر آشفته و بهم ریخته هری نشسته است. او به آهستگی آنها را دسته‌بندی می‌کند. هری، با عجله وارد می‌شود. او به خاطر زخمی سطحی روی گونه‌اش، خونریزی دارد.
هرمیون: چطور پیش رفت؟
هری: حقیقت داشت.
هرمیون: تئودور نات؟
هری: بازداشت شد.
هرمیون: و خود زمان برگردان؟
(هری زمان برگردان را نشان می‌دهد که با افسونگری می‌درخشد.)
واقعیه؟ کار می‌کنه؟ از اینا که فقط تا یه ساعت میرن عقب نیست، بیشتر میره به عقب؟
هری: ما هنوز هیچی نمی‌دونیم. می‌خواستم اون بیرون، اونجا امتحانش کنم، اما عقلم پیروز شد.
هرمیون: خوب،‌ حالا داریمش.
هری: تو مطمئنی که می‌خوای نگهش داری؟
هرمیون: فکر نمی‌کنم انتخابی داشته باشیم. بهش نگاه کن. این کاملاً با اون زمان برگردانی که من داشتم متفاوته.
هری (به خشکی): ظاهراً جادوگری از وقتی ما بچه بودیم، پیشرفت کرده.
هرمیون: داری خونریزی می‌کنی.
(هری صورتش را در آیینه چک می‌کند. ردایش را روی زخم می‌مالد.)
نگران باش، با زخم پیشونیت جور در میاد.
هری (با نیشخند): تو توی دفتر من چیکار می‌کنی هرمیون؟
هرمیون: دل‌نگران شنیدن خبری از تئودور نات بودم و فکر کردم چک کنم ببینم سر قولت بودی و تو کاغذ بازی‌هات به روز هستی یا نه."

فهرست مطالب

این کتاب فهرست ندارد.

تحلیلی بر کتاب هری پاتر و فرزند نفرین شده نوشته جی. کی. رولینگ

هری پاتر را می توان به جرات یکی از محبوب ترین شخصیت های خیالی دنیا دانست که طرفداران بیشماری در سراسر جهان دارند. این محبوبیت به قدری است که هر بار بخش تازه ای از این سری داستان ها منتشر می شد، صف خرید اجازه رسیدن کتاب به پشت ویترین را نمی داد.

هری پاتر در 8 سری و 9 مجلد وارد بازار نشر شد و توانست مخاطبان خودش را راضی نگه دارد. این اتفاق به قدری مهم و دارای ارزش بود که کمپانی فیلمسازی برادران وارنر دست به تولید فیلم هری پاتر زدند. طبق پیش بینی ها این فیلم توانست در سایه موفقیت کتاب حرکت کند و توجه های بسیاری را به خود جلب کند.

علت اصلی موفقیت جی کی رولینگ در سری کتاب های هری پاتر را می توان در شخصیت پردازی های فوق العاده و داستان سازی های معماگونه و هیجان آور آن دانست. در واقع جی کی رولینگ بر روی مسیری حرکت کرد که پیشتر کتاب های ارباب حلقه ها و مجموعه نارنیا آن را باز کرده بودند. در کلام بهتر هری پاتر در سال های منتهی به 2000 جاده خاکی دهه 50 میلادی را که توسط ارباب حلقه ها و نارنیا ایجاد شده بود را آسفالت کرد. این اتفاق باعث شد که فیلمسازان رغبت بیشتری به این نوع داستان ها و رمان ها نشان بدهند. محصول این را می توان ساخت فیلم های ارزشمند ارباب حلقه ها و نارنیا دانست.

به معنی بهتر کتاب های هری پاتر با توانایی جذب مخاطب بالا توانست دنیا را به قدرت ادبیات 50 سال قبل از خود برگرداند و استادان گذشته خود را به رخ جهانیان بکشد. این خدمت هری پاتر جی کی رولینگ به ادبیات کلاسیک و سبک رئالیسم جادویی را می توان ستایش کرد.

 

هری پاتر

 

سبک رئالیسم جادویی

همانطور که گفتیم کتاب هری پاتر از مجموعه 7 +1 بخشی ساخته شده است. که 7 بخش آن کتاب های رمان و بخش 8 که همین کتاب حاضر است، در سبک و سیاق نمایشنامه می باشد. برای این که بهتر بتوانیم این کتاب را مورد بررسی قرار دهیم ناچاریم چند نکته اساسی از کتاب های قبلی این مجموعه بیان کنیم.

اول این که در بالاتر به این نکته اشاره شد که کتاب های هری پاتر از سبک بزرگانی چون نارنیا پیروی می کنند. یعنی دارای رئالیسم جادویی هستند. سبک رئالیسم جادویی از نظر ظاهری و شکلی بسیار به سبک های فانتزی نزدیک است. از همین رو تا مدت ها مخاطبان توجه خاصی به این کتاب ها نداشتند و اصولا رمان های جدی و یا رئالیسم ساده را بیشتر می پسندیدند.

اما هری پاتر با استفاده از واقعی تر کردن فضای داستان کاری کرد که این سری کتاب ها کم کم مطرح شوند. در واقع مشکل اصلی که کتاب های نارنیا و ارباب حلقه ها داشتند این بود که فضای ترسیمی آن ها غیر قابل لمس و بسیار دور از واقعیت بود. اما هری پاتر با دستمایه قرار دادن 90 درصد فضای اشتراکی بین دنیای خود و دنیای حقیقی مخاطب را سردرگم نمی کند و او را کم کم به وادی فضاهای عجیب می کشاند. این کتاب رفته رفته مخاطبان را به زندگی در فضاهای دست نیافتنی عادت داد و همین امر باعث شد که نام نارنیا و ... بعد از 50 سال دوباره شنیده شود.

جالب است بدانید که از بزرگان رئالیسم، گابریل گارسیا مارکز است. این نویسنده آمریکای لاتین به شکل جالبی رئالیسم جادویی را از فضای فانتزی خود جا می کند و کاری می کند که این سبک نوشتاری رنگ و بوی جدی تری به خود بگیرد و مخاطبان خاص خودش را پیدا کند.

 بنابراین در حالت کلی می توان گفت که کتاب حاضر به قلم جی کی رولینگ زاده رئالیسم جادویی است که خود سابقه ای طولانی و بسیار غنی دارد. در اینجا مجال توضیح و تفسیر ویژگی های رئالیسم جادویی نیست. اما در حد و اندازه های همین نقد بهتر است این را بدانید که جادو و جادوگری به نحوهای مختلف جزئی از رئالیسم جادویی محسوب می شود. در مورد فضاهای این نوع نوشتار نیز پیشتر گفته ایم. به طور کلی می توان گفت که رئالیسم جادویی چه در زمینه شخصیت ها و چه در باب داستان و فضای آن دست نویسنده را بسیار باز می گذارد و اجازه می دهد نویسنده پا را از حد رئال ساده فراتر بگذارد، اما خط مرز بین گونه تخیلی و فانتزی با رئالیسم جادویی اینجاست که این سبک از قوانینی باید پیروی کند و نمی توان دنیایی کاملا بی قانون تصویر کرد. بجز این قوانین پایه ای که در رئالیسم جادویی مطرح می شود باید هم وزن و همسو با قوانین دنیای واقعی و رئال ساده باشد.

 

کتاب هری پاتر و فرزند نفرین شده

 

پایانی در قالب نمایشنامه

بسیاری از مخاطبان کتاب های هری پاتر کتاب هری پاتر و فرزند نفرین شده را در زمره کتاب های هری پاتر نمی دانند و آن را به نوعی پایانی ناخوشایند بر سری کتاب های هری پاتر می دانند. البته به نظر خود رولینگ نیز تقریبا همچنین نظری بر این کتاب دارد. انتخاب سبک نوشتاری بسیاری متفاوت نسبت به سایر کتاب ها و داشتن یک هدف تئاتری می تواند نمادهایی از این طرز تفکر باشد. از این رو این کتاب به هیچ وجه مورد اقبال مخاطبان قرار نگرفت. اما به هر حال به عنوان هشتیم حلقه این زنجیره محسوب می شود. با این حال این اولین بار نیز که منتقدان نسبت به کتاب های هری پاتر واکنش های منفی نشان می دهند. در سری 5 ام این کتاب ها نیز منتقدان بسیاری نسبت به سبک یکنواخت و غیر خلاقانه رولینگ انتقاد کردند و به نظر می آید که این دسته از منتقدان نسبت به این کتاب بیشتر از خوانندگان راضی باشند!

مسلما اگر کتاب های هری پاتر را نخوانده اید تقریبا هیچ چیز نسبت به کتاب هری پاتر و فرزند نفرین شده نخواهید فهمید و این ضعف عمده کتاب های دوره ای می باشد. بجز این اگر مخاطب داستان های هری پاتر بوده اید و دوست دارید پایانی بر گفته های این کتاب ها پیدا کنید می توانید این نمایشنامه را بخوانید. نمایشنامه ای که بیشتر به جای یک پایان، یک شوخی با مخاطبان بوده است. اما اگر بخواهیم از نظر فنی به این موضوع نگاه کنیم، با خواندن این کتاب می توان عمق تفاوت بین نمایشنامه نویسی دنیای غرب با دنیای شرق را متوجه شویم و حتی می توان بین نمایشنامه های کلاسیک و مدرن نیز تفاوت هایی در این کتاب پیدا کرد. حال بستگی دارد شما چگونه بخواهید کتاب هری پاتر و فرزند نفرین شده را بخوانید.

 

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگر انتشارات طلوع ققنوس

تریلر فیلمهای ساخته شده از این کتاب

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
فاطمه خجسته

عالی عالی عالی ، هری پاتر یه دنیای دیگست

1400-12-08

افسانه حیدری

میشد تفاوت قلم رولینگ و گروه نویسندگان رو تشخیص داد ولی در مجموع بافت نمایشی داستان چنین تفاوتی رو ایجاد خواهد کرد در مجموع جذاب بود

1400-11-30

رضا چاقو ساز

از بهترین کتابهای تخیلی

1400-09-29

محمد صلواتیان

هنوز نه ولی تریلرش اومده

1400-09-23

مژگان صارمی

اینو فیلمشو نساختن؟

1400-09-10

محدثه دارا

کتاب خوبی بود من خوشمزه اومد

1400-06-22

برچسب ها