×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
بی پرده با حجاب

دانلود کتاب بی پرده با حجاب

بی پرده با حجاب
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : بی پرده با حجاب

نویسندگان : نعیمه اسلاملو, آزاده اکبری

ناشر : تلاوت آرامش

تعداد صفحات : 112 صفحه

شابک : 978-600-623213-3

تاریخ انتشار : 1399

رده بندی دیویی : 636076/297

دسته بندی : اطلاعات عمومی, فقه و اصول ، احکام, کتابهای اخلاق, کتابهای اسلامی, کتابهای تشیع

نوع کتاب : PDF

قیمت نسخه الکترونیک : 20000 تومان


معرفی کتاب

"بی پرده با حجاب" / کاربردی ترین پاسخ ها به شبهات و چالش های عفاف و حجاب

کتاب حاضر اثری از نعمیه اسلاملو و آزاده اکبری می باشد که توسط انتشارات تلاوت آرامش منتشر شده است.
پس از تحقّق انقاب اسامی ایران، هجمه های جهانی علیه ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی و به طور ویژه، شبهه پراکنی علیه حجاب، بسیار افزایش یافته است. علت این امر، این است که با وقوع انقلاب اسلامی و داعیه تمدنی آن نسبت به کلّ عالم، جبهه مقابل نسبت به ارزش های انقلاب، احساس خطر کرده و حساسیتش بیشتر شده است. حجاب نیز به عنوان بارزترین نماد اسلام در جامعه دینی، برای مخالفان حکومت اسلامی اهمیت ویژه ای پیدا کرده است؛ زیرا مبنای فرهنگ عفاف و حجاب، خویشتن داری و گذشتن از لذت های صرفاً مادی است که این خود، مبنای ایدئولوژی اومانیسمِ (انسان خدایی) غربی را که لذت محوری است، به چالش می کشد و پایه های تمدن مادی غرب را متزلزل می کند.
 اصولاً تشکیک در باورها، یکی از ریشه ای ترین روش های مقابله با هر نظام فکری و تمدنی و ارزش های حاکم بر آن است، زیرا با وجود اینکه رفتارهای افراد برگرفته از عادت ها، انگیزه ها و باورهای آنان است، عملاً رفتارهایی که تحت تأثیر عواطف و احساسات هستند، ممکن است با ایجاد جَو و شرایطی جدید که به شکلی دیگر، عواطف را تحت تأثیر قرار می دهند، تغییر کنند و عموماً افراد، به ویژه در نوجوانی به شدت تمایل دارند که راهی جدید را که خود کشف کرده اند و آن را درست می دانند، در پیش بگیرند؛ درنتیجه عادت های رفتاری انسان نیز تغییر می کنند.
 این کتاب با جمع آوری، بررسی و پاسخ به سؤال ها و چالش های موجود درمورد حجاب، درصدد تصحیح شناخت و اصلاح باورها درحوزه حجاب و عفاف است و در نحوه مواجهه با این چالش های ذهنی، با پیروی از چند اصل پایه ای و مهم، درک مسئله را برای خواننده راحت تر و قابل فهم تر می کند.
 نخست آنکه با استفاده از نظریات روان شناسی یادگیری و رشد، سعی شده است بدون اینکه اعتقاد به چیزی، به ذهن خواننده تحمیل شود، با طرح سؤال های مبنایی، خواننده را به فکرکردن و تحلیل وادار کند؛ به همین دلیل در قسمت پاسخ ها تا حدّ امکان، از جمله های سؤالی استفاده شده است. از طرف دیگر، علاوه بر تبیین مفاهیم و معانیِ عبارات مبهم، تلاش شده است مسئله از زاویه نگاه سؤال کننده مورد بررسی قرار گیرد. و نکته نهایی اینکه در پاسخ گویی به شبهات، از حاشیه پردازی های بی ربط، کم ربط و اضافه گویی پرهیز شده است و به جای پرداختن به مصادیق و مثال ها، با متمرکز شدن بر مبانی مسئله، مباحث در کوتاه ترین، جامع ترین و دقیق ترین عبارات پاسخ داده شده اند؛ ضمن اینکه تا حدّ امکان سعی شده است تا به سؤالات، هم از زاویه درون دینی و هم از زاویه برون دینی و به طور مجزّا پاسخ داده شود.
"بی پرده با حجاب"، اولین کتاب تخصصی در احصا و پاسخ گویی جامع به سؤالات و شبهات عفاف و حجاب است.
در بخشی از این کتاب می خوانیم:
" اینکه برقراری رابطه با جنس مخالف یک نیاز است، حرف درستی است، اما ایجاد شرایطی که هرکسی در هر شرایطی با هرفردی که می خواهد، رابطه برقرار کند، راهکار مناسبی است؟ آیا در هرزمانی و به هرشکلی، مجاز به پاسخ گفتن به نیازهایمان هستیم؟ به خصوص برای نوجوانان و جوانان که در عنفوان شکل گیری این نیاز هستند. برقراری رابطه دوستی با جنس مخالف، تدبیر یا روش درست پاسخ به این نیاز است؟ اگر دختر و پسری در این محیطِ بی قید و قانون به هم علاقه مند و دلبسته شدند، ولی به دلیل وجود نداشتن تضمین عملی در این رابطه، یکی از آنها عاشق دیگری شد، تکلیف طرف مقابل که به این رابطه و عشق دلبسته شده است، چه می شود؟ آیا لذت برقراری رابطه ای که هیچ تضمینی به پایداربودن آن وجود ندارد، به شکست و آسیب روحی ای که فرد بعداز آن دچارش می شود، می ارزد؟(باتوجه به اینکه هم در ایران و هم در جوامع دیگر، اکثر این رابطه ها به ازدواج یا یک رابطه دائمی منجر نمی شود.) اگر وجود این نیاز، این مجوّز را می دهد که افراد رابطه آزادی داشته باشند، چرا برای مرد یا زنی که همسر دارند، ولی نیاز به رابطه با فرد دیگری را در درون خودش احساس می کند، این مجوّز وجود نداشته باشد؟"

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول
شبهات ناظر به قانونی بودن حجاب در ایران - اصطلاح غلط حجاب اجباری
فصل دوم
شبهات ناظر به مقایسه ایران زمان پهلوی و ایران بعد ازانقلاب اسلامی
فصل سوم
شبهات ناظر به تصوارت غلط از دنیای غرب، غرب زدگی یا مدرنیته است
فصل چهارم
شبهات ناظر به روابط آزاد با جنس مخالف
فصل پنجم
شبهات بسیار مرسوم ناشی از ضعف های اعتقادی و عدم آگاهی
فصل ششم
شبهات ناشی از خلاهای عاطفی و مشکلات خانوادگی
فصل هفتم
شبهات درون دینی و درون گفتمانی
فصل هشتم
شبهات ناظر به امر به معروف و نهی از منکر در حوزه حجاب

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگری از نویسنده نعیمه اسلاملو

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
ساسان رامح

کتاب بسیار خوبی در زمینه حجابه . به نوعی از حجاب در مورد یکسری از حملات و اشکالات نابجا دفاع میکنه و حجاب رو مانعی برای پیشرفت بانوان نمیدونه .

1400-06-08

برچسب ها