کتاب جدید میشل اوباما، رکوردار فروش آمریکا در سال ۲۰۱۸

خانواده اوباما با گذشت ۲ سال از اتمام دوره ریاست جمهوری، همچنان از شخصیت های محبوب آمریکایی بحساب می آیند.

باراک و میشل اوباما هر دو دستی بر نویسندگی دارند. بتازگی کتاب جدید میشل اوباما با نام (Becoming) منتشر شده که توانسته رکورد جدیدی را در بازار کتاب آمریکا ثبت کند. (کتاب جدید میشل اوباما در بین خبرگزاری های مختلف فارسی با نام «شایسته» معرفی شده است)

به گزارش سی‌ان‌ان، شرکت «بارنز اند نوبل» به عنوان بزرگترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای در آمریکا اعلام کرد کتاب (Becoming) جدیدترین نوشته «میشل اوباما» همسر رئیس‌جمهور سابق آمریکا در اولین هفته انتشار، رکورد فروش هفتگی کتاب‌ها در سال ۲۰۱۸ را از آن خود کرده است.

این کتاب خاطرات، تنها در روز نخست عرضه بیش از ۷۵۰ هزار نسخه فروش داشت و فقط کتاب «ترس» نوشته «باب وودوارد» با فروش ۹۰۰ هزار نسخه‌ای در روز نخست انتشار فروش بیشتری از آن داشته؛ با این وجود در فروش هفتگی، کتاب «میشل اوباما» رکورددار سال ۲۰۱۸ است.

کتاب «شایسته» همچنین رکورددار فروش هفتگی کتاب ویژه بزرگسالان از سال ۲۰۱۵ تاکنون است که کتاب «برو و دیده‌بانی بگمار» نوشته «هارپر لی» پیش‌تر از آن این رکورد را در اختیار داشت.

تحلیلگران عوامل گوناگونی را در این موفقیت دخیل می دانند، مانند محبوبیت شخصی و خانوادگی اوباما، حضور «میشل اوباما» در برنامه‌های گفت‌وگومحور تلویزیون آمریکا و همچنین شرکت در تور سراسری معرفی کتابش در سراسر آمریکا. همه این عوامل دست به دست هم داده اند این کتاب در صدر فروش هفتگی سال ۲۰۱۸ آمریکا قرار گیرد.

جالب است بدانیدکه «باراک اوباما» نیز مشغول نگارش کتاب خاطرات خود است.

در مورد حق نشر کتاب نیز باید گفت انتشارات «رندم هاوس» در سال ۲۰۱۷ با صرف چندین میلیون دلار و پس از جدالی سخت با دیگر رقیب‌ها ، حق نشر کتاب خاطرات اوباما و همسرش را در اختیار گرفت.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه : http://ketabch.in/m/559

درباره نویسنده: حسین حجازی

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *