×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
آزمون بل

دانلود کتاب آزمون بل

آزمون بل
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : آزمون بل

نویسنده : موریس دی بل

ناشر : آزمون یار پویا

مترجمان : حسن هادی نژاد, مریم طباطباییان

تعداد صفحات : 152 صفحه

شابک : 978-600-7849-81-1

تاریخ انتشار : 1398

رده بندی دیویی : 150/287

دسته بندی : اطلاعات عمومی

نوع کتاب : PDF

قیمت نسخه الکترونیک : 35000 تومان


معرفی کتاب

"آزمون بل" / برای ارزیابی روابط موضوعی و واقعیت آزمایی
کتاب حاضر اثری از موریس دی بل (Morris D Bell) می باشد که با ترجمه ای از حسن هادی نژاد و دکتر مریم طباطباییان، توسط انتشارات آزمون یار پویا منتشر شده است.
روابط موضوعی و واقعیت آزمایی کارکردهای ایگو هستند که در کانون زندگی روان شناختی سالم قرار دارند؛ آنها در آسیب شناسی روانی مورد توافق قرار گرفته و علیرغم نیرومندی نظری که دارند، کاربرد پژوهشی و بالینی شان به واطه نبود روش استاندارد ارزشیابی محدود شده است. اکنون پرسشنامه روابط موضوعی و واقعیت آزمایی بل BORRTI این امکان را برای سنجش فردی و گروهی این کارکردهای معتبر ایگو فراهم کرده است. این سنجش ها برخی ویژگی های مهم شخصیتی را آشکار کرده، پیشنهادهایی را در جهت تناسب رویکرد های درمانی خاص ارائه می دهد، و تهدیدهای اتحاد درمانی را پیش بینی می کند.
در بخشی از این کتاب می خوانیم :
" ملاک دوم برای تعیین محتوا این بود که آیا مجموعه عبارت ها می توانند منعکس کننده ی گستره کامل مقیاس ها شامل بالاترین و پایین ترین سطح عملکرد باشند. مزیت عمده این ملاک، توسعه نظری کارکردهای روابط موضوعی و واقعیت آزمایی ایگو به عنوان ساختارهای چند بعدی محاسبه شده توسط بلاک ودیگران 1973 بود. آن ها محدوده های کارکرد ایگو را تعریف کردند، مولفه های توجیه پذیر به لحاظ نظری را در درون هر کدام مشخص نمودند و سطوح کارکرد ایگو را با مثال های مشخصی از پدیدار شناسی که باور داشتند مشخصه این سطوح است، را تثبیت نمودند. با استفاده ازاین مبنای دقیق، عبارت ها می توانند بر اساس روابط شان با اجزای متمایز و سطوح کارکرد، مشخص شوند. بر خلاف سایر آزمون های روان شناختی پدیده های بالینی که ممکن است اساس انتخاب عبارت بر مبنای ارتباط با یک نمونه ی اولیه اط شرایط آسیب شناسی معین (به عنوان مثال، اسکیطوفرنی یا سازمان یافتگی شخصیت مرزی) باشد، استفاده از همه ی گستره ساز، اجازه تمایز بین نمونه های آسیب شناسی روانی و بهنجار را می دهد. بنابراین، ممکن است افراد بدون هیچ آسیب شناسی روانی بارز در برخی از ابعاد روابط موضوعی و واقعیت آزمایی، هنوز واریانس نشان دهند. اساس قضاوت برای انتخاب عبارت به میزان شباهتش به حد نهایی مقیاس بستگی ندارد، بلکه بیشتر به قانونی و برحق بودن پدیده ی همخوان با سطح و بعد خاصی از سازه بستگی دارد. پس، از همان ابتدا این هدفی بود برای انتخاب عبارت ها که پدیدارشناسی هر سطحح از کارکرد ایگو را منعکس میکرد و وجود این مقیاس ها در رفتار انسان بهنجار را به همان شکل بیماری روانی نسبی می دانست."

فهرست مطالب

پیشگفتار

بخش اول: اجرا، نمره گذاری و راهنمای تفسیر

بخش دوم: راهنمای فنی

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگر انتشارات آزمون یار پویا

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها