×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
بازاریابی اجتماعی

دانلود کتاب بازاریابی اجتماعی

بازاریابی اجتماعی
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست
نقد و بررسی

نام کتاب : بازاریابی اجتماعی

نویسندگان : محسن زمانی, شهرزاد هوشمندی نیا

ناشر : شکیب

تعداد صفحات : 424 صفحه

شابک : 978-964-2695-85-0

تاریخ انتشار : 1392


معرفی کتاب

"بازاریابی اجتماعی"
کتاب حاضر اثری از محسن زمانی و شهرزاد هوشمندی نیا می باشد که توسط انتشارات شکیب منتشر شده است.
بازاریابی اجتماعی با استفاده از مفروضات و مفاهیم بازاریابی تجاری برای دعوت به تغییر در باورها، نگرش‌ها و رفتارهای انسانی می‌پردازد. تفاوت اولیه‌ی بازاریابی اجتماعی با سایر حوزه‌های بازاریابی در اهداف و مقاصد آن آشکار است. هدف اصلی بازاریابی اجتماعی تأثیرگذاری بر رفتارهای اجتماعی و انسانی است. با این که بیش از چهار دهه از تبیین رسمی بازاریابی اجتماعی به‌عنوان یک حوزه‌ی علمی کامل و مستقل توسط فیلیپ کاتلر و جرالد آلتمن ‌می‌گذرد اما در کشور ما توجهات چندانی به این حوزه‌ی علمی جدید نشده است. کتاب پیشِ روی، تلاشی است برای آن که از یک سو توجه دانشجویان، پژوهشگران، استادان، مدیران، برنامه‌ریزان، علاقه‌مندان، فعالان و مسئولان در حوزه‌های فرهنگی، رفتاری و اجتماعی را به سوی بازاریابی اجتماعی به‌عنوان روشی موثر جلب کند و منجر به آشنایی مقدماتی ایشان با این حوزه شود و از سویی دیگر سعی در جلب نظر پژوهشگران و بازاریابان حرفه‌ای به فعالیت موثر در این حوزه دارد.  اگرچه بازاریابی اجتماعی در مقایسه با بازاریابی تجاری بسیار نوپا است و در آغاز مداخلاتش بیش‌تر مربوط به مسایل بهداشتی و سلامتی بوده است، موفقیت آن در مداخلاتش و نقش و اهمیت آن در توسعه‌ی اجتماعی منجر به گسترش این حوزه و توجه فراوان به آن در طیف وسیعی از موضوعات اجتماعی در نقاط گوناگون جهان شده است. در حقیقت کمپین‌های بازاریابی اجتماعی روشی است که در کشور‌های گوناگون اعم از توسعه‌یافته و در حال توسعه اجرا شده است. با این همه کمپین‌های موجود در این کتاب همگی مربوط به کشور‌های توسعه‌یافته هستند زیرا اجرای آن‌ها دقیق‌تر و خلاقانه‌تر بوده است و دامنه موضوعات آن‌ها وسیع‌تر می‌باشد و در مجموع نمونه‌های مناسب تری برای اهداف این کتاب فراهم آورده‌اند. در این کتاب چهارده کمپین بازاریابی اجتماعی بررسی شده است که بخشی از دامنه وسیع موضوعات مرتبط با بازاریابی اجتماعی را نشان می‌دهد.
در بخشی از این کتاب می خوانیم :
" تحقیقات نشان داد بسیاری از جوانان نسبت به اهمیت ثبت‌نام برای اهدای عضو اطلاع چندانی ندارند. هدف اولیه‌ی کمپین تشویق جوانان به فکر کردن و گفت‌وگو درباره‌ی اهدای عضو است تا بتوانند نسبت به ثبت‌نام برای اهدای عضو آگاهانه تصمیم بگیرند و در نتیجه هدف اصلی کمپین که افزایش تعداد ثبت‌نام‌کنندگان در طرح اهدای عضو پس از مرگ است به این صورت تحقق پیدا کند. نتیجه‌ی این کمپین طی 13 هفته، رسیدن به این اهداف اولیه بود:
بازدید وب‌سایت کمپین توسط 115هزار بازدیدکننده‌ی متفاوت
دانلود فرم ثبت‌نام برای اهدای عضو توسط 5750 کاربر
هدف اصلی که از مسیر رسیدن به این اهداف به‌دست می‌آید ثبت‌نام افراد بیش‌تر برای اهدای عضو پس از مرگ است. "

فهرست مطالب

مقدمه‌ی مؤلفان

مقدمه‌ی ناشر

فصل اول مبانی بازاریابی

فصل دوم مبانی بازاریابی اجتماعی

فصل سوم مفاهیم بازاریابی اجتماعی

فصل چهارم اجرای بازاریابی اجتماعی

فصل پنجم بررسی کمپین‌ های بازاریابی اجتماعی  بر اساس آمیزه‌ ی بازاریابی چهارـ پی

فصل ششم تحقیقات بازاریابی

فصل هفتم موردپژوهی تحقیقات

فصل هشتم پیش آزمایی

فصل نهم مورد پژوهی پیش آزمایی

فصل دهم ارزیابی

فصل یازدهم مورد پژوهی ارزیابی

فصل دوازدهم بازیابی اینترنتی و بازاریابی اجتماعی

فصل سیزدهم مورد پژوهی کمپین ‌های بازاریابی اجتماعی

منابع

پیش به سوی دنیای  بازاریابی اجتماعی:

کتاب بازاریابی اجتماعی نوشته شهرزاد هوشمندی نیا و محسن زمانی که با استفاده از روش های  بازاریابی تجاری، اهداف و مقاصد اجتماعی و انسانی را تحقق می بخشد و به بررسی حوزه و قلمروی جدیدی از علم می پردازد.

فصل های اول، دوم و سوم با هدف آشنایی مقدماتی خوانندگان با بازاریابی اجتماعی نوشته شده است وبه بحث های نظری، تعاریف و اشاره ای به برخی مقالات منتشر شده در این حوزه پرداخته است. فصل های دیگر کتاب به شیوه ای نوشته شده است که به خواننده توانایی درک و تحلیل نمونه کمپین های بازاریابی اجتماعی را بدهد و ایشان را با دامنه وسیع موضوعات مرتبط با بازاریابی اجتماعی آشنا سازد و از طرف دیگر سعی دارد خواننده متخصص را  با اصول طراحی و اجرای کمپین های بازاریابی اجتماعی را آشنا سازد.

از گذشته های دور انسان ها با مسایل و مشکلات اجتماعی و فردی زیادی رو به رو  بوده اند که  تغییر رفتار می توانست بسیاری از این مشکلات حل کند. اگرچه این تغییر در ابتدای کار آسان می نماید، اما بسیار مشکل است زیرا بسیاری از رفتار ها نه تنها تبدیل به عادت شده اند بلکه ریشه در  ذهنیت و بینش فرد داشتند و از سویی دیگر تغییر رفتار می تواند بسیاری از هزینه های فردی و اجتماعی برای مخاطبان  به همراه داشته باشد.

بازاریابی اجتماعی، روشی سیستماتیک برای مداخله در مشکلات اجتماعی و فردی است که افراد را به تغییر رفتار دعوت می کند و در طول مسیر، او را یاری می کند. به عبارتی دیگر بازاریابی اجتماعی باعث می شود که تغییر رفتار را برای مخاطبان قابل قبول می کند  و به مخاطبان خود، برای انجام تغییر رفتار کمک می کند.

 از نکات کلیدی در اجرای موفق بازاریابی اجتماعی ، همراهی بازاریابی اجتماعی با مخاطبان در تمام مراحل تغییر رفتاراست.

بازاریابی اجتماعی  برای تغییر در باورها، نگرش ها و رفتارهای انسانی از مفاهیم بازاریابی تجاری استفاده می کند.تفاوت اولیه ی بازاریابی اجتماعی با سایر حوزه های بازاریابی در اهداف و مقاصد آن می باشد. هدف  بازاریابی اجتماعی تاثیر بر رفتارهای اجتماعی و انسانی  می باشد.

 

بازاریابی اجتماعی

 

این کتاب، تلاش می کند که توجه دانشجویان، پژوهشگران، استادان، مدیران، برنامه ریزان، علاقه مندان، فعالان و مسئولان حوزه های فرهنگی، رفتاری و اجتماعی را به سمت بازاریابی اجتماعی به عنوان روشی موثر بکشاند و منجر به آشنایی مقدماتی ایشان با این حوزه شود وهم چنین  سعی دارد  نظر پژوهشگران و بازاریابان حرفه ای به فعالیت مؤثر در این حوزه جلب کند..

اگرچه بازاریابی اجتماعی در مقایسه با بازاریابی تجاری بسیار نوپا است و دخالتش بیش تر مربوط به مسایل بهداشتی و سلامتی بوده است، موفقیت آن در این امر و نقش و اهمیت آن در توسعه ی اجتماعی منجر به گسترش این حوزه و توجه زیاد به آن  از موضوعات اجتماعی در نقاط گوناگون جهان شده است.

در این کتاب چهارده کمپین بازاریابی اجتماعی که مربوط به کشور های توسعه یافته می باشد بررسی شده است که قسمتی از دامنه ی وسیع موضوعات مرتبط با بازاریابی اجتماعی را نشان می دهد.

بر اساس مفهوم بازاریابی اجتماعی، مدیران بازاریابی سازمان ها ناچار خواهند بود در تعیین راهبردها و خط مشی های بازاریابی خود مسئولیت اجتماعی سازمان ها را بپذیرند و عوامل مهمی نظیر خواسته های مصرف کنندگان و منافع جامعه در کوتاه مدت و بلندمدت را در نظر بگیرند.

به قلم: نفیسه علیزاده

 

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگر انتشارات شکیب

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها