×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
تره درمانی

دانلود کتاب تره درمانی

تره درمانی
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : تره درمانی

نویسنده : زهره حاجی قاسمی

ناشر : بینش آزادگان

تعداد صفحات : 208 صفحه

شابک : 978-600-6011-04-2

تاریخ انتشار : 1389

رده بندی دیویی : 641/35

دسته بندی : عطاری و طب سنتی, تغذیه و رژیم غذایی

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 16000 تومان


معرفی کتاب

"تره درمانی" / منحصر به فردترین کتاب در زمینه خواص سبزیجات

کتاب حاضر اثری از زهره حاجی قاسمی می باشد که توسط انتشارات بینش آزادگان منتشر شده است.

تره طبق نظر حکمای طب سنتی خیلی گرم و به طور متوسط خشک و تخم تره گرم و خشک است. تره دارای خواص ادرار آور، خلط آور اشتها آور، مقوی قوه جنسی، قاعده آور، نرم کننده‌ای قوی، گرم کننده و باز کننده انسدادها و گرفتگی‌ها، لطیف کننده است. تره در موارد زکام، سرفه دفع سنگ کلیه، لارنژیت برونشیت التهابات دستگاه تنفس و قولنج کلیه به صورت جوشانده و همچنین در موارد گرفتگی صدا، گریپ ورم گلو و نای و کلا در تمام حالات التهابی حاد مزمن دستگاه تنفس و سیاه سرفه سوپ و شربت آن به مصرف می‌رسد. تره دارای مقدار زیادی ویتامین، املاح معدنی، آهن و مواد گوگردی می‌باشد. تره به علت داشتن منیزیم از بیماری سرطان جلوگیری می‌نماید و به علت داشتن خواص پنی سیلین خوردن خام آن برای دستگاه ریوی مفید است و خوردن آن بعد از غذا مانع از ترش کردن می‌شود که خوردن 15 گرم برگ خام آن باعث جلوگیری از خونریزی بواسیر می‌شود.

 

در بخشی از این کتاب می خوانیم: 

"سیستم رتیکوآندوتلیال و لوکوسیت‌های خون (گلبول‌های سفید) اعظم مقاومت طبیعی بدن را در مقابل عفونت و مسمومیت‌ها تامین می‌کنند، بعضی از پروتئین‌های بدن می‌توانند مانع حساسیت یا آلرژی شوند و در بدن به طور طبیعی وجود دارند، این مقاومت طبیعی را که در مقابل سموم و عفونت‌ها وجود دارند ایمنی طبیعی گویند. بعد از تولد به علت وجود پروتئین‌ها بعضی از میکروب‌ها نمی‌توانند به بدن حمله کنند. ماده‌ای را به نام پروپردین از پلاسما جدا کرده‌اند که تقریبا دو برابر وزن ملکولی گاماگلوبولین می‌باشد، از بین بردن این ماده به وسیله‌ی اشعه حساسیت بدن را در مقابل بعضی از بیماری‌ها زیادمی‌کند، یعنی مقاومت بدن کم می‌شود گرچه پروپردین تنها عاملی است که به عنوان عامل ایجاد کننده‌ی ایمنی طبیعی شناخته شدهاست، با این وجود امکان دارد که علاوه بر گاماگلوبولین‌های طبیعی پلاسما، موارد مشابهی نیز وجود داشته باشند که بتوانند این ایمنی را تامین کننده پدیده‌ای ایمنی طبیعی کم کم در مقابل تهاجم میکروب‌ها در بدن به وجود می‌آید و بعدا بدن در مقابل همان میکروب مقاومت از خود نشان می‌دهد عامل مهمی‌که باعث پیدا شدن مقاومت بدن می‌شود. آنتی ژن و ماده‌ی مخصوصی که بر ضد آن مهاجم در بدن تشکیل می‌شود را آنتی کور گویند و واکنشی که بدن در مقابل آنتی ژن و آنتی کور به وجود می‌آورد را واکنش ایمنی گویند."

فهرست مطالب

این کتاب فهرست ندارد.

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگری از نویسنده زهره حاجی قاسمی

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها