×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
جرایم ناشی از رسیدگی قضایی

دانلود کتاب جرایم ناشی از رسیدگی قضایی

جرایم ناشی از رسیدگی قضایی
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : جرایم ناشی از رسیدگی قضایی

نویسنده : بیژن نجفی

ناشر : قانون یار

تعداد صفحات : 208 صفحه

شابک : 978-600-8077-53-4

تاریخ انتشار : 1395

رده بندی دیویی : 55/349

دسته بندی : حقوق جزا و جرم شناسی

نوع کتاب : Epub

قیمت پشت جلد : 22000 تومان

قیمت نسخه الکترونیک : 8000 تومان


معرفی کتاب

" جرایم ناشی از رسیدگی قضایی"
کتاب حاضر اثری از  بیژن نجفی (دانشجوی دکترای حقوق جزا و جرم شناسی)  می باشد که توسط انتشارات قانون یار منتشر شده است.
جرم عبارت است از هر فعل یا ترک فعلی که در قانون برای آن مجازات تعیین شده باشد و تخلف نیز هر فعل یا ترک فعلی است که توسط کارکنان دولت در ارتباط با وظیفه اداری آن‌ها واقع شود و در قانون برای آن تنبیه اداری تعیین شده باشد. عمل مجرمانه صرفاً قابل انتساب به فعل یا ترک فعل اشخاص عادی نیست بلکه مأمورین دولت نیز می‌توانند با فعل یا ترک فعل خود که از انجام وظیفه آن‌ها نشأت می‌گیرد و یا اعمالی که در راستای انجام وظیفه و یا به مناسبت آن انجام می‌گیرد،مباشر، معاون، و یا شریک عمل مجرمانه قلمداد شوند اما، آنچه که در اینجا واجد اهمیت است ارتکاب جرم از سوی قضات و دست اندرکاران قضایی و اشخاص وابسته به ایشان از جمله کارمندان اداری دادگستری، ضابطین، کارشناسان و وکلا است که اولاً دشواری اثبات جرایم ارتکابی از سوی آن‌ها و ثانیاً کیفیت اقدامات شاکی و مراجع صالح به رسیدگی و حفظ دلایل و آثار جرم مثبت اهمیت موضوع است. مجموعه دادگستری و به صورت اخص محاکم قضایی متصدی قضاوت و اجرای عدالت در فرایند قضا هستند و قضات در این فرایند در درجه اول اهمیت قرار دارند علاوه بر قضات رسیدگی قضایی به لحاظ قضایی به لحاظ ماهیت پیچیده خود مستلزم انجام اقداماتی به فراخور وظایف محوله از سوی اشخاص دیگری است که در این کتاب اختصاراً  آن‌ها دست‌اندرکاران قضایی و اشخاص وابسته به ایشان نامیده شده اند، درنتیجه با توجه به مطالب فوق و وظیفه و مسئولیت خطیر این نهاد و لزوم سلامت دستگاه مجری عدالت این کتاب  به بررسی جرایم ناشی از رسیدگی قضایی که از سوی قضات، کارمندان، وکلا و کارشناسان قابل تحقق است، اختصاص یافته است.
 در بخشی از این کتاب میخوانیم:
" ماده 215 قانون آئین دادرسی کیفری دادگاه های عمومی و انقلاب اشعار می دارد: پیش از امضای دادنامه ، تسلیم رونوشت آن ممنوع است . متخلف از این امر به سه ماه تا یک سال انفصال از خدمات دولتی محکوم خواهد شد. ماه 301 قانون آئین دادرسی مدنی دادگاه های عمومی و انقلاب : مدیر یا اعضای دفتر قبل از آنکه رأی یا دادنامه به امضای دادرس یا دادرس ها برسد ، نباید رونوشت را به کسی تسلیم نماید در صورت تخلف مرتکب به حکم هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری به مجازات بند ب ماده 9 قانون رسیدگی به تخلفات اداری مصوب 1372 و بالاتر محکوم خواهد شد. در خصوص این که تسلیم رونوشت دادنامه پیش از امضای قاضی جرم است یا تخلف نظرات مختلفی وجود دارد اما آنچه که مسلم است این است که قانون آئین دادرسی کیفری به نحوی مسأله را بیان نموده است که گویی منظور جرم انگاری موضوع بوده است کما اینکه مجازات انفصال موقت از خدمات دولتی بابت جرم است و نه تخلف چرا که اگر منظور تخلف بود مجازات انفصال از خدمت دستگاه مربوطه را پیش بینی می‌نمود."
 

فهرست مطالب

این کتاب فهرست ندارد.


%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگر انتشارات قانون یار

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها