×

جستجو

×

دسته بندی ها

دانلود رایگان کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
داعش - خاورمیانه در آتش جهاد گرایان

دانلود کتاب داعش - خاورمیانه در آتش جهاد گرایان

داعش - خاورمیانه در آتش جهاد گرایان
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : داعش - خاورمیانه در آتش جهاد گرایان

نویسنده : کریم پور حمزاوی

ناشر : نوگام

تعداد صفحات : 293 صفحه

شابک : 978-1-909641-37-2

تاریخ انتشار : 1395

دسته بندی : کتابهای دینی و مذهبی, علوم سیاسی, تاریخ جهان

نوع کتاب : PDF

قیمت نسخه الکترونیک : رایگان


معرفی کتاب

"داعش؛ خاورمیانه در آتش جهادگرایان"

کتاب حاضر اثری از کریم پور حمزه ای می باشد که توسط انتشارات نوگام منتشر شده است.

تنها سه سال از شکل‌گیری گروه «دولت اسلامی عراق و شام» معروف به داعش می‌گذرد و در همین مدت کوتاه این گروه به معضل شماره یک جهان تبدیل شده است. ولی شکل‌گیری، قدرت‌نمایی و کشورگشایی داعش مدیون زمینه‌های متعدد سیاسی، تاریخی و مذهبی است. نویسنده در این کتاب با رجوع به منابع پرشماری به زبان‌های انگلیسی، فارسی و عربی تلاش کرده تصویری جامع از دلایل ظهور و قدرت گرفتن این گروه ترسیم کنید. گروهی که اگرچه نخستین گروه شبه‌نظامی اسلام‌گرای افراطی در منطقه خاورمیانه نیست، ولی از بسیاری جنبه‌ها پدیده‌ای منحصر به فرد است.

 

در بخشی از این کتاب می خوانیم :

"آن طور که گزارش شده است کمپ بوکا خیلی بیش از آنچه ظرفیت داشته باشد زندانی داشته و جو زندان های عراق و نوع زندانیانی که با یکدیگر اختلاط می کردند محیط مناسبی برای رادیکالیزه کردن افراد و یارگیری افراط گرایان از این محیط بود. قتل عام معروف به اسپایکر می تواند مثالی بر این ادعا باشد که درنتیجه آن، افراد داعش نزدیک به ۱۷۰۰ نفر از سربازان شیعه پایگاه اسپایکر تکریت را به اسارت گرفته و سپس طی دو روز قتل عام کردند. اکثر این سربازان دوره آموزشی خود را سپری می کردند. آن چنان که مشعان الجبوری نماینده پارلمان عراقی در اسناد خود آشکار ساخت، بسیاری از عاملان قتل عام اسپایکر بعثی های سابقی بودند که یا در زندان به مسلک سلفی گرویده یا به تازگی از زندان آزاد شده بودند. علاوه بر این، تجربه جهادگرایان در رادیکالیزه کردن هم سلولیان خود در زندان های مختلف از جمله زندان های کشورهای اروپایی و سپس استفاده از آن ها در عملیاتهای مختلف مربوط به پیش از ورود آن ها به عراق بود. تا آن جا که عده ای گروه هایی مانند داعش را محصول «ناخلف » زندان های عراق از جمله زندان بوکا و ابوغریب می دانند. چرا که مراکز اصلی نزدیکی ایدئولوژیکی بین بعثیان سابق و سلفی های جهادگرا و در نتیجه همپیمانی و هم گون شدن این دو،

زندان های عراق بود که بیشتر توسط آمریکایی ها اداره میشد. از این رو نظر برخی از کارشناسان نسبت به این که زندان بوکا برای ابوبکر بغدادی نقطه عطفی بوده است حدسی چندان دور از واقعیت نیست."

فهرست مطالب

پیش گفتار

این اسلام نیست

فرانکنشتاین

نام او عزیز بود

فصل پایانی

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مطالعه کتاب را به دیگران توصیه میکنید؟ چرا و به چه کسانی؟ کدام بخش از کتاب نظر شما را جلب کرد؟ مانند یک کارشناس نظر دهید.

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها