×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
داوری در تجارت الکترونیکی نوین

دانلود کتاب داوری در تجارت الکترونیکی نوین

داوری در تجارت الکترونیکی نوین
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : داوری در تجارت الکترونیکی نوین

نویسندگان : آریا عزیزی, فریبا صداقت فر

ناشر : قانون یار

تعداد صفحات : 218 صفحه

شابک : 978-622-6055-69-7

تاریخ انتشار : 1397

رده بندی دیویی : 522/341

دسته بندی : تجارت و بازرگانی, فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک, حقوق تجارت

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 18000 تومان


معرفی کتاب

" داوری در تجارت الکترونیکی نوین"
کتاب حاضر اثری از فریبا صداقت فر و آریا عزیزی و ویراستاری سمیه بگ زاده و نظارت فنی محسن فاضلی می باشد که توسط انتشارات قانون یار منتشر شده است.
موافقت نامه داوری ذاتاً یک قرارداد است و مانند همه قراردادها گاهی برای الزامی شدن و اجرا نیاز به دخالت دادگاه دارد. قراردادها یا کتبی یا شفاهی و یا ضمن ارتباط منعقد می شوند. علیرغم طبیعت قراردادی موافقت نامه داوری، قرارداد داوری مبتنی بر یک سری شروط است که به علت همین خصیصه، از دیگر قراردادها متمایز می شود. یکی از همین شروط ،شرط کتبی بودن موافقت نامه داوری است. تشخیص رسمیت داشتن قراردادهای داوری ،بر اساس کنوانسیون ها و معاهدات بین المللی از جمله بر اساس کنوانسیون ۱۹۵۸ نیویورک انجام می گیرد که سالها قبل، تدوین شده اند.از شروط شناسایی احکام داوری در کنوانسیون اخیر آن است که موافقت نامه داوری به صورت کتبی باشد. در این کنوانسیون تصور اینکه اسناد روزی به صورت الکترونیکی باشند نشده بود؛ از طرفی این کنوانسیون از جمله کنوانسیون هایی است که تعداد ۱۳۱ کشور به آن پیوسته اند یا آن را اجرا می کنند به همین دلیل برای تغییر آن با مشکل زیادی مواجه می شویم،به عبارت ساده تر نمی توان آن را به همین سادگی تغییر داد و می توان آن را دارای ضمانت اجرای عرفی نیست دانست .از طرف دیگر اسناد جدیدالتصویب مربوط به تجارت الکترونیک را در پیش روی داریم که نیازهای جدیدی را به همراه دارد و نمی توان منکر این نیازها شد و در واقع این را باید اثر عینیت بر حقوق در این باره دانست. فلذا باید از تلفیق آنها به یک جمع بندی مثبت دست یافت.  این کتاب برای بررسی شرط کتبی بودن در قراردادهای داوری الکترونیکی ابتدا مفاهیم اولیه را مورد تجزیه و تحلیل  قرار داده و سپس به این شرط و راه حلهای آن در حقوق معاصر پرداخته است.
در بخشی از این کتاب میخوانیم:
" یکی از بارزترین مشخصات داوری بازرگانی بین المللی نهادی شدن آن است. در مورد این مساله که داوری نهادی یا چه شرایطی تحقق پیدا می کند بین علمای حقوق اختلاف نظر وجود دارد. در اینجا مقصود از داوری نهادی همان است که دو این (رئیس دانشکده) پیرلالیو پذیرفته و گفته است این نوع داوری هنگامی صدق می کند که طرفین از پیش صلاحیت و به طور کم و بیش کامل مقررات یک سازمان را پذیرفته باشند. این تحول که موجب ظهور داوری نهادی در کنار داوری موردی گردیده اکنون خصوصاًٌ به موجب کنوانسیون نیویورک 1958 (ماده 1) و کنوانسیون اروپایی 1961 (مواد 1 و 55) به رسمیت شناخته شده است. نهادهای داوری فراوانند. کمیسیون اقتصادی سازمان ملل برای اروپا 127 سازمان را احصا کرده است."

 

فهرست مطالب

این کتاب فهرست ندارد.

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگر انتشارات قانون یار

کتاب های دیگری از نویسنده آریا عزیزی

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها