×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
رابطه بین مکان با جرم

دانلود کتاب رابطه بین مکان با جرم

رابطه بین مکان با جرم
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : رابطه بین مکان با جرم

نویسنده : علی رزمان

ناشر : قانون یار

تعداد صفحات : 112 صفحه

شابک : 978-600-8077-50-3

تاریخ انتشار : 1395

رده بندی دیویی : 25/363

دسته بندی : حقوق جزا و جرم شناسی

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 18000 تومان


معرفی کتاب

" رابطه بین مكان با جرم "
کتاب حاضر اثری از علی رزمان (مدرس دانشگاه) می باشد که توسط انتشارات قانون یار منتشر شده است.

اصولاً در حقوق کیفری صرف عمل مجرمانه برای مجازات کافی نیست یعنی اینطور نیست که ملاک مقنن، مثلاً در سرقت یا تخریب ، صرف بردن مال یا خراب کردن عمدی باشد، بلکه همیشه عوامل جانبی نیز در نظر یک مقنن برای جرم انگاری و تعیین مجازات موردتوجه قرارمی گیرد. برخی مکانها در دید مقنن مشمول تشدید قرار میگیرد، در چنین وضعیتی مکانهای مورد نظر مقنن به مکانهای مذهبی،  مکانهای امن،  مکانهای واجد شرایط بحرانی یا خاص،  مکانهای فرهنگی و تاریخی، مکانهای نظامی و مکانهای مالی و مکانهای متفرقه تقسیم بندی می شوند. برخی مکانها در تحقق رکن مادی جرم نقش مؤثری دارند و بدون آن مکان ، جرم مورد نظر محقق نخواهد شد مثلاً هرگاه کسی بدون اجازه به اماکن و استحکامات نظامی وارد شود و انگیزه او کسب اطلاع ، سرقت و یا عکس برداری از مکان مزبور باشد عمل شخص مذکور مطابق ماده 503 ق.م.ا جرم محسوب می شود در حالیکه همین فرد اگر بدون اجازه و عامداً وارد یک مکان فرهنگی یا ورزشی شود هرچند قصد سرقت یا عکس برداری داشته باشد عمل او جرم نبوده و وجه تمایز این دو عمل همان اثر گذاری مکان خاص نظامی است که سبب تحقق جرم شده است. همچنین برخی مکانها فقط باعث تشدید مجازات هستند و قانونگذار ، بخاطر حمایت هرچه بیشتر از آن مکانها ارتکاب جرم در آن مکان را مستحق تشدید مجازات دانسته، مثلاً ارتکاب زنا در مسجد که به لحاظ تقدس شرعی مسجد موجب تشدید مجازات قرار میگیرد،  همچنین مکان در محل رسیدگی به جرائم ارتکاب یافته و در اجرای حکم مؤثر است که در این کتاب جنبه های مختلف اثرگذاری مکان در حقوق کیفری عمومی ، اختصاصی و مباحث آئین دادرسی کیفری را تجزیه و تحلیل می شود.
در بخشی از این کتاب میخوانیم:
" اعمال بزهكارانه در مناطق حاشیه نشین برون شهری را باید بر اساس ملاك زمان بر دو گونه تقسیم بندی كرد، در برهه اول قبل از شكل گیری و یا در حین شكل گیری و ساخته شدن است. در این هنگام بیشتر جرائم نیازمند به خدعه و فریب رخ می دهد ، اما بعد از شكل گیری به گونه ای كه جرائم حالتی- رفتاری و بعد از آن جرائم خشونت آمیز بیشترین سهم را در سیاهه بزهكاری این مناطق به خود اختصاص می دهند . بعنوان مثال قبل یا در حین شكل گیری حاشیه نشینی جرائمی از قبیل  ساخت و سازهای غیره مجاز ،  فروش مال غیر ، تصرف عدوانی ، تغییر كاربری اراضی بیشترین جرائم را تشكیل می دهند و پس از شكل گیری حاشیه نشینی جرائمی از قبیل نزاعهای دسته جمعی و قتل عمد ، تهدید علیه بهداشت عمومی و محیط زیست، سرقت و اخفای اموال مسروقه ، خرید و فروش مواد مخدر و اعتیاد ، اخاذی و تهدید برای كسب مال دیگری بیشترین جرائم را تشكیل می دهند."

 

فهرست مطالب

این کتاب فهرست ندارد.

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگر انتشارات قانون یار

کتاب های دیگری از نویسنده علی رزمان

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها