×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز

دانلود رایگان کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
سنگی بر گوری

دانلود کتاب سنگی بر گوری

سنگی بر گوری
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : سنگی بر گوری

نویسنده : جلال آل احمد

ناشر : کتابچین

تعداد صفحات : 41 صفحه

تاریخ انتشار : 1342

دسته بندی : داستان های کوتاه

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : رایگان


معرفی کتاب

"سنگی بر گوری"
کتاب حاضر اثری از جلال آل احمد می باشد.

اثر حاضر شامل شش فصل است  و به نوعی خودزندگی نامه جلال آل احمد است. جلال این کتاب را در سال 1342 نوشت، اما به احترام همسر خود، آن را چاپ نکرد. ولی پس از مرگش، شمس آل احمد در سال 1360 آن را منتشر و چاپ کرد. موضوع اصلی کتاب عقیم بودن نویسنده و عدم فرزندآوری او و همسرش است. این که کتاب "سنگی بر گوری" در کدام شاخه ادبی قرار می گیرد، محل بحث است. گروهی آن را رمان و داستان بلند انگاشته اند و گروهی هم چون شخصیت اصلی داستان با نویسنده یکی است، کتاب را فاقد ویژگی های مرسوم آثار ادبی دانسته اند. از ویژگی های مهم کتاب سنگی بر گوری  می توان به تقابل میان مرد و زن و اعتراف گونه بودن آن اشاره کرد.
جلال آل احمد متولد 11 آذر 1302 در خانواده ای روحانی در تهران به دنیا آمد. او اصالتا اهل شهرستان طالقان در روستای اورازان بود. پدر او پس از پایان دبستان اجازه تحصیل در دبیرستان را به او نداد اما او به دور از چشم پدرش در کلاس های دارالفنون اسم نوشت. او روزها کار می کرد و شب ها درس می خواند. او تحصیلات خود را در رشته زبان و ادبیات فارسی از دانشسرای عالی تهران ادامه داد. جلال از نویسندگان روشنفکر و مترجمان ایرانی و همسر سیمین دانشور بود. جلال در شهریور 1348 در سن 46 سالگی درگذشت.
در بخشی از این کتاب می خوانیم :
" به پیشباز حادثه رفته ام .همیشه.هرگز حوصلهء این را نداشته ام که بنشینم و به چه کنم چه نکنم دست ها را بمالم تا واقعه در خانه را بزند.همچون داستان این تخم و ترکه…اگر از همان اول به پیشباز این حادثه هم رفته بودی ؟و مگر از کجا می دانستی ؟ و اصلا مگر نرفتی ؟ و اصلا حالا چرا راه افتاده ای؟چرا به تو خبر دادند؟از همهء خانواده چرا تو را خبر کردند؟ و اصلا خبرکردندکه چه؟مگر من درین مرگ چه دستی داشته ام؟شهیدنمایی موقوف.مگر دیگران در آن مرگ دوازده هزارتایی چه دستی داشته اند؟ واقعیت این است که مردی یک عمر دنبال سرتیپی در هر کورهء مرزی درست همچون کاروانسرایی بسر برده و هر سال یا دو سال عمر خود را و سلامت خانوادهء خود را در ستاد گمنام پادگانی دفن کرده و به ازای آن نشانی را همچون سنگ قبری بر روی دوش خود کوبیده…و زن خودش قابله بوده و دست کم سالی یک بار کورتاژ کرده و کرده تا نه خونی در تنش مانده نه عقلی به کله اش.وچرا؟چون زاورای بیابانها بوده.چون یک بیمارستان شهر متکی به او بوده.چون خیال می کرده همان دو تا بچه کافی است..."

فهرست مطالب

این کتاب فهرست ندارد.

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگر انتشارات کتابچین

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
اشکان طاووسی

عالی

1402-11-09

سیدعلیرضا

از نوشته های خوب آل احمد است که به عزیزان در صورت تمایل پیشنهاد میکنم

1400-10-14

leli

چند وقتی بود از کتابخانه سراغ این کتاب بودم میگفتن ندارن وقتی کتاب رو جز لیست دیدم خوشحال شدم و ی شب بی وقفه نشستم کامل خوندمش،، کتابیه ک وقتی میخونیش حس میکنی جزیی از اعضای نزدیک جلال آل احمد هستی که راجبه خصوصی ترین بخش های زندگیش گفته برات،، شروع کتاب مشکلش رو مطرح میکنه اواسط کتاب راه حل ها و تلاش هاش و آخر کتاب هم ب نتیجه گیری و چاره میرسه، ،دوس داشتم کتاب رو پیشنهاد میکنم بخونید

1400-09-28

لیلا

عالی من که خیلی دوست داشتم و خوشم اومد...

1399-03-15

فرناز

عالی بود

1399-03-15

برچسب ها