×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
بررسی مضامین غالب در سینمای جنگ ایران

دانلود کتاب بررسی مضامین غالب در سینمای جنگ ایران

بررسی مضامین غالب در سینمای جنگ ایران
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : بررسی مضامین غالب در سینمای جنگ ایران

نویسنده : محمود اشرفی

ناشر : کافل

تعداد صفحات : 224 صفحه

شابک : 978-600-8711-21-6

تاریخ انتشار : 1396

رده بندی دیویی : 791/43658

دسته بندی : جنگ تحمیلی و دفاع مقدس, کتابهای سینمایی

نوع کتاب : PDF

قیمت نسخه الکترونیک : 21000 تومان


معرفی کتاب

"بررسی مضامین غالب در سینمای جنگ ایران" / مطالعه ی موردی آثار تولید شده در دهه ی 60
کتاب حاضر اثری از محمود اشرفی می باشد که توسط انتشارات کافل منتشر شده است.
در این تحقیق که سعی شده به بررسی تولیدات سینمایی جنگ در دهه ی (60) پرداخته شود، به موضوعاتی همچون ابتدا «بیان مسئله ی پژوهش » اهداف، پرسش ها، فرضیه ها و متغیرها و پیشینه ی تحقیق پرداخته می شود، که براساس منابع موجود سعی شده به مقالات، پایان نامه ها و کتب مختلف رجوع شود. همچنین در فرآیند تحقیق به دو روش هدف (توسعه ای) و روش (تحلیلی) که به صورت مشاهده، متن خوانی و اسنادی، بررسی مجلات و هم اندیشی ها و سایتهای معتبر اینترنتی، اسناد تاریخی جنگ و مشاوره و هدایت اساتید محترم این پژوهش. در فصل دوم، که به شکل گیری انقلاب و سینمای پیش از جنگ می پردازد، شرایط ایران را از پیروی انقلاب اسلامی تا آغاز جنگ تحمیلی بررسی می کند، سپس شرایط اجتماعی ایران دهه 60 و وقوع جنگ تحمیلی به ریشه ها و زمینه ها از روی کارآمدن صدام حسین، و کناره گیری حسن الکبر از ریاست جمهوری عراق و فعالیت های رژیم بعثی و تبلیغات سوء علیه ایران در نفوذ به شهرهای مرزی مبنی بر ضرورت خروج نیروهای ایران از سه جزیره ی ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک و تشدید درگیری های مرزی، تا اینکه در 31 شهریور ماه 1359 ، مصادف با 22 سپتامبر 1980 حملات خود را علیه ایران علناً آغاز کرد. همچنین به تأثیرات جنگ بر جامعه ی ایران که در وهله ی اول بر هم زدن نظام اقتصادی است و پیامدهای آن پرداخته شده، سپس به عملکرد سینمای ایران پس از انقلاب با توجه به تحولات آن به سینمای جنگ در ایران به بخش سوم می رسیم که ابتدا به ژانر جنگی وسینمایی جنگی اولیه و جنگ جهانی اول و دوم پرداخته شده سپس مروری بر سینما در دهه ی 60 و فیلم های جنگی این دهه موردتوجه قرار می گیرد. همچنین ویژگی های سینمای جنگ در ایران که هر ژانری در هر کشوری ممکن است دارای ویژگی های خاص آن کشور باشد و به بعد حماسی و نگرش مذهبی با درون مایه های ایثار، مقاومت، دیگر دوستی، وطن پرستی و… نگاهی ویژه دارد. نیز عاشورا و نقش آن در سینمای دفاع مقدس و بررسی نقش و حضور زنان در سینمای جنگ ایران و معرفی کلیه تولیدات جنگی این دهه می باشد.
در بخشی از این کتاب می خوانیم :
"روایت قهرمان و ضدقهرمان، نمایش دوروی یک سکه در یک اثر جنگی است که حفظ تعادل بین آن ها به واقع گرایی در بازنمایی قهرمان کمک می کند. (صائبی، 1392) شخصیت مقابل قهرمان، معمولاً آدم بد فیلم است که رودرروی قهرمان فیلم می ایستد و بخش اعظم هیجان های فیلم ناشی از اوست، که قهرمان را وادار به واکنش می کند و معمولاً این تقابل به شکست خود او می انجامد.
بر همین اساس است که ضعیف نشان دادن دشمن و ضدقهرمان ها به شکل گیری قهرمان در این سوی مرز کمکی نکرده و اتفاقاً هر قدر ضدقهرمان ها در فیلم های جنگی با قدرت به نمایش گذاشته شوند، تصویر مقتدرانه تری از قهرمان ها و نیروهای خودی به نمایش گذاشته خواهد شد و تصویر این قهرمان ها برجسته تر می شود."

فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

فصل اول: کلیات تحقیق

فصل دوم: شکل گیری انقلاب و سینمای پیش از جنگ

فصل سوم: سینمای جنگ در ایران

فصل چهارم: موضوع در سینمای ایران

فصل پنجم: تقسیم بندی موضوعی سینمای جنگ دهه ی 60 ایران

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها