×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
میان رشتگی در معماری و مهندسی

دانلود کتاب میان رشتگی در معماری و مهندسی

میان رشتگی در معماری و مهندسی
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : میان رشتگی در معماری و مهندسی

نویسنده : استفن ایمیت

ناشر : میان رشته ای

مترجم : منصور متین

تعداد صفحات : 312 صفحه

شابک : 978-600-311-019-9

تاریخ انتشار : 1393

رده بندی دیویی : 658/404

دسته بندی : معماری, مهندسی عمران

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 50000 تومان


معرفی کتاب

"میان رشتگی در معماری و مهندسی" / مدیریت پروژه های سازندگی
کتاب حاضر با عنوان اصلی (Managing interdisciplinary projects) اثری از استفن ایمیت (Stephen Emmitt) می باشد که با ترجمه ای از منصور متین، توسط انتشارات میان رشته ای منتشر شده است.
کتاب میان رشتگی در معماری و مهندسی در رابطه با مدیریت گروهی پروژه‌های معماری و مهندسیبه رشته تحریر درآمده است. مطالب آن فعالیت‌های شهرسازی، راه‌سازی، تولید مسکن، معماری، طراحی مناظر و غیره را در برمی‌گیرد. در چنین فعالیت‌های کاربردی و میدانی، طیف وسیعی از متخصصان و دست‌اندرکاران سازندگی - اعم از معماران، مهندسان، طراحان و برنامه‌ریزان، کارگران - بعلاوه نیروهای اجتماعی، اقتصادی، مقامات اجرایی و حقوقی، شوراها و دیگران مشارکت دارند. پس، به واسطه تلفیق دانش‌ها و مهارت‌های متنوع از متخصصان و دست‌اندرکاران مختلف، این قلمرو از فعالیت‌های علمی و اجتماعی «میان‌رشته‌ای» تلقی می‌شود. یا به عبارت بهتر، باید با نگرش میان‌رشته‌ای وارد آن شد. نویسنده مسائلی مانند تعامل درون‌گروهی، کار تیمی ،  مدل‌های ارتباط در کار تیمی و چند‌رشته‌ای، لزوم تقریب دیدگاه‌ها، وجود تسهیلگران کار میان‌رشته‌ای، مسئله شأن و جایگاه‌ها و تأثیر آن در موفقیت کار، مسئله ارتباط و اعتماد، یادگیری کلی از سیستم پروژه و افراد آن، و سایر ابعاد کار در این حوزه را به خوبی به هم ربط داده است تا نگاهی سیستمی و کل‌گرایانه در ذهن خوانند شکل گیرد. مشخصه اصلی کتاب حاضر،استفاده واضح از مفاهیم کلیدیِ تفکر سیستمی از قبیل پیچیدگی، تعامل، هم‌افزایی، اطلاعات، بازخورد، یادگیری، رشد و گسترش، ارزیابی و غیره است که خواننده را به تفکر در باره «کلیت» پروژه‌های معماری و مهندسی دعوت می‌کند. با این نگرش، دنیای معماری و ساختمان بعلاوه افراد دخیل در آن به منزله یک سیستم اجتماعی فراگیر با دامنه‌ها و مرزهای سیال است. بنابراین، نه تنها به واسطه حضور دست‌اندرکارانی از حرفه‌های مختلف ماهیت «میان‌حوزه‌ای» و میان‌رشته‌ای دارد، بلکه مشارکت در آن یا مدیریت آن توسط تیم‌ها و گروه‌های حرفه‌ای نیز مستلزم هشیاری و آگاهی از الزامات فعالیت‌های میان‌رشته‌ای است.
در بخشی از این کتاب می خوانیم :
" یک پروژه راهی برای ایجاد تغییر است. در حوزه ساخت و ساز تغییرات معمولاً از سنخ تغییر مادی - مثلاً یک ساختمان جدید، پُل یا جاده- یا نوعی از دگرگونی، نوسازی و تعمیر یک ساختار موجود است. پروژه‌ها ممکن است موجب تغییرات غیرمادی هم بشوند؛ مثلاً تغییر در شیوه همیشگی که کار را انجام می‌داده‌ایم. هدف کلی‌شان هر چه باشد، پروژه‌ها رویدادهای موقتی هستند که به مدت چندین ماه یا سال‌ طول می‌کشند. نقطه شروع‌شان اغلب به طور مبهم تعریف شده است و، در مقایسه با این، پایانِ روشن و مشخصی دارند. بارزترین ویژگی‌شان این است که هر کدام در نوع خود منحصر به فردند. زیرا، شکل‌گیری‌شان متأثر از بافتی است که در آن قرار گرفته‌اند، و به دست افراد و سازمان‌هایی که با مهارت‌های متنوع در آن مشارکت دارند. "

فهرست مطالب

توضیحات مترجم

مقدمه

فصل اول: لایه های ارتباطی

فصل دوم: ارتباطات

فصل سوم: اعتماد

فصل چهارم: بحث و گفتگو

فصل پنجم: تصمیمات

فصل ششم: بافت پروژه

فصل هفتم: تشکیل سازمان

فصل هشتم: رشد و گسترش

فصل نهم: آموختن از پروژه ها

فصل دهم: اجرا و پیاده سازی

منابع

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگر انتشارات میان رشته ای

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها