×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
می خواهی سالم شوی؟ قابلمه را فراموش کن!

دانلود کتاب می خواهی سالم شوی؟ قابلمه را فراموش کن!

می خواهی سالم شوی؟ قابلمه را فراموش کن!
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : می خواهی سالم شوی؟ قابلمه را فراموش کن!

نویسنده : سید ماشاءالله فرخنده (کشفی)

ناشر : نسل نو اندیش

تعداد صفحات : 216 صفحه

شابک : 978-964-236-874-7

تاریخ انتشار : 1398

رده بندی دیویی : 613/28

دسته بندی : تغذیه و رژیم غذایی

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 35900 تومان


معرفی کتاب

"'می خواهی سالم شوی؟" / قابلمه را فراموش کن!
کتاب حاضر اثری از سید ماشالله فرخنده (کشفی) می باشد که توسط انتشارات نسل نو اندیش منتشر شده است.
تا وقتی به این واقعیت آگاه نشویم که انسان مجموعه‌ای شامل جسم و روح و روان است و تا زمانی سالم می‌ماند که به این سه مقوله توجه کرده و برای هماهنگی و همکاری این اجزا تلاش معقولانه کند، وضعیت خوبی نخواهیم داشت. تا وقتی که خودمان را فقط به بیماری‌های جسمی مشغول کنیم، نه شبه‌علم پزشکی قادر است مشکلات عدیده‌ ما را درمان کند و نه روش‌های سنتی و چینی و آسیایی و اروپایی. روییدن قارچ‌وار بیمارستان‌های روانی سر هر چهارراهی، گواه این واقعیت است که تعداد بیماری‌های روانی یا نفسانی ما کمتر از بیماری‌های جسمی نیست و نمی‌توان با سیب و گلابی، این مشکلات اعم از جسمی و روانی را برطرف کرد. مولف در این کتاب به بیماری‌های روانی بیشتر توجه کرده است و سعی نموده تا خواننده‌ را تا حد زیادی با نارسایی‌های روانی که به نحوی روی جسم نیز تأثیر می‌گذارند، آشنا کند.
سال‌هاست که کتاب «می‌خواهی سالم شوی؟ قابلمه را فراموش کن!» در ایران به چاپ می‌رسد و با وجودی که مردم ما علاقه چندانی به خواندن کتاب ندارند، پرفروش‌ترین کتاب کشور شده است. در حالی که کتاب‌های دیگر مولف سال‌ها در انتشاراتی‌ها منتظر شرایط مناسبی برای چاپ می‌مانند. عدم چاپ به‌موقع کتاب‌هایی که آن‌ها را طبق نظم و قواعد خاص نوشته شده اند، باعث شده است که کمتر به موضوع کتاب و چاپ آن‌ها توجه کنم.
چاپ کتاب حاضر در این سال‌ها، باعث تحولی عظیم در تغذیه و اثر آن بر تندرستی شده است، آن هم در دوره‌ای که انسان بیش از هر زمان دیگری بیمار می‌شود و ثابت شده است که انسان بیمار نمی‌تواند با دارو و روش‌های پزشکی دوباره سالم شود.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:
"با شروع فصل گرما و تابستان تمام مواد منبسط می‌شوند و فاصله‌ میان‌سلولی نسبت به فصل سرما که مولکول‌های مواد به هم فشرده و منقبض می‌شوند، بیشتر می‌گردد. در این زمان بدن با درایت و خرد زندگی که جایگاه هشیاری است، سعی می‌کند با استفاده از انرژی حیات‌بخش خورشید که غذای اصلی تمام موجودات است، خود را تقویت کرده و ضایعات به وجود آمده، ضعف مواد غذایی و تجمع مواد سمی در اثر خوردن غذاهای پخته و مرده در طول فصل زمستان را برطرف کند. ما در سرما بی‌تحرک یا کم‌تحرک هستیم. همچنین با نشستن در خانه‌هایی که اکسیژن آن‌ها با وسایل گرمازا می‌سوزد، مقدار زیادی گاز کربنیک وارد بدن خود کرده و از ترس سرما پنجره‌ها را باز نمی‌کنیم. در فصل تابستان بدن که از انرژی خورشید توانی می‌گیرد و فاصله‌ بین‌سلولی آن زیاد می‌شود، سعی می‌کند با درایت مواد زائد را از عمق به سطح بیاورد و آن‌ها را دفع کند. در این حالت ما تجمع مواد سمی را زیر پوست خود به صورت لکه‌های قرمزرنگ می‌بینیم. آشکار شدن این لکه‌ها نشان می‌دهد که مواد سمی عمیق، به سطح آمده‌اند. از آنجایی که خیلی وقت است با خرد زندگی خداحافظی کرده‌ایم و با خود بیگانه شده‌ایم، نمی‌توانیم این جریان پاکسازی را بفهمیم و در اثر عدم درک صحیح از عملکرد و قوانین طبیعی حاکم بر آن، نزد دکتر می‌رویم و آن‌ها با دادن دارو و سایر اعمال جلوی این پاکسازی بدن را می‌گیرند و به قول خود به مردم می‌گویند که سرطان پوست گرفته‌اید. "

فهرست مطالب

سخنی با خوانندگان

مقدمه ای بر جلد دوم

تغذیه بیماران دیابتی

تغذیه بیماران کلیوی

پروستات

پوکی استخوان

کبد چرب و چربی خون

مراحل هفتگانه یک بیماری

ام. اس

تغذیه بیماران ام. اس

میگرن

تغذیه بیماران میگرنی

سرطان پوست

چگونه باید روزه درمانی گرفت؟

روزه شکستن

دندان درد

بوی دهان

نقش روان در سلامتی

 

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها