×

جستجو

×

دسته بندی ها

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
نانو تکنولوژی کاربردی

دانلود کتاب نانو تکنولوژی کاربردی

نانو تکنولوژی کاربردی
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : نانو تکنولوژی کاربردی

نویسنده : یوسف ناصرزاده

ناشر : نظری

تعداد صفحات : 232 صفحه

شابک : 978-600-289-076-4

تاریخ انتشار : 1392

رده بندی دیوی : 620/5

دسته بندی : مهندسی شیمی

نوع کتاب : PDF

قیمت پشت جلد : 16000 تومان

قیمت نسخه الکترونیک : 5000 تومان


معرفی کتاب

"نانو تکنولوژی کاربردی"
کتاب حاضر اثری از یوسف ناصرزاده می باشد که توسط انتشارات نظری منتشر شده است.
در نيم قرن گذشته شاهد حضور حدود پنج فناوري عمده بوديم، كه باعث پيشرفت هاي عظيم اقتصادي در كشورهاي سرمايه گذار و ايجاد فاصله ي شديد بين كشورهاي جهان شد. متأسفانه در كشور ما به دليل فقدان جرأت علمي و عدم تصميم گيري به موقع، به اين فرصت ها پس از گذشت ساليان طلائي آن بها داده مي شد؛ كه البته سودي هم براي ما به ارمغان نمي آورد، همچون فناوري الكترونيك و كامپيوتر در دو سه دهه گذشته كه امروزه علي رغم توانايي دانشگاهي و داشتن تجهيزات آن، حضور قابل توجه تجاري در بازارهاي چند صدميلياردي آن نداريم. فناوري نانو جديدترين اين فرصتهاست، كه كشور ما بايد براي حضور يا عدم حضور درآن خيلي سريع تصميم خود را اتخاذ كند. علم و فناوري نانو توانا يي بدست گرفتن كنترل ماده در ابعاد نانومتري و بهره برداري از خواص و پديده هاي اين بعد در مواد، ابزارها و سيستم هاي نوين است. اين تعريف ساده خود دربرگيرنده معاني زيادي است. به عنوان مثال فناوري نانو با طبيعت فرارشته اي خود، در آينده در برگيرنده همه ي فناوري هاي امر وزين خواهد بود و به جاي رقابت با فناوري هاي موجود، مسير رشد آنها را در دست گرفته و آنها را به صورت يكپارچه خواهد كرد. تاكنون كتاب هاي متعددي در زمينه ي فناوري نانو به رشته ي تحرير درآمده است. ولي موضوعي كه كتاب حاضر را از ساير كتب متمايز مي كند؛ نگرش كاربردي نويسنده به فناوري نانو مي باشد و در اين كتاب سعي شده است كه به طور جامع به كاربردهاي مختلف و گسترد هي اين فناوري پرداخته شود.

در بخشی از این کتاب می خوانیم :
"اولين مرحله ي تشكيل فولرين ها تبخير گرافيت است. در اثر حرارت ايجاد شده در عمليات تبخير، گرافيت به ات مهاي مجزاي كربن تجزيه مي شود. در مرحله ي بعدي اتم هاي كربن براي كاهش انرژي كل سيستم در كنار هم تجمع يافته و به هم متصل مي شوند و كلاسترهاي كربني را تشكيل مي دهند. اين كلاسترها به شكل حلقه ها ي زنجيره اي كربن هستند. اين زنجيرهاي كربني حاوي پنج ضلعي ها و شش ضلعي هاي مختلفي در كنار هم هستند كه آرايش منظمي ندارند . طي مرحله ي آنيل اين پنج ضلعي ها و شش ضلعي ها در كنار هم به صورت يك در ميان قرار مي گيرند و بنابراين كره ي فولرين شكل مي گيرد. در واقع با كنار هم قرار گرفتن پنج ضلعي و شش ضلعي ها به صورت يك در ميان، در سطحِ زنجيرهاي كربني يك انحنا ايجاد شده و آنها را تبديل به كره ي فولرين مي نمايد."

فهرست مطالب

فصل 1: فناوری نانو چیست؟

فصل 2: تاریخچه نانوتكنولوژی

فصل 3: انواع روش های تولید

فصل 4: بررسی خصوصیات و ویژگی های نانو ذرات

فصل 5: بررسی كامل انواع نان ومواد

فصل 6: كاربردهای نانوتكنولوژی در صنایع مختلف

فصل 7: تحولات نانوتكنولوژی

فصل 8: نانوتكنولوژی و جهان امروز

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های مرتبط

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مطالعه کتاب را به دیگران توصیه میکنید؟ چرا و به چه کسانی؟ کدام بخش از کتاب نظر شما را جلب کرد؟ مانند یک کارشناس نظر دهید.

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها