×

جستجو

×

دسته بندی ها

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
ترسیم نقشه مطالعات میان رشته ای

دانلود کتاب ترسیم نقشه مطالعات میان رشته ای

ترسیم نقشه مطالعات میان رشته ای
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : ترسیم نقشه مطالعات میان رشته ای

نویسنده : جولی تامپسون کلاین

ناشر : میان رشته ای

مترجم : منصور متین

تعداد صفحات : 70 صفحه

شابک : 978-600-97723-9-1

تاریخ انتشار : 1397

رده بندی دیویی : 378/199

دسته بندی : علوم تربیتی

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 2000 تومان


معرفی کتاب

"ترسیم نقشه مطالعات میان رشته ای"
کتاب حاضر اثری از جولی تامپسون کلاین (Julie Thompson Klein) می باشد با ترجمه ای از منصور متین ، توسط انتشارات میان رشته ای منتشر شده است.
تغییرات مهم در تصورات ما از دانش و آموزش به وقوع پیوست. تمثیل دانش به عنوان یک چارچوب یا ساختار خطی جای خود را به تمثیلات دیگری از قبیل یک شبکه، یک مجموعه، یا یک سیستم پویا داده است.  همین‌طور تمثیل وحدت [علم] نیز، با تمام ارزش‌های جهان‌شمول و قطعیتش ، جای خود را به تمثیلاتی از قبیل کثرت و نسبیت دنیای پیچیده داد. تصورات موجود از برنامه درسی نیز، به نوبه خود، بر تجمیع ، اتصال ، پیوند ، و تجمع خوشه‌ای  تأکید تازه‌ای دارد. این تغییرات وقتی در کنار هم قرار گیرد، نویدبخش ظهور یک جریان مهم است. «نظام دانشگاهی در حال گذار»نظام دانشگاهی است که بیش از پیش میان‌رشته‌ای می‌شود. برجسته شدن بحث میان‌رشته‌ای بیش از یک دلیل دارد، و بیش از یک نوع مسئله را در بر می‌گیرد. در نتیجه، اختلاف نظرات در باره میان‌رشته‌ای‌ غالباً در باورهای اختلاف‌انگیزی متمرکز شده است که در باره معنا و هدف آن وجود دارد. علائق نوین در تحقیق و تدریس، شمار متنوعی از حوزه‌های جدید از زیست‌شناسی مولکولی و علوم مواد گرفته تا علوم شناختی و مطالعات سیاست‌گذاری  ایجاد کرده‌اند. بعلاوه، نیاز به روش تلفیقی حل ‌مسئله و کار گروهی به انگیزه‌ای کلیدی در حوزه حرفه‌ای، در صنعت، و در امور دولتی تبدیل شده است. این شکل از «میان‌رشته‌ای ابزاری»با تلاش‌هایی که به منظور ایجاد ظرفیت تلفیقی  در آموزش عمومی ‌انجام می‌شود تفاوت دارد. آن تلاش‌ها نیز با اقداماتی که برای صورت‌بندی مجدد علم در همان حوزه‌ها انجام می‌شود فرق دارد و شکلی از «میان‌رشته‌ای انتقادی» از جنس مطالعات زنان و مطالعات فرهنگی است.
در بخشی از این کتاب می خوانیم :
" حوزه‌های میان‌رشته‌ای، علیرغم تفاوت انگیزه‌هایشان، کلاً یک پرسش را به ذهن می‌آورند: در کجا با هم سازگار می‌شوند؟ لینکتون کالدوِل  تأکید داشت که تمثیل سازگاری  [به طور ضمنی] با پیش‌داوری، ظهور حوزه‌هایی از قبیل مطالعات زیست‌ - محیطی را خطری برای بُعد معرفت‌شناختی می‌داند. برخی حوزه‌های جدید برخاسته از یک ناسازگاری  مفروض میان نیاز، تجربیات، اطلاعات، و ساختار دانش و برنامه درسی است که در سازمان‌د‌هی رشته‌ای علم تجسم می‌شود. معنای ضمنی فرض مذکور ژرف است. اگر ساختار نظام دانشگاهی باید تغییر کند تا با حوزه جدید متناسب شود، شاید خود ساختار نیز بخشی از مشکل باشد. کالدوِل تصریح دارد که مطالعات میان‌رشته‌ای صرفاً ضمائم و اضافاتی به برنامه درسی نیست. این مطالعات مُعرف «صورت‌بندی نهان و بنیادین دانش و آموزش رسمی» است."

فهرست مطالب

این کتاب فهرست ندارد.

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگر انتشارات میان رشته ای

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مطالعه کتاب را به دیگران توصیه میکنید؟ چرا و به چه کسانی؟ کدام بخش از کتاب نظر شما را جلب کرد؟ مانند یک کارشناس نظر دهید.

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها