×

جستجو

×

دسته بندی ها

دانلود رایگان کتاب صوتی از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
کباب غاز

دانلود کتاب صوتی کباب غاز

کباب غاز
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست
نقد و بررسی

نام کتاب صوتی : کباب غاز

نویسنده : محمدعلی جمال زاده

ناشر صوتی: خانه داستان چوک

ناشر: خانه داستان چوک

گویندگان : مهدی رضایی, علی شمسی, زیبا حاجیان

زمان کل : 00 ساعت و 15 دقیقه

دسته بندی : داستان های کوتاه, داستان و رمان صوتی

نوع کتاب : صوتی

قیمت نسخه الکترونیک : رایگان


معرفی کتاب

"کباب غاز"
کتاب حاضر اثری از سیدمحمدعلی جمال زاده می باشد که با گویندگی مهدی رضایی و زیبا حاجیان و علی شمسی ، توسط انتشارات کانون فرهنگی چوک منتشر شده است.
محمدجمال زاده جز اولین نویسندگان داستان کوتاه در ایران می باشد. داستان کباب غاز در واقع تصویری از زندگی ایرانیان در زمان مشروطه می باشد که به صورت انتقادی و طنزگونه سرشار از ضرب المثل و اصطلاحات عامیانه می باشد.

شما می توانید این رمان صوتی را به رایگان در اپلیکیشن کتابچین گوش فرا دهید.
 

فهرست مطالب
# عنوان زمان
1 کباب غاز 00:15:07

نقد و بررسی داستان کباب غاز

از ویژگی های مهم این داستان استفاده زیاد از ضرب المثل ها و اصطلاحات عامیانه است. این داستان به زبان عامیانه نوشته شده و روند آن بر اساس حادثه پیش می رود.

 

کباب غاز

 

اشاراتی به مضامین دینی

اشاره به مضامین دینی از داستان ها و کتاب هایی است که در محیط کشور ما نوشته شده است. این اشارات گاه حالت شرح مضامینی مانند آیات و روایات را دارد. گاه به منظور استدلالی برای قبولاندن سخن نویسنده استفاده می شود. گاه شاهدی برای سخن است. برخی از افراد نیز مانند جمال زاده از این مضامین دینی در قالب ضرب المثل در کلام خود استفاده می کنند برای مثال می توان به «شق القمر می کند» اشاره کرد.

راوی داستان

کسی که داستان در خانه او اتفاق می افتد راوی داستان است. راوی با زاویه دید واقع گرایی و درون گرایی داستان را به صورت مستند روایت می کند.

ساختار داستان

با توجه به پایان غافل گیر کننده ای که داستان دارد ساختار آن شبیه لطیفه ها است. در این داستان مصطفی تلاش می کند تا با انواع مختلف حیله ها از خورده شدن کباب غاز توسط مهمانان جلوگیری کند ولی سر آخر مهمانان آن را می خورند.

 

داستان کباب غاز

 

در گفتار و رفتار شخصیت های داستان تناقض های مختلفی رخ می دهد. تناقض هایی که نشان دهنده دو رویی یا رو در بایستی است. این تناقض ها تا حد امکان تلاش می کنند داستان را زنده نگه دارند.

خصوصیات نوشتارهای پس از مشروطه

در این دوره نویسندگان تلاش داشتند تا خود را هرچه بیشتر به مردم کوچه بازار نزدیک کنند و برای آنان و مشکلاتشان بنویسند. بسیاری از لغات عربی که در دوره های قبلی به منظور اظهار فضل در کتاب ها می آمد در این دوره حذف شد و به حداقل رسید. متن ها حالت ساده و بر اساس زبان مادری نوشته می شد و با این روش خطاهای دستوری به حداقل رسید. نشانه های این دوره به خوبی در آثار جمال زاده خود را بروز داده است.

داستان کوتاه

جمال زاده جزو اولین کسانی است که داستان کوتاه به شیوه اروپایی را در ایران رواج داد. از او به عنوان پدر ادبیات داستانی یا بنیان گذار داستان کوتاه در ایران یاد می شود. داستان کوتاه به عنوان حامی حقوق انسان های محروم بوده و تلاش می کند مشکلات آنها را به تصویر کشیده و مردم را برای حل این مشکلات به فکر وادارد.

سبک شناسی جمال زاده

در داستان کباب غاز و سایر کتاب های این نویسنده ما با حجم زیادی از ضرب المثل ها، اصطلاحات عامیانه، ساخت صرفی و نحوی و لهجه ها مواجه هستیم. کاربرد این موارد توانسته این داستان ها را تا حد زیادی به زبان طبیعی مردم نزدیک کند. به نظر می آید تلاش جمال زاده در این راه بیشتر بر حفظ این گنجینه های کلامی در قالب داستان بوده است.

او با استفاده از طنزی که بیشتر حالت گزنده دارد تلاش می کند تا به اصلاح اجتماعی دست بزند. او به این شیوه از سنت های غلط اجتماعی انتقاد می کند. از ویژگی های دیگر نوشتارهای او می توان به سادگی در شکل و اصالت فکری آن اشاره کرد. آثار او بدون شک از ادبیات داستانی جهانی مانند چخوف بی تاثیر نبوده است.

نویسنده: سعید گلمحمدی

 

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگر انتشارات خانه داستان چوک

کتاب های دیگر انتشارات خانه داستان چوک

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مطالعه کتاب را به دیگران توصیه میکنید؟ چرا و به چه کسانی؟ کدام بخش از کتاب نظر شما را جلب کرد؟ مانند یک کارشناس نظر دهید.

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
محمد کاظمی

فضاسازی فوق العاده و بهره گیری از لغات متنوع همراه با سیر داستانی هیجان انگیز از جمله نقاط قوت و طولانی بودن بیش از حد از جمله نقاط ضعف

1400-04-11

فرنوش قناد

گوینده کتاب یه مقدار گویندگیشون جالب نیست انگار که بی حاله و فقط میخواد به انتهای کتاب برسه زود.در ضمن ناقص هم هست

1400-03-31

حنانه آبی

عالیه

1400-02-28

داریوش آبین

سلام داستان صوتی کباب غاز که ناقص هست...

1400-01-22

بابک

خیلی باحاله. مخصوصا که کتابش رایگانم هست.

1399-01-21

برچسب ها