×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز

دانلود کتاب صوتی از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
سفرهای گالیور

دانلود کتاب صوتی سفرهای گالیور

سفرهای گالیور
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
خرید کتاب صوتی
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست
نقد و بررسی

نام کتاب صوتی : سفرهای گالیور

نویسنده : جاناتان سوییفت

ناشر صوتی: آوارسا

ناشر: آوارسا

مترجم : محمد طالشیان

گوینده : عادله نهاوندیان

زمان کل : 00 ساعت و 15 دقیقه

دسته بندی : داستان و رمان تخیلی, داستان نوجوان, کودک و نوجوان صوتی

نوع کتاب : صوتی

قیمت نسخه الکترونیک : 1400 تومان


معرفی کتاب

"سفرهای گالیور"
کتاب حاضر با عنوان اصلی (Gulliver’s Travels)  اثری از جاناتان سوییفت (Jonathan Swift) می باشد که با ترجمه ای از محمد طالشیان با صدای عادله نهاوندیان توسط انتشارات آوارسا منتشر شده است.
این داستان که درابتدا با عنوان کامل «سفرهایی به برخی ممالک دور افتاده جهان» نوشته شده است در ابتدا در نقش پزشک کشتی سپس با عنوان ناخدا به زبان انگلیسی نوشته شده است. این کتاب از آثار ماندگاری است که همه جا خوانده می شود. چه در جلسات کابینه چه در مهدکودک ها. داستان در چهار بخش روایت می شود. یکی از این بخش ها سفر گالیور به «لی لی پوت» است. وقتی که کشتی گالیور بر اثر توفان می شکند و به ساحل کشیده می شود و بی هوش می شود وقتی به هوش می آید خود را اسیر آدم های کوچکی می بیند که قد تقریبی آن ها حدود 15 سانتی متر است. این ها همان ساکنین شهر لی لی پوت هستند. در یکی دیگر از سفرهای گالیور در سرزمینی گرفتار می شود که آدم های آنجا در هیبت های بزرگ هستند و گالیور در بین آن ها حکم آدم کوچولو دارد. داستان های شیرین و جذاب سفرهای گالیور که بسیار شنیدنی است هم مورد اقتباس فیلم سازان هم انیمیشن سازان قرار گرفته شده است.

فهرست مطالب
# عنوان زمان
1 سفرهای گالیور 00:15:21

سفرهای گالیور:

رمان سفرهای گالیور اثر جاناتان سوییفت، داستانی زیرکانه است. این رمان مربوط به ماجراهای خیالی مردی به نام لموئل گالیور می باشدکه  به سرزمین های فانتزی از جمله لی لی پوت، براب دینگ نگ، لاپوتا و هوئی هنم سفر می کند. سوییفت در این اثر به بررسی وضعیت جامعه انگلستان پرداخته است.

گالیور در ابتدا یک انسان معمولی به نظر می رسد، فردی است از طبقه متوسط انگلیس که ذاتا نجیب و خوش نیت است. اما در طول سفرهایش، او صبرو بردباری خود را از دست داده و نسبت به افرادی که پیش روی خود می بیند، به راحتی قضاوت می کند.نویسنده در آغاز داستان از گذشته گالیورمی نویسد مثلا درباره وضعیت زندگی او، اینکه چرا این سفرها را آغاز کرده است. گالیور در این سفر اسیر یک سری انسان های کوتوله می شودکه او برای آن ها چیزی در حد یک غول است.این کوتوله ها  تمام دارایی های گالیور را می گیرند و مورد بررسی قرار می دهند. انسان های لی لی پوت  انسان های خرد و سبک مغز هستند.

گالیور سپس به سرزمین دینگ نگ می رود، او با شرایطی برعکس  سرزمین لی لی پوت مواجه می شود. این بار گالیور است که در برابر آدم های دینگ نگ کوتوله به نظر می آید. گالیور ابتدا فکر می کند با موجوداتی هیولاوار طرف شده و از آن ها می ترسد، اما بعد می فهمد که  آن ها افراد بسیار آرامی به نظر می آیند و نوعی آرامش لذت بخش در سرزمین آن ها حکمفرما است. سوییفت در این جا سعی دارد نگرانی افرادی را که از افرادی متفاوت یا قدرت مندتر از خود می ترسند را از بین می برد.در واقع  قدرتمندی آن ها و تفاوت این سرزمین با لی لی پوت،ما را متوجه ماهیت نسبی و غیرقابل اطمینان قدرت می کند.

 

 

سفرهای گالیور

گالیور در سومین ماجرای خود وارد سرزمین لاپوتا می شود. این بخش از داستان یک هجویه تمام عیار علیه سیاست های دولتی است که در زمان سوییفت بر بریتانیا حکم فرمایی می کرد. لاپوتا معرف خطرات و محدودیت های دانش انتزاعی  و نظری است.

وارد شدن گالیوربه  سرزمین هوئی هنم که در این سرزمین گالیور با دو گروه مختلف از مردمان این سرزمین رو به رو می شود. دسته اول یاهوها هستند که گالیور آن ها را موجوداتی غارنشین و غیرمتمدن می داند، و دسته دوم مردمان  هوئی هنم هستند که از نظر او افرادی متمدن به نظر می آیند. هم چنین در مقایسه با سرزمین های دیگر، پیچیده ترین زبان را دارا بودند. یاهوها افرادی طماع، خشن، کثیف، حریص و مخرب می باشند. آن ها شباهتی به انسان دارند، ولی بین یاهوها و انسان ها یک تفاوت مهم وجود دارداینکه انسان ها دارای قدرت استدلال هستند منظور این نیست که انسان ها از یاهو ها بهترن بلکه سوییفت می خواهد نشان دهد که انسان ها حتی از این موجودات بدترند. چرا که انسان ها (بر خلاف یاهوها) توانایی انتخاب خیر و شر را دارند و اغلب اوقات شر را انتخاب می کنند.

نکته کار سوییفت در این است که او به شکلی پنهانی، شدیدترین انتقادها را نثار جامعه و حکومت آن زمان انگلستان می کند. راز موفقیت او در این است که شخصیت هایش را در داستانی فانتزی عرضه می کند، این سرزمین ها و ماجراها برای مردم نا آشنا بودند و شبیه یک افسانه به نظر می رسیدند. در میان این ماجراهای گوناگون، گالیور یک شخصیت معصوم و بی گناه به نظر می رسید. این ویژگی ها باعث شد بسیاری از مردم در نگاه اول پی به صحبت های واقعی نویسنده نبرند. ولی افرادی که از شخصیت سوییفت شناخت داشتند و از همان ابتدا متوجه تمام نمادهایی شدند که او در داستان خود پنهان کرده است.

این رمان دارای نسخه متنی از مترجم محمد همت خواه در سایت موجود است.

به قلم: نفیسه علیزاده

 

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

خرید کتاب صوتی

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
محمدرضا

تو این کتاب فقط یکی از سفر گالیور بود و بسیار معمولی و خالی از هیجان. صدای گوینده هم متاسفانه بسیار یکنواخت بود و حس و حال نداشت.

1400-05-31

mohsensobhani

خیلی زیبا و قشنگ و جالب توجه بود پیشنهاد پیروی کنم

1398-09-21

برچسب ها