×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
اعتیاد به الکل در نوجوانان

دانلود کتاب اعتیاد به الکل در نوجوانان

اعتیاد به الکل در نوجوانان
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : اعتیاد به الکل در نوجوانان

نویسنده : لین کوری مک گی

ناشر : کدیور

مترجمان : امیر صفری, ابراهیم برادری, روح اله زمانی نسب

تعداد صفحات : 100 صفحه

شابک : 978-600-8969-06-8

تاریخ انتشار : 1396

رده بندی دیویی : 362/2920835

دسته بندی : علوم اجتماعی، فرهنگ و سبک زندگی, علوم تربیتی

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 19000 تومان


معرفی کتاب

"اعتیاد به الکل در نوجوانان"

کتاب حاضر با عنوان اصلی (Teenage alcoholism) اثری از لین کوری مک گی (Leanne Currie McGhee) می باشد که با ترجمه ای از ابراهیم برادری و امیر صفری و دکتر روح اله زمانی نسب توسط انتشارات کدیور منتشر شده است.

در عصر حاضر یکی از مشکلات جامعه خصوصاً نوجوانان گرایش به سمت مصرف انواع مختلف مشروبات الکلی است و متاسفانه در کشور ما هم برخی از افراد جامعه از هر قشر اجتماعی و گروه‌های مختلف به سمت مصرف این مواد روی آورده‌اند. کاهش سن مصرف الکل حاکی از تهدیدی است که پیامدهای خطرناک آن در حال فراگیر شدن است. فاکتورهای زیادی به تصمیم انسان جهت نوشیدن الکل و پیشرفت به سوی وابستگی به الکل اثر دارد. به عنوان مثال بعضی از جوانان به انگیزه کاهش تنش و افسردگی، الکل مصرف  می‌کنند. بسیاری از مردم راجع به الکل شناخت بسیار کمی دارند مثلاً از اثرات الکل بر بدن و زندگی یا اصلاً آگاهی ندارند یا بسیار کم و ناچیز آگاهی دارند. یک سری اطلاعات غلط و غیر علمی و در واقع مخالف با دانش پزشکی در ذهن تقریباً تمام مصرف‌کنندگان مشروبات الکلی وجود دارد. به عنوان مثال بسیاری تصور می‌کنند مشروبات الکلی به ویژه آبجو برای درمان سنگ کلیه مفید است و یا بسیاری از مصرف‌کنندگان این ذهنیت را دارند که هر نوشیدنی و خوردنی مجاز که در کشورهای پیشرفته و پیشگام در علم طب، تولید و مصرف و یا صادر می‌شود دلیل بر بهداشتی و سالم بودن آن است. در حالی که در همین کشورهای پیشرفته و پیشگام در علم طب، مطالعات و بررسی‌های متعددی انجام گرفته و  ارتباط بین مصرف الکل و صدمات فیزیکی وارد شده به بدن و بروز انواع رفتارهاي خشونت‌آمیز و ضد اجتماعی در نوجوانان و جوانان ثابت شده است. از این رو، رفتارهاي پرخطر و نابهنجاري مانند مصرف الکل، آثار مخرب بسیاري را هم براي جامعه و هم براي فرد به دنبال دارد. بنابراینسوء مصرف الکل یکی از مشکلات بزرگ جوامع بشری است که هم از دیدگاه پزشکی و سلامت جسمانی و روانی و هم از دیدگاه اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی دارای اهمیت فراوان بوده و هرساله موجب بروز مخاطرات اجتماعی و مرگ و میرهای متعددی در سراسر جهان می‌گردد.

این کتاب شامل بررسی علل گرایش و مصرف الکل در نوجوانان، خطرات مصرف الکل و جدیدترین روشهای پیشگیری و درمان سوء مصرف الکل در نوجوانان است. در هر فصل بخشی بنام نقل قول مستقیم و آمار و ارقام وجود دارد؛ در بخش نقل قول مستقیم سخنانی از دانشمندان و متخصصان زمینه اعتیاد به مواد مخدر و الکل بیان شده است و در بخش آمار و ارقام نتایج تحقیقات انجام شده در مورد اعتیاد به الکل مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

 

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

"برخی از نوجوانان معتاد به الکل تنها زمانی شروع به درمان اعتیاد خود می‌کنند که اعضای خانواده، اولیای مدرسه یا دستگاه قضایی آنها را مجبور به درمان کنند؛ این درمان به عنوان درمان غیرارادی  یا درمان بی‌اختیار نامیده می‌شود. نوجوانانی که در درمان غیرارادی شرکت می‌کنند اغلب به این نقطه اذعان می‌کنند که مشکلاتی داشتند و فکر می‌کردند بدون کمک دیگران می‌توانند آنها را حل کنند. برخی از مطالعات نشان داده است افرادی که وارد درمان غیرارادی یا بی‌اختیار می‌شوند به اندازه افرادی که خودشان تصمیم می‌گیرند اعتیاد خود را درمان کنند موفق به درمان اعتیاد خود می‌شوند. یک تحقیق در دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس نشان داد که نتایج درمان معتادان به متامفتامین که توسط دستگاه قضایی وارد درمان شده بودندهمانند نتایج درمان افرادی بود که خودشان تصمیم گرفته بودند وارد درمان شوند. شان  مانند بسیاری از نوجوانان معتاد به الکل مجبور شد اعتیاد خود را درمان کند. او از سن 10 سالگی شروع به مصرف مواد مخدر و الکل کرده و میزان مصرف از کنترل او خارج شده بود. در سال 2004 زمانی که شان 18 ساله بود مادرش به او گفت که یا باید به مرکز درمان برود یا خانه را ترک کند. شان جایی را نداشت که برود بنابراین مرکز درمان را انتخاب کرد. شان می‌گوید: در ابتدا واقعا نمی‌خواستم اعتیاد به مواد مخدر و الکل را رها کنم و پاک شوم، اما مرکز درمان به من کمک کرد تا درمان شوم. من در 24 ژانویه 2011 جشن 6 سال پاکی از مواد و الکل را خواهم گرفت. "

فهرست مطالب

فصل اول: مشکل جدی اعتیاد به الکل در نوجوانان

فصل دوم: خطرات سوء مصرف الکل در نوجوانان

فصل سوم:  درمان سوء مصرف الکل در نوجوانان

فصل چهارم: جلوگیری از سوء مصرف الکل در نوجوانان

 

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگر انتشارات کدیور

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها