×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
ب نام عشق

دانلود کتاب ب نام عشق

ب نام عشق
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : ب نام عشق

ناشر : کتابسرای نیک

مترجمان : کاوه میرعباسی, فرناز تیمورازف

تعداد صفحات : 83 صفحه

شابک : 978-964-2953-39-4

تاریخ انتشار : 1394

رده بندی دیویی : 808/8693

دسته بندی : ادبیات ایران, مشاهیر و بزرگان

نوع کتاب : PDF

قیمت نسخه الکترونیک : 14000 تومان


معرفی کتاب

" به نام عشق"

کتاب حاضر نامه هایی از بوناپارت،بهتوون، بایرون و بورخس می باشد که به گردآوری و سرپرستی کاوه میرعباسی با ترجمه ی فرناز تیمورزاف و کاوه میرعباسی از انتشارات کتابسرای نیک منتشر شده است.

ناپلئون بناپارت ( Napoléon Bonaparte ) نخستین امپراتور فرانسه و رهبر نظامی و سیاسی در فاصله سال‌های ۱۸۰۴ تا ۱۸۱۵ میلادی بر این کشور حکومت کرد و نقش بسزایی در تاریخ اروپا ایفا نموده است. وی در نخستین دهه یسده ۱۹ میلادیارتش فرانسه را علیه اکثر قدرت‌های اروپایی هدایت کرد و پس از رشته‌ای از پیروزی‌ها موقعیت فرانسه را به عنوان یکی از قدرت‌های غالب قاره اروپا تثبیت کرد. تاکتیک‌های او باعث پیروزی‌های بسیاری برای ارتش فرانسه در برابر ارتش‌هایی شد که حتی در بعضی موارد از لحاظ تعداد بر ارتش فرانسه برتری داشتند. به همین دلیل وی به عنوان یکی از فرماندهان نظامی برترِ تاریخ شناخته شده‌است.

لودویگ فان بتهوون ( Ludwig van Beethoven ) موسیقی‌دان و آهنگساز از اهل آلمان بود و شخصیتی مهم در انتقال بین دوره‌های کلاسیک و رمانتیک در موسیقی غرب بود و یکی از بزرگترین آهنگسازان اروپایی به شمار می رفت. زندگی حرفه‌ای او معمولاً به دوره‌های «اولیه»، «میانی» و «پایانی» تقسیم می‌شود. دوره ی اولیه حدوداً تا سال ۱۸۰۲ ادامه دارد، دوره ی میانی از سال ۱۸۰۲ تا ۱۸۱۲ را شامل می‌شود و دوره ی پایانی از ۱۸۱۲ تا زمانِ مرگ وی در سال ۱۸۲۷ است. او در طول زندگی خود آثار بسیاری آفرید که نُه سمفونی، پنج کنسرتو پیانو، یک کنسرتوی ویولن، سی و دو سونات پیانو، شانزده کوارتت زهی، دو مس و اپرای فیدلیو از آن جمله‌اند.

جورج گوردون بایرون (George Gordon Byron) معروف به لرد بایرون (۱۸۲۴۱۷۸۸) شاعر و سیاست مدار انگلیسی بود. مشهورترین اثر وی شعر روایی بلندی به نام دون ژوان است که با مرگ وی ناتمام ماند. از دیگر آثار مهم بایرون می‌توان به شعر بلند سفر زیارتی چایلد هارولد و نمایشنامه خوانشی مانفرد اشاره کرد.

لرد بایرون را می‌توان از چهره‌های تأثیرگذار دوره ی رمانتیسم در انگلستان به‌شمار آورد. لیدی کارولین لمب، بانوی رمان‌نویس بریتانیایی در گفته‌ای مشهور لرد بایرون را چنین توصیف می‌کند: «مجنون، بدذات و خطرناک برای شناختن.»

نامه ها به نزدیکان همدل و محرمان اسرار، بسان نقب هایی هستند به دنیای درون مشاهیر و چه بسیار جنبه های نهفته سرشت و شخصیتشان را آشکار می سازند؛ به واسطه شان در می یابیم فلان فرمانروای جبار چه نازک دل بوده در عرصه ی عواطف و برعکس شاعری شهره به لطافت احساسات و ظرافت طبع چه سفاک بوده در روابط عاشقانه، علاوه بر شرح این نکات کمتر شناخته شده، مجموعه ی "نامه های نامداران " اطلاعات فرهنگی، ادبی،هنری و تاریخی جالبی هم به خوانندگان عرضه می دارد.

در این جلد، نامه هایی از بوناپارت، بتهوون ، بایرون و بورخس " ب نام عشق" کنار هم گردآمده اند.

در بخشی از کتاب می خوانیم :

" ترسان مباش. مرا همانند چشمانت دوست بدار؛ ولی این کافی نیست: همانند خودت، بیش از خودت، بیش از افکارت، حیاتت، همه ی وجودت. عشق عزیز، مرا ببخش، ژاژخایی می کنم؛ زمانی که عمیقاً احساس می کنم به من عشق می ورزی، طبیعت هیچ است. 

ن. ب. "

 

فهرست مطالب

این کتاب فهرست ندارد.

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها