×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
جرئت بسیار

دانلود کتاب جرئت بسیار

جرئت بسیار
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : جرئت بسیار

نویسنده : برنه براون

ناشر : آسمان نیلگون

مترجم : مریم تقدیسی

تعداد صفحات : 279 صفحه

شابک : 978-600-7575-18-5

تاریخ انتشار : 1394

رده بندی دیویی : 158/

دسته بندی : خودشناسی و خودسازی

نوع کتاب : PDF

قیمت پشت جلد : 17000 تومان

قیمت نسخه الکترونیک : 5100 تومان


معرفی کتاب

" جرئت بسیار "
کتاب حاضر (Daring greatly) به نویسندگی دکتر برنه براون (Brene C Brown) و ترجمه ی مریم تقدیسی از انتشارات آسمان نیلگون منتشر شده است.
لوئیس بونوئل با فیلم هایش در ایران چهره ای کمابیش شناخته شده است. از سال ها پیش مقالات بیشماری درباره ی او در مطبوعات به چاپ رسیده و چند فیلم نامه ی معروفش به فارسی ترجمه و منتشر شده است. با این همه ، او برای سینما دوستان همچنان بیگانه و ناشناس باقی مانده است. یکی از دلایل این امر شاید ویژگی های فردی شخصیت هنری تک افتاده ی او باشد.
فیلم های بونوئل را به سختی می توان در یکی از انواع ژانرها یا جریان های متداول سینمایی رده بندی کرد. او بی گمان برجسته ترین نماینده ی مکتب سوررئالیسم در سینماست؛ اما آیا هنرمندی چون او را، که همواره از هر سنت و قالبی گریخته، می توان پیرو مکتبی خاص دانست؟ جان مایه ی هنر بونوئل طغیان بر قراردادها و سنت هاست
او  به گواهی همین کتاب  تا واپسین دم زندگی، یک عصیانگر سرسخت و سازش ناپذیر باقی ماند. از سوی دیگر، چنان که در این کتاب نیز میتوان دید، بونوئل شخصیتی چندگانه و نگرشی پردامنه و حتی گاه متناقض دارد که او را از ارزیابی های عام و قالبی دور می کند. آنارشیستی است که از آشوب و نا آرامی وحشت دارد! کمونیستی است که از نظام کمونیستی بیزار است. نیهیلیستی است که به ارزش های اخلاقی و انسانی سخت پای بند است و به فرهنگ و مدنیت عشق می ورزد. آدم بی ایمانی است که نمی تواند از سنت و میراث دین چشم بپوشد: «هر آنچه مسیحی نباشد، با من بیگانه است.»
لحن بونوئل در همین کتاب با چنان فروتنی و نجابتی همراه است که کمترین شائبه ای از تکبر و خودستایی به سخنانش راه نمی یابد. در مصاحبه ی مفصلی که با دوست خود ماکس اوب انجام داده توضیح می دهد که همیشه از سخن گفتن درباره ی خود رویگردان بوده و با صداقت می گوید: «از خودم که حرف می زنم، حالم بد می شود. این کار همیشه حالم را خراب می کند.
با این وجود، ضرورت داشت که او هرچه بیشتر از خودش حرف بزند. از دیرباز منتقدان سینمایی و دوستداران آثار بونوئل به خوبی می دانستند که هر آنچه او آفریده، در ژرفای سیر و سلوک شخصی و ذهنیت یگانه ی او ریشه دارد. فیلم های او یکسره از خاطرات و تخیل شگرف او اشباع شده اند. بی گمان در پاسخ به همین نیاز است که در این زندگینامه از دوره ی کودکی و نوباوگی خود با تفصیل بیشتری سخن می گوید، که شاید گاه طولانی و ملال انگیز بنماید اما بی شک برای شناخت او و هنرش لازم است
گفتنی است که لوئیس بونوئل در طول زندگی همواره از دادن این گونه توضیحات طفره می رفت. اساساً به دشواری تن به مصاحبه می داد و به ندرت در محافل هنری شرکت ی کرد. همچنان که در سرآغاز این کتاب یادآور شده، خود را نویسنده نمی داند و جز چند قطعه شعر و نوشته ی کوتاه اثری از خود به جا نگذاشته است. تنها در پایان عمر که بیماری او را از پا انداخته و از ساختن فیلم ناتوان کرده بود، به اصرار دوستانش به نگارش این کتاب رضایت داد.
 

در بخشی از کتاب می خوانیم:
" عمارت بزرگ این آموزشگاه به مرور زمان ویران شد. امروزه در همان محل، مثل همه جای دیگر، یک به اصطاح «مرکز خرید » ساخته اند. هر روز حوالی ساعت هفت صبح یک درشکه، که تا به امروز صدای لرزش شیشه های لقلقوی آن را می شنوم، مرا از در خان همان برمی داشت و با دیگر شاگردان نیمه پانسیونی به آموزشگاه می برد. طرف های غروب همان درشکه مرا به خانه برمی گرداند. گاهی هم ترجیح می دادم که پیاده برگردم چون از مدرسه تا خانه پنج دقیقه بیشتر راه نبود. "

 

فهرست مطالب

پردل و جرئت بودن یعنی چه 

مقدمه: فعالی تهای من در این عرصه 

فصل / کمبودها: نگاهی به عمق فرهنگ «کافی نبودن  »

فصل / ابطال تصورات غلطی که دربار هی آسی بپذیری وجود دارد 

فصل / درک احساس خجالت و مبارزه با آن 

فصل / تسلیحات آسی بپذیری 

فصل / مراقب شکاف باشید:ایجاد تغییر و پر کردن شکاف ایجادشده 

فصل / ارتباطات مخرب:شهامت به خرج دادن و بازگرداندن 

فصل / چطور با تمام وجود فرزندمان را تربیت کنیم: جرئت به 

افکار نهایی 

پیوست/ اعتماد نوظهور: نظری هی مبنایی و فرایند تحقیقات من 

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگر انتشارات آسمان نیلگون

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
کوروش

چرا بخش هایی از میانه کتاب رو هم جهت برسی ارائه نکردین بخش مقدماتی واقعا چیزی ندارم که بخواهیم تصمیم برای خرید بگیریم

پشتیبان سایت

نمونه کتب بخشی از ابتدای کتابها می باشد و این نمونه ها با صلاحدید ناشران گرامی قرار داده شده و کتابچین دخل و تصرفی ندارد

1400-10-17

شیدا نمازی

چقدر کتاب خوبی بود. از یکی از دوستان تعریفش رو شنیده بودم، ولی مطمئن نبودم کتاب خوبی باشه. توی کتابچین پیدا کردم و خریدم. الان از اینکه این کتاب رو خوندم و مطالعه کردم بسیار خوشحالم

1400-08-23

محمد احمدی

قبلا لوییس بونوئل رو نمی شناختم. در کل کتاب خوبی بود.

1400-02-21

علی کمالی

سلام.فایل متنی این کتاب رو ارایه فرمایید.مطالعه نسخه پی دی آف خیلی سخته..برنامه های کتابخوان دیگه نسخه متنی این کتاب رو در اختیار خوانندگان قرار دادند.ممنون

پشتیبان سایت

سلام. درخواست شما به ناشر کتاب منتقل میشه تا در صورتی که فایل مناسب دیگه داشته باشند در اختیار کتابچین قرار بدن.

1399-11-28

برچسب ها